Vārda dienu svin: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Efektīvi veļas žāvētāji ērtākai dzīvei

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai kādreiz esi mēģinājis aprēķināt, cik daudz laika aizņem apģērba un veļas mazgāšana, žāvēšana un gludināšana? Ne vienmēr šos uzdevumus iespējams paveikt operatīvi, tāpēc itin bieži istabas vidū dienām ilgi stāv izlikts žāvēšanas vai gludināmais dēlis. Ir apnicis tērēt vērtīgas minūtes garlaicīgiem darbiem? Pieliec punktu laika un spēka izšķērdēšanai un aprīko savu mājokli ar atbilstošu tehniku! Veļas žāvētāji ātri nosusina un izgludina drēbes, tostarp arī apģērbus no delikātiem materiāliem. Uzzini šajā rakstā, kāds veļas žāvētājs ir vispiemērotākais Tavām vajadzībām!

Veļas žāvētājs – luksusa prece vai parocīgs palīgs ikdienai?
Mājas veļas žāvētājs sniedz iespēju ātri un efektīvi žāvēt un gludināt tekstilizstrādājumus. Tradicionāla veļas un apģērba žāvēšana ir laikietilpīga, bet veļas mašīnas ar iebūvēto žāvēšanas funkciju ne vienmēr labi tiek galā ar šo uzdevumu.

Protams, katrai ierīcei ir savi izmantošanas noteikumi un ierobežojumi, taču kopumā veļas žāvētāji var izžāvēt un saudzīgi izgludināt visu, ko var izmazgāt veļas mašīnā:

 •  dažādus apģērbus, tostarp no delikātiem materiāliem: vilnas, zīda u.c.;
 •  gultas veļu, dvieļus un citu mājas tekstilu;
 •  sporta apavus;
 •  cepures.

 Foto: 1a.lv

Ja Tavā ģimenē ir ātrs apģērbu “apgrozījums”, un tīras drēbes nepieciešamas teju ik dienu, veļas žāvētājs būs labs un noderīgs palīgs. Šādu ierīci noteikti atzinīgi novērtēs:

 •  ģimenes ar maziem bērniem;
 •  cilvēki, kuri bieži dodas komandējumos vai daudz ceļo savam priekam un vēlas maksimāli ātri saņemt perfekti tīru, sausu un izgludinātu apģērbu.

Veļas žāvētājs uzdāvinās Tev vairākas papildu brīvas stundas nedēļā. Uzticot rūpes par apģērbu un veļas žāvēšanu sadzīves tehnikai, varēsi pievērsties patīkamākām un svarīgākām lietām. Ja vēlies pavadīt vērtīgo brīvo laiku ar ģimeni, nevis pie gludināmā dēļa, lasi tālāk un iepazīsties ar veļas žāvētāju raksturojumiem!

Veļas žāvētājs tuvplānā: pirmie soļi pie pirkuma
Veļas žāvētājs un veļas mašīna papildina viens otru, un arī izskata ziņā abas ierīces ir līdzīgas. Gan veļas mašīna, gan žāvētājs ir aprīkoti ar centrifūgas tvertni, kur ieliek veļu. Vairumam veļas žāvētāju tvertnes durvis atrodas frontālajā pusē, lai gan atsevišķos modeļos veļu ievieto no augšas. Mūsdienās tirgū dominē žāvētāji ar frontālajām durvīm, jo tie ir ērtāki izmantošanā un ļauj vizuāli kontrolēt žāvēšanas procesu.

Ideāla veļas žāvētāja atrašanās vieta
Protams, visērtāk ir izvietot abas ierīces blakus, lai izmazgāto veļu un apģērbu varētu ātri pārvietot žāvētājā, taču veļas žāvētājs var atrasties arī citur, piemēram, virtuvē, gaitenī, palīgtelpā – jebkur, kur ir kontaktligzda. Salīdzinājumā ar tradicionālu žāvēšanas dēli, elektriskais veļas žāvētājs ir daudz kompaktāks – to izvieto pie sienas, nevis istabas vidū, tāpēc tas ir parocīgs arī mazu dzīvokļu iemītniekiem.

Veļas žāvētājs VS veļas mašīna ar žāvēšanas funkciju
Izmēru ziņā veļas žāvētāji arī ir līdzīgi veļas mašīnām. Standarta žāvētāja platums ir 59 – 65 cm, bet augstums – aptuveni 85 cm. Lai žāvēšana būtu vienlaikus maiga un efektīva, nepieciešams daudz brīvas vietas žāvētāja tvertnē, tāpēc, jo kompaktāki ir veļas žāvētāja gabarīti, jo mazāka ir ierīces ietilpība. Taču, salīdzinājumā ar veļas mašīnām ar žāvēšanas funkciju, veļas žāvētāji ir daudz efektīvāki – žāvētāja ietilpība ir no 7 līdz 10 kilogramiem, bet mašīnas parasti var kvalitatīvi izžāvēt tikai pusi no savas standarta ietilpības.

Lai gan sadzīves tehnikas izmēriem ir nozīme, tomēr tas nav noteicošais kritērijs veļas žāvētāja izvēlē. Daudz svarīgāk ir atlasīt pieejamos modeļus pēc Tev aktuāliem tehniskajiem parametriem. Uzzini raksta turpinājumā, ar kādām funkcijām ir aprīkoti moderni veļas žāvētāji!

