Vārda dienu svin: Aīda, Ida, Vida

Ieteikumi, kā sagatavoties skolai lētāk

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Visu skolai nepieciešamo lietu iegāde vienam skolēnam maksā vidēji 100 latu. SievietesPasaule.lv piedāvā ieteikumus, kā samazināt šo summu un sagatavoties skolai prātīgāk. Ieteikumus, kā sagatavoties skolai lētāk, palīdzēja apkopot skolotāja Ilona Valkovska un skolas vecuma bērna mamma Anita Špoģe.

* Svarīgi sākt laikus gatavoties, jo skriešana steigā pa veikaliem var rezultēties pamatīgā pārtēriņā un pat nevajadzīgu lietu iegādē.

* Vispirms vajadzētu sākt ar pagājušajā gadā iegādāto skolas lietu pārskatīšanu. Kopā ar bērnu apskati, kas ir saglabājies. Lineāls taču jauns nav jāpērk, tikai tāpēc, ka gadu jau lietots, arī krāsainie zīmulīši tāpēc nekrāsos sliktāk, ja ir uz pusi īsāki. Lai arī sīkumi, taču bieži vien tieši iegādājoties sīkumus, salecas liela summiņa.

* Pārrunā ar bērnu, ka lietas ir jātaupa un par tām ir jārūpējas, lai tās kalpotu ilgāk. Un ne tikai tāpēc, lai ietaupītu naudiņu, bet arī lai dzīvotu videi draudzīgāk. Skolotāja stāsta, ka bērni it nemaz netaupa savas lietas. Piemēram, pēc darbošanās rokdarbu stundā tiekot lidināti miskastē lieli aplikācijas papīra gabali, kas var noderēt citā reizē kādu mazu puķīšu vai zvaigznīšu griešanai.

* Kad ir skaidrs, kuras skolas lietas no pagājušā gada ir labi saglabājušās, jāsastāda saraksts ar lietām, kuras nepieciešams sagādāt, lai aizmāršības dēļ nenopērc kaut ko lieku vai nevajadzīgu.

* Apzini savas draudzenes vai radiniekus, kuriem ir skolas vecuma bērni. Iespējams, kāds no tiem gājis vienu vai pāris klases augstāk, un nu var izlīdzēt ar skolas grāmatām.

* Izmanto arī iespēju mainīties ar mācību grāmatām – ir skolu bibliotēkas, kas piedāvā bērniem savstarpēji šādi apmainīties ar grāmatām vai pārdot par nelielu summu.

* Noskaidro, kuros veikalos notiek akcijas skolas precēm. Iegādājoties skolas lietas akciju laikā, var ietaupīt ievērojamu summu.  

* Ar apģērbu gan ir nedaudz sarežģītāk kā ar skolas piederumiem. Bērni ātri aug, turklāt ir tik kustīgi, ka tas ātri nonēsājas. Taču tieši šī apstākļa dēļ nevajadzētu kautrēties no secondhand veikalu izstaigāšanas. Varbūt treniņbikses, sporta jaku un labu vējjaku izdodas atrast tieši tur? Turklāt it nemaz nebūtu žēl, ja bērns pēc pāris mēnešiem atnāks mājās ar lielu caurumu bikšu ceļgalā.

Lasi vēl!

Kā nepārvērst iepirkšanos skolai par drāmu

Kādai jābūt skolas somai?

Dalīties.

Atstāt Ziņu