Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Ģimenes laime un sievietes loma tās kaldināšanā vēdu skatījumā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūsu laikmetam ir raksturīgas ļoti sarežģītas attiecības. Daudzi cilvēki ir vientuļi, daudzi pāri ir pat vientuļi esot attiecībās, dzīvo nelaimīgi un ar to samierinās.  Daudzi bērnus audzina vieni un nemeklē sev partneri, lai tikai atkal nenāktos sevi sāpināt. Citi atkal metas no vienām attiecībām uz otrām.

Tikai caur otru cilvēku mēs ieraugām paši sevi
Tomēr nesaskaņas, grūtības un pilnīgi pretēji viedokļi  ne tikai sāpina un rada problēmas, bet ļauj arī augt kā personībai un arī izkopt pašas attiecības. Tikai caur otru cilvēku mēs varam ieraudzīt labāk paši sevi, tikai esot attiecības mēs varam ieraudzīt labāk paši  savu egoismu. Tātad, caur grūtībām ar savu partneri, kuras, iespējams, paši arī radām, mēs varam attīstīties un labāk ieraudzīt to, kas dos mums iespēju  pilnveidoties.

Tiklīdz cilvēks sāk strādāt ar sevi, viņa pasaules redzējums un ieradumi sāk mainīties, un tas rada pārmaiņas visā pārējā dzīvē, tai skaitā, attiecībās ar saviem tuvākajiem cilvēkiem. Loģiski, ja cilvēks jūtas laimīgāks, apmierinātāks ar sevi, nodarbojas ar sevis pilnveidošanu, arī ģimenes dzīvē viņš ienes pozitīvas pārmaiņas.

Sieviete veido ģimeni vai nu laimīgu, vai nelaimīgu
Varētu teikt,  ka sieviete ģimenē ieņem izšķirošo lomu – viņa veido ģimeni vai nu laimīgu, vai nelaimīgu. Tomēr hindu svētkajos rakstos – vēdās ir arī teikts, ka sievietei jāieņem padotās stāvoklis, jo tas ir viņas dabiskais stāvoklis. Vēdas apgalvo, ka vīrietim sava vīrišķā egoisma ietekmē ir tieksme kādu pakļaut, tāda ir viņa daba. Taču šī dominēšana pār kādu nenozīmē ekspluatāciju vai ļaunprātīgu izmantošanu. Dabīgais stāvoklis ir tāds, ka vīrietis vēlas vadīt un uzņemties atbildību, bet sievai ir izteikta vēlme atrasties padotās stāvoklī attiecībā pret vīru. Katrā gadījumā tāda ir vēdiskā koncepcija. Tāpēc sieviete pati ieņem palīdzes vietu, ja viņas mērķis ir vēlme palīdzēt vīram virzīties uz izvēlēto mērķi, tādā veidā dodot iespēju parūpēties par sievu, tiecoties vadīt un uzņemties atbildību.

Mūsdienās situācija diemžēl mainās uz slikto pusi. Vīrieši kļūst līdzīgi sievietēm, bet sievietes dažkārt mēdz rīkoties kā vīrieši. Pats pārsteidzošākais, ka nevienu tas neapmierina. Vīrieši tajā vaino sievietes, savukārt sievietes – vīriešus. Taču vainīgas ir abas puses. Sievietes ir vainīgas, jo tās kļūst līdzīgas vīriešiem un cenšas dzīvē gūt panākumus tāpat kā vīrieši, tādā veidā viņus pazemojot. Savukārt vīrieši ir vainīgi, jo kļūst aizvien bezatbildīgāki un visā pakļaujas savām jūtām, kļūstot līdzīgi sievietēm. Tas notiek gan sabiedrībā kopumā, gan vairumā ģimeņu. Taču daba ir iekārtojusi citādāk: no sievietes netiek gaidīts, ka viņai jāzina visi karatē paņēmieni vai noteikti jākļūst par sabiedrības līderi. Viņa piesaista vairāk ar savu skaistumu, neaizsargātību un pazemību.

