Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Dzīvot ar garšu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ir svētku laiks. Brīvas dienas. Varbūt īpašu rituālu un arī pārdomu laiks.

Un varbūt tieši šis laiks ir absolūti piemērots tam, lai sāktu ieklausīties savā patiesajā būtībā un sāktu dzīvot nevis kā pagadās, bet gan saturīgi un ar garšu.

Ja Tu tagad apsēstos un padomātu – ko gan es tā pa īstam šobrīd gribu? Ko jūtu? Par ko sapņoju? Kas man patiktu? Kā gribētu pavadīt savu dienu, ja šī diena būtu man īpaša.

Un tad nu der atcerēties, ka šī diena Tev ir īpaša. Šī diena ir vissvarīgākā Tavā dzīvē! Kāpēc? Tādēļ, ka tā ir tieši šobrīd. Tā nav ne pagātne, ne nākotne. Tā ir Tava tieši šobrīd.

Šis laiks ir vienīgais, kas Tev pa īstam pieder. Laiks, kurā vari ko mainīt. Laiks, kurā vari sākt jaunu dzīvi, jaunu posmu dzīvē un pats svarīgākais, beidzot sākt dzīvot ar garšu atbilstoši savai patiesajai būtībai.

Ko nozīmē dzīvot ar garšu? Ko nozīmē izbaudīt mirkli? Ko nozīmē ielikt saturu savā dzīvē?

Atbilde ir tikai viena – neko vairs nedari pavirši pa roku galam. Ja kaut ko dari, tad apzinies kāpēc. Ja kaut ko ēd, tad apzinies, ka tiešām tas ir tas, ko šobrīd gribi un ka caur šo konkrēto produktu Tavs ķermenis saņem vislabāko, ko tieši Tev vajag. Ja padzerties, tad nevis automātiski pasniegties pēc vīna glāzes, bet skaistā glāzē ielej ūdeni, pieliec citrona šķēlīti un izbaudi katru malku savam veldzējumam. Ja darāms kāds konkrēts ikdienas darbiņš, tad izbaudi to un tikai to. Ar maigumu un mīlestību var gan slaucīt putekļus, gan ravēt puķu dobi. Un var tieši pretēji -darīt ātri, steigā, lai tiktu fiksāk pie rezultāta, piekustu un steigšus meklētu iespēju atpūsties. Bet tajā otrā gadījumā mēs dzenam laiku, steidzamies pabeigt darbu, iedzenam savu prātu un ķermeni stresā, pēc tam „metamies” atpūsties, kad tas uzreiz nesanāk, tad vajag kaut ko, kas palīdz atslābināties un lieki teikt, ka tas viss traucē baudīt dzīvi un dzīvot saskaņā ar savu dziļāko īsteno būtību.

Savukārt, ja sevī ieklausāmies, tad tiešām dzirdam un sajūtam, ko patiesi vēlas mūsu sirds un kas ir nepieciešams mūsu ķermenim.

Tad ķermenis un prāts ir atbrīvots un ļaujas katram mirklim. Mēs pievēršam uzmanību siltumam vai vēsumam, mēs izjūtam smaržas, mēs jūtam pieskārienus savam ķermenim vienalga vai tā ir vēja pūsma, ūdens šalts vai priekšmetu faktūra.

Ja iemācāmies sajust priekšmetu virsmas, ja pievēršam tam uzmanību, tad ar laiku saprotam cik tas ir meditatīvi un nomierinoši. Kā tas palīdz pārnest uzmanību no it kā ārējiem globāliem notikumiem uz konkrētu „šeit un tagad” mirkli. Un kad iemācās šo metodi izmantot, tad tas ārkārtīgi palīdz stresa situācijās. Tu vienkārši iemanies stresa brīžos pārnest savu uzmanību uz konkrēto mirkli un atrast atbalsta punktu sevī.

 

Dzīves un mirkļa baudīšanas mākslā viens no palīgiem ir jautājums un izpratne kādēļ es daru to, ko daru. Tas palīdz saskatīt jēgu it visā. Nu, piemēram, – mēs no rīta ceļamies, lai ietu uz darbu un tajā brīdī varam sev uzdot jautājumu „kādēļ?”. Piedevām atbilde, ka vienkārši ir jāiet diez vai Tevi apmierinās. Svarīgi ir nonākt līdz atziņai kas Tev šajā darbā patīk, ka tiešām tieši ar to Tu gribi pelnīt iztiku, vai ka tas ir kā posms Tavā karjerā bez kura šobrīd nevar, vai….

