Vārda dienu svin: Ivars, Ilgvars

G-punkts ir fantāzija! Tas neeksistē!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jau kopš pirmo reizi tika pieminēts G- punkts – nelielais punktiņš sievietes ķermenī, kurš sniedz milzīgu baudu – tas drīzāk līdzinajās kādai mistiskai parādībai: ir sievietes un vīrieši, kas apgalvo, ka to atraduši, bet ir tādi, kas meklē un nekā neatrod, turklāt speciālisti joprojām strīdās, vai tāds vispār eksistē. Un, nu klajā nācis svaigs pētījums, kas tieši tā arī skaidri un gaiši apgalvo – G-punkts ir fantāzija, tas neeksistē!

Britu zinātnieki izpētījuši 1 800 sievietes un nav atraduši nevienu pierādījumu par šādas īpašas erogēnas zonas esamību, raksta Dailymail. Viņi uzskata, ka G-punkts ir sieviešu iztēles auglis, kas veidojies pateicoties sieviešu žurnāliem un seksologiem. Zinātnieki arī piebilst, ka šis “mīts” licis daudzām sievietēm un vīriešiem justies nepārliecinātiem par savu seksa dzīvi – sak’, ja jau nevaru atrast īpašo baudas zonu, tātad man nav vislabākais sekss, kāds varētu būt!

Ideju par G-punktu –  nelielu jutīgu punktiņu sievietes ķermenī, kurā koncentrējas nervu gali, un kura aktivizēšana spēj dot milzīgu baudu – 1981.gadā sāka popularizēt seksoloģe, Rutgersa Universitātes (ASV) profesore Beverlija Vaipla. Par G-punktu tas tika nosaukts par godu vācu ginekologam Ernstam Grafenbergam, kurš apgalvoja, ka ir šo īpašo erogēno zonu atradis 1950.gadā. Profesore Vaipla veica pētījumu, kurā piedalījās 400 sieviešu, un toreiz viņai izdevās atrast pierādījumus G-punkta esamībai.

Kopš tā laika daudzi seksologi izveidojuši spīdošas karjeras, mācot sievietes, piemēram, ievērot īpašās diētas vai veikt īpašos vingrojumus G-punkta aktivizēšanai.

Taču jaunais britu Londonas Kinga koledžas zinātnieku pētījums liek apšaubīt, vai stāsti par G-punktu ir zinātniski pierādāmi.

Pētījuma līdzautors, profesors, kas speciālizējies ģenētikā, Tims Spektors sacījis: “Sievietes varētu iebilst, ka G-punkta esamība atkarīga no uztura un fiziskajiem vingrojumiem, bet fakts ir tāds, ka īstenībā ir neiespējami atrast reālus pierādījumus G-punktam. Šis ir apjomīgākais pētījums, kāds jebkad veikts par G-punktu, un tas parāda, ka ideja par G-punktu ir subjektīva.”

Andrea Burī, pētījuma līdzautore, norāda, ka viņu uztrauc daudzu sieviešu pārdzīvojumi par to,ka viņas nespēj atrast G-punktu, kas rada nedrošības un nepilnvērtības sajūtu: “Tas ir bezatbildīgi apgalvot kaut kā eksistenci, kas nekad nav ticis pierādīts.”

Jaunajā britu pētījumā, kas noliedz G-punkta esamību, piedalījušās 1 804 sievietes vecumā no 23 līdz 83 gadiem – visas bija dvīņu pāri. Ja G-punkts eksistētu, tad to sajust vajadzētu abiem dvīņiem, jo abiem ir vienādi gēni. Ja arī kāda sieviete apgalvoja, ka viņa ir sajutusi savu G-punktu, viņas dvīne gan nebija tādu sev atklājusi.

Uzzinājusi par jauno britu zinātnieku pētījumu, kas noliedz G-punkta esamību, profesore Vaipla joprojām pastāv uz savu, jo britu pētījums esot kļūdains – tas neesot pētījis lesbietes un izgāzies neņemot vērā dažādās vīriešu spējas: “Lielākā pētījuma problēma ir tāda, ka dvīņiem lielākoties nav vieni un tie paši seksuālie partneri. “

Tā kā varam prognozēt, ka strīdi speciālistu vidū par G-punkta esamību turpināsies joprojām.

Un galu galā – mēs labi zinām, ka katrai no mums ir daudz erogēnās zonas – sākot ar ausu ļipiņām, kaklu, krūšu galiem, pat pēdiņām. Nav ko uztraukties vai meklēt vienu īpašo bīnumpogu, kas varbūt nemaz neeksistē!

 

Vairāk par pētījumu – Dailymail.co.uk

Dalīties.

20 komentārs

 1. Esmu pilnīgi pārliecināta, ka lielākā daļa sieviešu, kas apgalvo, ka viņām ir Gpunkts, patiesībā vienkārši tās sajūtas jauc ar vaginālo orgasmu! Nu neticu, ka tāds ir! Nu kurai ir izdevies ko tādu sataustīt?!

