Vārda dienu svin: Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis

Esi pārliecināta par savu veselību!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Veselības norēķinu centrs Eiropas dzemdes kakla vēža profilakses nedēļas ietvaros aicina sievietes ar izpratni un nopietnību uzņemties atbildību par savu veselību un veikt dzemdes kakla vēža vai krūts vēža profilaktisko pārbaudi.

Uzaicinājuma vēstules valsts apmaksāta krūts vēža profilaktiskai pārbaudei tiek izsūtītas sievietēm vecumā no 50 līdz 68 gadiem vienu reizi divos gados, bet dzemdes kakla pārbaudei – vecumā no 25 līdz 67 gadiem vienu reizi trīs gados.

Pēc apkopotajiem datiem uz 2011.gada 1.janvāri uzaicinājuma vēstules dzemdes kakla vēža profilaktiskajam izmeklējumam kopumā ir izsūtītas 433 016 sievietēm, bet krūts vēža profilaktiskajam izmeklējumam – 286 785 sievietēm. Šajā laika periodā, kopš programma ir uzsākta, profilaktisko dzemdes kakla vēža izmeklējumu veikušas 59 020 sievietes, kas sastāda 13,6 % no uzaicināto sieviešu skaita, savukārt mamogrāfijas izmeklējumu veikušas 57 340 sievietes, kas sastāda 20% no uzaicināto sieviešu skaita.

No 57 340 izmeklētajām personām uz krūts vēzi 687 sievietēm ir aizdomas par ļaundabīgo veidojumu, bet vēža šūnas ir atklātas 82 sievietēm. Savukārt no 59 020 izmeklētajām personām uz dzemdes kakla vēzi 1 409 sievietēm nepieciešami tālāki izmeklējumi diagnozes precizēšanai.

Veselības norēķinu centrs aicina sievietes zvanīt uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darba dienās no 8.30 līdz 17.00, ja rodas neskaidrības vai jautājumi par valsts organizēto un apmaksāto vēža savlaicīgas atklāšanas programmu.

Nevilcinies, veic valsts apmaksātu dzemdes kakla vēža profilaktisko pārbaudi! Tas tev neko nemaksā, bet var izglābt dzīvību!

.

Dalīties.

5 komentāru

  1. Es atkal esmu "iekritusi" laimīgo kārtā šajā gadā. Pagaidām gan iespēju neesmu izmantojusi, jo esmu bērniņa gaidībās, taču pēc tam noteikti izmantošu. No savas ginekoloģes sapratu, ka tas uzaicinājums ir spēkā gadu no izsūtīšanas brīža.

  2. interesanti, kā tiek veikti šie testi? ar kautkādiem rentgeniem vai analīzēm? Es, piemēram, esmu pret sonogrāfijām un dažādu veidu nedabīgiem starojumeim 🙂

  3. Nē, tur nav nekādu rentgenu, mīļā! Ai,ai, ai, vai tiešām tik daudz pat nezinam? Ar speciālu mazītiņu kociņu/birstīti tiek paņemts paraugs no dzemdes kakla un nosūtīts uz labaratoriju, lai pārbauda. Man ir vairākas reizes veikts, katru gadu, kad eju pie ginekologa. Pasaki vēl, ka neesi bijusi pie ginekologa??

Atstāt Ziņu