Ja Tu audzē kaut ko dārzā, tad kāpēc to dari? Tādēļ, ka Tev patīk kopt konkrētu zemes gabaliņu, tādēļ, ka Tev patīk skatīties kā no Tava darba, kas izaug, tādēļ, ka Tev patīk, ka vari dārza ražu izmantot savas ģimenes pārtikā utt.

Man šķiet, ka dzīves jēga, ikdienas jēga, mirkļa jēga rodas no tā, ka apzinies savu izvēli. Ka tas kā dzīvo ir tiešām tieši tā, kā Tu vēlies dzīvot. Savukārt, ja nav, tad atkal ir vērts sev pajautāt kas tad tieši Tev nepatīk. Un nevis – ai, nekas nav tā kā gribu, bet kas tad tieši ir tas, kas neatbilst tam kā gribi.

Un tad var sekot dažādas atbildes – nav pietiekoši daudz naudas, nav nomaksāti rēķini, neesmu satikusi/cis savu cilvēku un jūtos vientuļi, nav laba veselība utt.

Bet tad mēģini nu sev atbildēt, kā gan nesamaksāti rēķini var ietekmēt to vai Tu izjūti vai neizjūti vēju sejā. Un atbilde ir tikai viena – Tu domā par rēķiniem nevis par vēju un savām izjūtām. Tu domā par to, ka esi vientuļa un nevis par to, cik skaisti smaržo saulgriežu laiks, Tu domā par to kā būt, ja būtu un nevis izbaudi to, kā ir.

Tiecoties pēc kaut kā, mēs pazaudējam to, kas mums ir.

Atgriezies!

Atgriezies pie šodienas. Atgriezies pie sajūtām. Atgriezies pie savas īstenās būtības un Tu sajutīsi un sapratīsi, ka tikai Tevī ir spēks un tikai no Tevis viss ir atkarīgs.

Ka visticamāk neatbrauks neviens bruņinieks vai princis baltā zirgā un neizglābs Tevi no šīs situācijas. Ka tieši Tev pašai pa priekšu ir jākļūst princesei, lai satiktu princi.

Kā?

Sākot dzīvot savu dzīvi. Sākot baudīt katru mirkli, katru elpas vilcienu, katru kustību, katru tikšanos, katru notikumu.

Padari savu dzīvi bagātu. Vai pareizāk sakot – saskati cik bagāta ir Tava dzīve. Tava ikdiena. Tavs katrs dzīves mirklis.

Novēlu Tev sajust dzīves garšu un saprast cik laimīga jau esi šodien.

 

Šo un daudz ko citu es labprāt ar tevi pārrunāšu tepat komentāru sadaļā vai arī aicinu tikties klātienē -semināros, treniņos, kursos un konsultācijās.

Kur un kā – var atrast mājas lapā www.pavasarastudija.1w.lv

 

Dalīties.

5 komentāru

  1. Laime nav tālu jāmeklē; vienīgais laiks, kad mēs varam būt laimīgi ir – tagad! (:<br>Paldies, ļoti jauks raksts!

  2. Mani jau uzrunāja pats virsraksts, aizdomājos pat par to, ar kādu garšu katru dienu sanāk dzīvot- rūgtu, skābu vai saldu un svaigu. Laikam tā rūgtuma un skābuma ir vairāk, tāpēc kompensēju to ar saldumiem, vismaz atradu iemeslu savai saldumu mānijai!

  3. Laikam jau, ka svarīgi lai tā garša mums patiktu. Ja patīk rūgta garša, vai skāba, tad tā ir mūsu izvēle. Ja salda, tad dzīvojam tā.<br>Svarīgi, lai neturpinātu paciest skābumu vai rūgtumu tikai tādēļ vien, ka tā nu tas sagadījies vai tā vienkārši sanāk.<br><br>Kad rakstīju šo rakstu, tieši piedomāju par to, ka varam biežāk pievērtsies tam, kas mums pa īstam katrā brīdī patīk. Un tas skābais un rūgtais jau arī kaut kur būs. Bet mēs būsim izvēlējušās baudzīt dzīves saldo un skaisto pusi. Un jo vairāk to pieviksēsim apziņas līmenī, jo vairāk 'tieši tā arī būs.<br><br>koncentrējies uz skaisto – un skaistais ienāks tavā dzīvē.<br>koncentrējies uz mīlestību – un mīlestība ienāks tavā dzīvē.<br><br>Kopš es tā daru, dzīve ir kļuvusi ārkārtīgi skaista, krāsaina un mīlestības piepildīta :)<br><br><br>

  4. piedod – tik ātri rakstīju komentāru, ka dažās vietās notikuši burtu pārsitieni.<br>viens "z" pa daudz un "f" vietā "v" ierakstījies.<br><br>bet doma jau skaidra, vai ne? 🙂

Atstāt Ziņu