Šajā pasaulē mēs esam ienākušas kā sievietes. Un tici man- tam ir nozīme. Šobrīd pasaulē mainās stereotipi un nostādnes, ir haoss viedokļos un spriedumos, gan savos, gan citu. Mums bieži nav sava viedokļa par politiku, krīzi valstī un vēl citām svarīgām lietām, kur nu vēl lai mēs domātu par to, ko man nozīmē būt sievietei?
Kāda ir mana kā Sievietes dzīve? Šeit es nedomāju ārējo būtību, kam, protams, ir nozīme bet gan sievietes iekšējo būtību. Sievietes izprot ārējā izskata kopšanas noslēpumus, bet bieži neizprot savu iekšējās pasaules nozīmību. Tieši „iekšpusē”, ja tā var izteikties tiek rakstīts sievišķības scenārijs. Mūsu iekšējā dvēseles pasaulē „dzīvo” domas par to, ka apnicis būt tai, kura „atnes mamutu”, kura kontrolē savu un vīrieša (arī bērnu) dzīvi, tai, kura nepieņem pati sevi un Sievieti sevī. Pastāvīgā ieciklēšanās uz ārējo pasauli rada disharmoniju, un tad, ja pietrūkst līdzsvara starp iekšējo un ārējo rodas nogurums, depresija, krīzes, veģetatīvā distonija, utt.
Sievietēm senos laikos bijušas dažādas paražas jeb rituāli, kas savā ziņā „sakārtoja iekšējo Sievietes telpu”. Ieviest kārtību savā Sievietes dvēselē – tas nozīmēja periodiski attālināties no visiem un izrevidēt, sakārtot nevajadzīgās, traucējošās domas, bailes, vainas izjūtu… Piepildīt savu iekšējo pasauli ar pozitīviem tēliem- tiem, kas atspoguļo jūsu priekšstatus par sievišķību. Piemēram, mati vienmēr bijuši sievietes spēka un enerģijas simbols. Tamdēļ sievietes matu ķemmēšanai piešķīra milzīgu nozīmi. Paliekot vienatnē, sieviete ne tikai vienkārši ķemmēja matus, bet iedomājās, ka ķemme, slīdot pāri matiem, aizvāc visu dienā uzkrāto negatīvo enerģiju. Šis ir vienkāršs piemērs, kas ataino to, ka ikdienišķa, ārēja darbība pārtop saskarsmē ar savu iekšējo pasauli. Mūsu vecvecmāmiņas zināja, ka sievietes dzīvē neviena darbība nav nejauša! Un it viss ko sieviete dara ir piepildīts ar sievišķo enerģiju, kas var būt gan pozitīva, gan negatīva. Tieši tāpat kā mātes mīlestība var nest gan labumu, gan arī būt postoša.
Iekšējais nav atdalāms no ārējā. Mūsdienās mēs esam pieradušas daudz ko darīt mehāniski. Pašas patīkamākās darbības daudzas sievietes uztver kā mokošu rutīnas pienākumu virkni- sejas un ķermeņa kopšanas procedūras, matu sakārtošanu, utt. Bet kā būtu, ja tu mēģinātu šīm ierastajām procedūrām pieiet ar citu, sievišķīgi radošu skatījumu? Uzliekot ikrīta sejas krēmu darīt to ar domu, ka tādā veidā tu dāvā sev mīlestību un prieku. Ieziežot ķermeni ar krēmu dari to nevis tādēļ, lai piebeigtu celulītu, bet gan tādēļ, ka mīli sevi un savu ķermeni.
Mēs esam pārstājušas ieklausīties savas sievišķās dvēseles balsī. Esam ļāvušas tai ierušināties pašos dvēseles kaktiņos, aizstājot to ar prāta un loģikas pārspēku. Tā vietā, lai justu, mēs salīdzinām, vērtējam, dzīvojam pēc noteikumiem.
Ja rūpes par sevi ir tikai piespiedu pasākums (ierasts un garlaicīgs), noteikums, kas jāievēro, tad nav šaubu, ka skaļāka par sajūtām šobrīd ir tava racionālā puse. Tā ir loģikas balss, kas saka- tā vajag. Un tad, mīļā ieteikums ir gana vienkāršs- tā vietā, lai tu šobrīd darītu to, ko vajag, ieklausies sevī: ko tu vēlies? Tieši tu un neviens cits. Tieši šobrīd. Ieiet vannā vai vienkārši atpūsties? Izvēlēties ķermeņa krēmu ar citrona vai apelsīnu aromātu? Mēģini sajust ne domāt! Tev šķiet, tie ir sīkumi. Nebūt ne! Tieši tie rada mūsu Sievietes pasauli. Jūtas un nevis domas.
Jebkuras darbības, ko veic sieviete, ja tās nenāk no dvēseles, nenes ne prieku, ne labumu. Ar savām jūtām ir svarīgi sastapties. Un ja nu patiešām nākas darīt ko tādu, ko nevēlies, apsoli sevi iepriecināt ar ko patīkamu pēc tam. Un nekad neapmāni sevi!
Tiekamies turpmākajās sarunās par sievišķību!
Cik labi tu pazīsti sevi? Kas Tu esi? Kāda Tu esi? Mēs piedāvājam tev tikšanos pašai ar sevi- Sievieti tevī. Šī tikšanās būs kā vēl viens solis ceļā uz to, lai izzinātu, saprastu un pieņemtu sevi. Stāsts būs par sievišķību sevī un kā to apjaust. Par to kā tu dzīvo savu Sievietes dzīvi. Ne jau velti saka – sievietes dvēsele ir pilna noslēpumu. Nereti pat pašai priekš sevis. Un lai atklātu daļu no tiem, aicinām Tevi uz semināru Sievietes būtība.-sākums 11.oktobrī. http://seituntagad.1w.lv