Ja sieviete ģimenē sāk izpaust nesievišķīgas īpašības,
viņa kļūst mazāk pievilcīga vīram un vairumam vīriešu.
Tāpēc gan vīrietim, gan sievietei jākultivē īpašības,
kas raksturīgas attiecīgajam dzimumam un
jāpalīdz otrajai pusītei kultivēt savas īpašības. 

Ja sieviete ģimenē sāk izpaust nesievišķīgas rakstura īpašības, viņa kļūst mazāk pievilcīga savam vīram un vairumam vīriešu. Tāpēc gan vīrietim, gan sievietei ģimenē jākultivē rakstura īpašības, kas raksturīgas attiecīgajam dzimumam un jāpalīdz otrajai pusītei kultivēt savas īpašības. Tāpēc sieva ar savu uzvedību nedrīkst apspiest vīra autoritāti, bet gluži pretēji, jācenšas viņu iedvesmot ar savu pazemību, ļaujot viņam rīkoties kā vīrietim. Tādā veidā sieviete ieņemot savu dabisko, dabas noteikto stāvokli ģimenē, palīdz vīrietim izpaust savu vīrišķo raksturu. Redzam, ka no sievietes uzvedības un attieksmes ļoti daudz kas atkarīgs vīra dzīvē, un viņa noslēpumainā veidā viņu ietekmē, jo sievišķais spēks ir smalkās dabas spēks. Sievietei prāta smalkais ķermenis ir daudz attīstītāks nekā vīrietim, un viņai piemīt arī daudz smalkākas jūtas.

Vīrietim ir raksturīgi būt mazāk jūtīgam, bieži vien vīriešiem daudz attīstītāka ir atmiņa un saprāts. Tomēr ģimenes ārējās attiecībās liela nozīme ir jūtām un prātam. Tā kā ar apkārtējo pasauli kontaktējamies ar jūtu un prāta palīdzību, faktiski, ja sieva nenovērtē vīra saprātu, neuzskata, ka viņš ieņem pietiekami augstu vietu ģimenē, vīrs zaudē spēju izpaust saprātīgumu, pieņemot lēmumus jautājumos, kas saistīti ar ģimenes dzīvi un savstarpējām attiecībām ar apkārtējo pasauli. Tādējādi ģimene pārstāj pienācīgi funkcionēt. No otras puses, ja sieva ieņem padotās stāvokli, pat būdama saprātīgāka par vīru, tad vīrs dabīgi viņai piekāpjas. Viņa pazemīgi viņu lūdz vai dod izvēles brīvību. Vīrietim ir tieksme būt cēlam komunikācijā ar sievieti, kas uzvedas pazemīgi un, gluži pretēji, viņam ir tieksme uzvesties ļoti egoistiski ar sievieti, kas neuzvedas pazemīgi un noliek sevi augstāk par vīrieti. Tāpēc, vēlamies to vai ne, sieviete tik un tā vada mūsu savstarpējās attiecības. Situācija atrodas viņas rokās. Vadīšana viņai nozīmē izvēles brīvību. Vai nu viņa pakļaujas savam vīram, un tad attiecības kļūst labas, bērni tiek audzināti labi un ģimene uzplaukst, vai arī viņa kļūst par līderi un tādā veidā cenšas viņu pazemot. Tā rodas nesaskaņas. 

 

Mācies, kā stiprināt attiecības seminārā
“25 sieviešu un vīriešu pienākumi”!

Šajā seminārā uzzināsi vairāk, ko darīt, lai attiecībās nerastos nesaskaņas un attiecības padarītu labākas. Semināru vadīs Uģis Livzenieks, garīgajā vārdā Yogescandra Das, kurš ir vēdiskās filozofijas un psiholoģijas pasniedzējs.  Uģis sešus gadus ceļoja pa pasaules klosteriem, daudz laika pavadīja Indijā, meklējot atbildes uz garīgajiem jautājumiem. Pašreiz studē reliģijas zinātni un teoloģiju.

Vieta: Jogas un veselības centrs Kundal, Dzelzceļa iela 45, Mārupe

Laiks: sestdiena, 29.novembris, plkst. 13:00

Dalības maksa:10 EUR

Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 29995557 vai rakstot uz joga@kundal.lv

 

Raksta tapšanā izmantota arī informācija no O.G.Torsunova grāmatas VĒDAS PAR VĪRIETI UN SIEVIETI. Pareizu attiecību veidošanas metodika, kā arī informācija www.grantha.lv

Dalīties.