 2. Es tik iedomājos, kā jūtas vīrieši, kas šo izlasa! Visu mūžu centušies atrast to sasodīto G punktu, lai savai sievietei sagādātu svētlaimi, bet te – izrādās tāda punkta nemaz nav! Hi hi 🙂

 3. Annija Goldberga on

  eksistē, eksistē G punkts :)) bet par to satraukties gan nav vērts, ka nevar atrast – katram savs, citam orālais, citam klasiskais, citam vēl citādāk 🙂 galvenais, lai partneris saskanīgs :)<br>un šo gan es nesaprotu: Ja G-punkts eksistētu, tad to sajust vajadzētu abiem dvīņiem, jo abiem ir vienādi gēni. Kāds tam sakars ar dvīņiem, precīzāk, dvīnēm :))))))) katrs cilvēks ir citādāk veidots. man šķiet, ka tie zinātnieki visi ir veči :))

 4. Njā…… skumji. Aplauzāties???? A tā stāstīja, ka ir tāds orgasms dupsēties…. varot 9 orgasmus no vietas sasniegt dupsējoties!!! JO tur esot G-punkts. <br>Vairāk kā nekas cits, kā tēlošana, lūk viss G punkts, lai varētu izjaukt ģimenes un aizvilināt vīrus prom. Nu ko dohlās, sexīgās!!!! Ar ko tad tagad pievilināsiet večus????

 5. lasītāja on

  Diiva, izskatās, ka tev tāda slikta pieredze ar to G punktu 🙂 tev nešķiet vispār iedomāties komiski, ka vīrieti var aizvilināt no ģimenes ar G punktu?????<br>Dupsēšanās nav nekāda sakara ar G punktu, arī tā lieta ir gaumes jautājums, man piemēram, nepatīk un es to nedaru. man žēl, ka tavs stulbais vecis tevi sāpinājis ( ja vien pats neesi vecis), dupsējoties ar citām, taču tam nav sakara ar šo tēmu…

 6. zinātāja on

  G punkts – 20. gs lielākais mīts!!! Tāda sabiezējuma,uz āru izvirzīta punkta, kurā koncentrētos nervu gali sievietes vagīnā nav!! Tie, kas sakās, ka tāds ir, nemaz īsti nesaprot, ko tas nozīmē! Jā, ir īpašās erogēnās zonas, kas katrai ir savas un kas sagādā neaizmirstamu baudu, bet tas noteikti nav g punkts. Sen jau bija laiks atmaskot šo krāpšanu, saražoti te visādi g punktu vibratori un g punktu masažieri un visādi murgi!

 7. g punkta īpašniece on

  nez kas tad tas tāds man ir. jo no vaginālā ortgasma es protu atšķirt anālo un klitorālo. katrā šis mans mīts darbojas burvīgi :)))) es domāju ka šis g puntkts ir tas pats klitors tikai no iekšpuses.

 8. Vīrietis! on

  Es esmu 200% pārliecināts un drošs, ka "G" punkts ir tikai mīts! Es domāju, ka tās sievietes, kuras visu laiku ir mistiskā "G" punkta meklējumos, nekad nav apmierinātas un nebūs! Ar sieviņu nekad neesam meklējuši noslēpumaino "G", bet gan pielāgojamies viens otram, lai sniegtu maksimālo baudu viņai un sev!

 9. "Tas ir bezatbildīgi apgalvot kaut kā eksistenci, kas nekad nav ticis pierādīts." – un kā tad ar dievu un mīlestību? 🙂

 10. ha! Visu laiku esmu to zinājis! Pēc šī pētījuma daudzas sievietes vienkārši ķer trieku! Un intīmpreču veikalā nenotveramā "G" punkta stimulatoriem ir pienācis gals!

 11. kamasutra on

  Vai tiešām kāda sieviete tam tik ļoti pievērsa uzmanību un ticēja, ka ir tāds G-punkts? Vai tiešām seksa laikā atliek laiks par to domāt? Man jau šķiet, ka tieši intensīvi par kaut ko domājot, cenšoties sajust kaut ko vēl īpašāku, kā raksta žurnālos, sieviete var tikai traucēt sasniegt orgasmu. Seksa laikā vajag maksimāli atslēgt smadzenes, tad arī orgasma sasniegšana būs tas augstākais punkts, ko sasniegt.

 12. Ir sievietes un vīrieši, kas apgalvo, ka to atraduši !!!Tas gan notika tikai 10 kopdzīves gadā ar lielu neatlaidību no mana partnera puses!Nezinu ,kas tas ir G- punkta vai ne,bet no izjūtām ko tas sniedz var aiziet citā dimensijā!!!!:))))

 13. Es neuzskatu, ka tas ir mīts, es domāju, ka šis punkts tiešām eksistē, vnk ir sievietes kurām šī punkta aizskaršana, ja tā varētu to dēvēt nekādas īpašas sajūta nerada. Piemēram ir cilvēki kuriem kut, un kuriem kut šaumīgi un visur, bet ir tādi kuriem nekut nemaz. Ja tev nekut pēdas tas nenozīmē, ka pēdas nav jūtīgas. vnk to aizskaršana nerada nekādas īpašas sajūtas. <br>

 14. dzekiem.lv on

  Protams, ka tāds ir. Pareizi masējot g-punktu jeb "urethral sponge", tad tiek kultivēts šķidrums ap urīnpūsli, kas ķimiskā ziņā līdzīgs spermai(mīnuss spermatozoīdi). Tie, kas zina kā darboties ar g punktu spēj panākt sievietēm skvirtu. Ne visām to var izdarīt vienkārši masējot…ir arī citas lietiņas, kas jāpatur galvā. Bet šis punkts eksistē(jeb nervu galu čupiņa).

 15. vispār nav tādu klitorālo vs. vaginālo orgasmu. vaginālais orgasms tas pats klitora orgasms vien ir, vien klitora nervu receptori iestiepjas dziļāk vagīnā un tāpēc ir mēģinājums šos orgasmus dalīt. jābeidz nodarboties ar muļķībām, orgasms ir orgasms un viss.

Atstāt Ziņu