 Foto: 1a.lv

Gudra & individuāli pielāgota žāvēšana
Lai audumi ilgāk saglabātu krāsu un tekstūru, tie ir jāmazgā un jāžāvē piemērotā režīmā. Kvalitatīvs veļas žāvētājs nodrošina atbilstošu apkopi gan blīviem, gan delikātiem audumiem, pateicoties dažādiem izmantošanas režīmiem:

 •  pēc auduma tipa: kokvilna, vilna, džinsu audums, lini, zīds u.c.;
 •  pēc apģērbu veida: virsdrēbes, krekli, džinsi, mājas   tekstils, veļa u.c.;
 •  pēc auduma sausuma pakāpes: pilnīgi sausas, gandrīz sausas vai daļēji sausas drēbes.

Augstākā cenu segmentā ir veļas žāvētāji, kas nosusina arī apavus vai mīkstās rotaļlietas, turklāt šādi modeļi ir aprīkoti ar speciālu paliktni vai grozu, kur nestandarta priekšmeti atrodas žāvēšanas laikā. Taču daudz biežāk tiek izmantoti saudzīgas žāvēšanas un gludināšanas režīmi, tāpēc, izvēloties žāvētāju, ieteicams vispirms atlasīt modeļus ar pieprasītākajām un noderīgākajām funkcijām. Uzzini par tām raksta turpinājumā!

6 žāvētāja funkcijas, kas neliks Tev vilties
Ikviens kvalitatīvs veļas žāvētājs labi tiek galā ar gultas veļas, dvieļu, džinsu un kokvilnas tekstilizstrādājumu žāvēšanu, taču nestandarta uzdevumiem nepieciešama tehniski sarežģītāka ierīce. Veļas žāvētāja cena ir atkarīga no tā, cik daudz dažādu audumu tas spēj izžāvēt, tāpēc dārgākie un efektīvākie modeļi ir aprīkoti ar:

 •  tvaika funkciju. Ļauj atsvaidzināt un izgludināt apģērbu, ko drīkst mazgāt tikai ķīmiskajā tīrītavā;            
 •  saudzīgas žāvēšanas funkciju. Labi tiek galā ar vilnas un zīda žāvēšanu, ir piemērota apakšveļas, izejamo tērpu un sporta apģērbu žāvēšanai;
 •  vieglas gludināšanas programmu. Ļauj izvairīties no veļas papildu gludināšanas, nodrošinot patīkamu un gludu audumu;
 •  pretburzīšanas programmu. Papildu piesardzības solis, lai veļa un krekli izskatītos ideāli un tos varētu izmantot uzreiz pēc žāvēšanas.

Daudziem modeļiem ir papildu patīkamas funkcijas, piemēram:

 •  atliktais starts. Dažkārt žāvēšanu ir ērti atlikt uz vēlāku laiku vai uz nakti. Izmantojot modeļus ar atlikto startu, saņemsi izžāvētās drēbes sev ērtākajā laikā;
 •  iekšējais apgaismojums. Ja kādreiz esi prātojis par to, kur gan veļas mašīnā pazūd zeķes, noteikti novērtēsi šo funkciju. Iekšējā gaisma ieslēdzas automātiski un pilnībā apgaismo žāvētāja tvertni.

Pārbaudīti līderi veļas žāvētāju ražošanā ir Electrolux, Bosch, Whirpool un Indesit – tie paši, kas ražo kvalitatīvas veļas mašīnas. Taču, ja Tu izmanto cita ražotāja veļas mašīnu, un esi apmierināts ar tās darbu, pārbaudi, vai šīs zīmols piedāvā arī veļas žāvētājus. Iepazīties ar dažādiem žāvētāju variantiem un izvēlēties sev piemērotāko vari savas mājas komfortā, ienākot interneta veikalā 1a.lv!

Sadzīves tehnika tiešsaistē – pasūti bez rindām un steigas!
1a.lv interneta veikalā ir pieejama visdažādākā sadzīves tehnika, tostarp daudzveidīgi veļas žāvētāji. Lai izvēlētos atbilstošāko modeli, izmanto meklēšanas filtrus, kas palīdz atlasīt žāvētājus pēc galvenajiem parametriem:

 •  ražotāja;
 •  cenas;
 •  izmēriem un ietilpības;
 •  žāvēšanas režīmiem un papildu funkcijām.

Veikala speciālistu sagatavotie preču apraksti palīdzēs veikt gudru un informētu izvēli. Šaubu gadījumā droši konsultējies ar 1a.lv konsultantu, kurš sniegs papildu informāciju gan par konkrētām precēm, gan par preču pasūtīšanas un saņemšanas kārtību. 1a.lv nodrošina elastīgus piegādes un apmaksas veidus, kā arī piedāvā iegādāties sadzīves tehniku līzingā.

Izmantojot mājas veļas žāvētāju, Tu iegūsi perfekti izgludinātu veļu un apģērbu, ko uzreiz var vilkt mugurā. Aizmirsti par neērtu un laikietilpīgu veļas žāvēšanu un gludināšanu – labākaprīko savu mājokli ar efektīvu žāvētāju un atbrīvo laiku lietderīgākām nodarbēm!

Dalīties.

Atstāt Ziņu