6 komentāru

  1. No sākuma man bija grūti pieņemt vēdu gudrības, jo būt „padotās stāvoklī ” izklausījās nedaudz pazemojoši. Bet jo vairāk interesējos, jo vairāk sapratu, ka šīs te gudrības ir labākais ieteikums mūsu laikmetā. Es redzu ļoti daudzas sievietes, ka visu laiku visu dara, gan finansiāli, gan fiziski, gan morāli un ir nelaimīgas, ka vīrietis paliek ar vien slinkāks, bezatbildīgāks un vienaldzīgāks. Tas viss aiziet pa apli, jo vairāk dara sieviete, jo vīrietis vairāk zaudē savu vīrišķību. Kā dabūt līdzsvaru attiecībās, ja tas jau ir ielaists? Man liekas, ka sievietei būtu no ļoti daudz kā jāatsakās….

  2. Koks ar diviem galiem. Cik nav dzirdēts par vīriešiem, kas savu vīrišķību izpauž šādi: nu ir viņiem pakļāvīga sieva, pakļaušanās ietver finansiālu atkarību (a kā savādāk), tad kārtīgam vecim sieva vieglu roku jānomaina pret citu, maigo sievišķi bez naudas, vēlams ar bērniem, jeb kā vīriešu aprināds mēdz teikt: "bagāžiņu", var izmisušu atstāt likteņa varā, lai tam tad arī pakļaujas tālāk. Es tur negribētu būt. <br><br>Otrs scenārijs – vecis neko nevar nopelnīt, vai, pat ja nopelna, notrallina visu kā bāba, un tad meklē vainīgo un ir briesmīgi nelaimīgs, sargi dievs, vēl viņam ar sievu jādalās, tad tā būs visu nelaimju cēlonis. <br><br>Tie riski un realitātes ar mūsdienu ļetrakiem ir tik milzīgi un biedējoši, ka vai nu peldi, vai slīksti, paļauties var reti un, ja paļausies, tad pati vainīga. Vajag milzīgu drosmi būt tik atkarīgai. Tādi vīrieši ir, bet tā ir reta, reta suga un tie tad arī cerams būs laimīgi ar jaukām, pakļāvīgām sievām. Nevajag nu uzbrukt sievietēm, viņām diez ko nav izvēles.. <br><br>Vai vajag viņām mācīt būt pakļāvīgām pasaulē, kur liela daļa vīriešu ir kā stresa nomocītas sievietes ar nekontrolētiem impulsiem un bez atbildības – nu nez, ļoti liela varbūtība vnk ar to iešaut vēderā.

  3. Daudz diskusiju, par to ka sievietes tiek "abižotas"….:)<br>Vīriešiem tik pat daudz pienākumi, piemēram <br>VĪRIEŠIEM !"Ģimenes cilvēkam jāuzņemas atbildība par savu sievu, bērniem un radiniekiem, kuriem ir nepieciešams atbalsts. Atbildība nenozīmē, ka<br>ģimenes galva uzskata, ka viņam ir absolūta taisnība un izrīko visus kā<br>labpatīk vai arī to, ka viņš ir nopelnījis naudu un pārējā laikā var atpūsties ģimenes lokā. Atbildība nozīmē, ka vīrietis rūpējas par visiem ģimenes locekļiem visās nozīmēs: materiālajā, morālajā un tikumiskajā – rūpējas, lai visi ģimenes locekļi ar savām lietām nodarbotos pareizi, saskaņā ar savām spējām, lai viņi būtu laimīgi dzīvē un nenodarbotos ar nejēdzīgām, citiem nevēlamām lietām un nepieķertos kaitīgajiem ieradumiem. Vēdās ir teikts, ka atbildības uzņemšanās padara cilvēku laimīgu, jo attieksme pret viņu ļoti izteikti mainās uz labo pusi. " no Torsunova grāmatas

Atstāt Ziņu