Vārda dienu svin: Līga

Ienes mājās mandarīna košumu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja alksti savās mājās ieviest kādu svaigu pārmaiņu, lūk, ideja – padari to dzīvāku ar enerģisko oranžo krāsu. Tieši mandarīnu oranžais atzīts par 2012.gada top krāsu.

Kā un kas nosaka gada krāsu?
Jau gadiem interjera dizaineri, mākslinieki un citi radoši cilvēki seko līdzi tendencēm, kuras nosaka globālais krāsu līderis Pantone LLC. Un katru gadu šī kompānija pasludina arī īpašo ‘Gada krāsu’. Par 2012.gada krāsu Pantone eksperti izvēlējušies ‘Tangerine Tango’ – latviski tulkojot, ‘mandarīnu tango’.
‘Tangerine Tango’ apvienojis sarkanās krāsas dzīvīgumu un uzbudinātību ar silto un draudzīgo dzelteno krāsu, radot izteiktu toni, kas vienlaikus ir dramatiska un vilinoša.
Pēc kādiem kritērijiem tad tiek izvēlēta gada krāsa? Eksperti ņemot vērā aktualitātes ne tikai modes un kosmētikas industrijās, kurās pēdējo gadu laikā oranžā krāsa jau paspējusi iegūt arvien lielāku popularitāti, bet arī izklaides un ceļojumu sfērās, kā arī lūkojoties uz jaunajiem mākslas virzieniem un tehnoloģiju attīstību.
Tiek prognozēts, ka šogad ne tikai interjera dizaina vidē, bet arī modes un kosmētikas pasaulē ‘mandarīnu tango’ būs viena no noteicošajām krāsām.

Mazi akcenti, košāks skats
Pārkrāsot sienas uz mandarīnu toni varbūt būtu par daudz, taču, ja vēlies ko radikāli mainīt – kāpēc gan ne? Tomēr ņemot vērā, ka krāsa tik koša un tā var sākt „ēsties” acīs, lieliski risinājumi ir tikai atsvaidzināt interjeru ar oranžu pieskārienu. Oranži spilventiņi, gultas pārklāji, lampas, augļu trauki vai vāzes, pat mazi nieki kā sveces, krūzes, skulptūriņas un citas smukumlietas ienesīs dzīvīgo mandarīna enerģiju.
Ar kurām krāsām tā iet kopā? Mandarīnu oranžais labi sader kopā ar daudzām krāsām, piemēram, sarkanvīna toni, pat gaiši zilo un zaļo, un, protams, tas lieliski izcelsies uz gaišām, neitrālām krāsām.

Ko oranžā krāsa simbolizē?
Saskaņā ar Džilas Heilas grāmatu “Praktiskais fen šui. Ikdienai, karjerai un laimei”, oranžā ir spēcīga un līksma krāsa, kas veicina saziņu un spēju koncentrēties. Tā asociējas ar laimi un romantiku, bet tās dumpīgais gars nav piemērots mazai telpai vai guļamistabai. Šo krāsu var izmantot dzīvojamā istabā, virtuvē un ēdamistabā, kā arī priekšnamā.

Vairāk par 2012.gada krāsu vari uzzināt šeit – http://www.pantone.com

Dalīties.

Atstāt Ziņu