Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Granātābolu sula – pret saaukstēšanos

Pinterest LinkedIn Tumblr +

eikalu plauktos atrodamie granātāboli ir ne vien garšīgi, bet arī labs līdzeklis cīņā pret saaukstēšanos.  Ja gadījies saaukstēties, pamēģini dzert granātābolu sulu. Tā remdē slāpes un pazemina temperatūru, turklāt granātābolu sulai ir pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība. To lieto arī pret dažādām infekcijas slimībām.

Ja ir iekaisis kakls vai slimo ar angīnu, tad granātābolu sula noderēs arī šajā gadījumā. Ieteicams vismaz pāris reizes dienā skalot kaklu ar granātābolu sulas un ūdens maisījumu, attiecības 1:1.

Zinātnieki ir izpētījuši, ka granātāboli ir vieni no līderiem tajā esošo antioksidantu daudzuma dēļ. Līdz ar to granātāboli ir lielisks līdzeklis dažādu sirds-asinsvadu slimību un aterosklerozes profilaksei, turklāt tie spēj pazemināt jau paaugstinātu holesterīna līmeni asinīs.

Bez visa iepriekš minētā granātābolu sulā ir arī tādi vērtīgi elementi kā kalcijs, fosfors, dzelzs, A vitamīns, tiamīns, riboflāns, niacīns un C vitamīns.

Taču ievēro – esi uzmanīga ar granātāboliem, ja tev ir jutīgs kuņģis, jo tie var radīt dedzināšanu un pat kuņģa traucējumus. Granātābolus nevajadzētu lietot, ja tev ir gastrīts vai problēmas ar zarnām!

 

Lasi vēl!  7 dabas dakteri, kas palīdzēs izārstēties un nesaslimt

 

Avots – Mans labais gads 2010

Dalīties.

Atstāt Ziņu