Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Depilācijas krēms matiņu likvidēšanai – kas jāzina par lietošanu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Depilācijas krēms ir viens no populāriem nevēlamā apmatojuma likvidēšanas līdzekļiem, kam priekšroku dod tie, kuriem ir zems sāpju slieksnis, tāpēc vaksācija vai epilatora lietošana nav iespējama. Procedūras nesāpīgums ir viena no galvenajām depilācijas krēma priekšrocībām, kā arī iespēja veikt matiņu likvidēšanu bez īpašas sagatavošanās. Izklausās vienkārši, tomēr, lai ar depilācijas krēma palīdzību iegūtu vēlamo rezultātu un nekaitētu ādai, ir jāatceras par dažām būtiskām niansēm.

Kā depilācijas krēms strādā

Depilācijas krēms satur aktīvas ķīmiskās sastāvdaļas, kuras spēj izšķīdināt matu galveno sastāvdaļu – keratīnu. Tāpēc krēma iedarbības laikā tā matiņu daļa, kas ir virs ādas, tiek atdalīta. Mata sīpols paliek ādā un atkal audzē jaunu matiņu. Pēc depilācijas krēma lietošanas āda paliek gluda no dažām dienām līdz nedēļai. Rezultāta noturība atkarīga no individuālām iezīmēm, matiņu struktūras, hormonālā fona. Depilācijas krēmi piemēroti dažādu zonu apstrādei – kājām, padusēm, bikini zonai, sejai. Vienmēr jāizvēlas uzticams un konkrētajai zonai piemērots depilācijas krēms, lai izvairītos no nevēlamām reakcijām un ādas problēmām.

Kā pareizi uzklāt un noņemt depilācijas krēmu

Lai depilācijas krēms veiksmīgi paveiktu savu uzdevumu, nekaitējot ādai un tiešām likvidējot visus matiņus, precīzi jāievēro krēma lietošanas nosacījumi. Vispirms rūpīgi jāiepazīstas ar ražotāja pievienoto lietošanas instrukciju, kurai jāseko. Šajā gadījumā improvizācijai nav vietas. Pat nelielas novirzes var ietekmēt gala rezultātu un radīt nevēlamu ādas reakciju.

 • Vispirms labāk izmēģināt produktu uz neliela ādas laukuma. Ja 24 stundu laikā neparādās alerģiska reakcija, lietojiet krēmu uz lielāka ādas laukuma.
 • Ar lāpstiņu krēms jāuzklāj vienmērīgā kārtā uz ādas vietā, kurā vēlaties atbrīvoties no matiņiem. Ādai jābūt tīrai un sausai.
 • Pēc uzklāšanas jānogaida tik ilgi, cik ražotājs norādījis. Krēma iedarbības laiks var atšķirties katram produktam no 3 līdz pat 10 minūtēm.
 • Brīdi pirms laika beigām ar lāpstiņu pārbaudiet mazu laukumu, vai matiņi jau nāk nost. Ja nē, vēl gaidiet līdz maksimālajam laikam. Ja matiņi nāk nost ātrāk, var tos ar lāpstiņu notīrīt, lai samazinātu krēma ietekmi uz ādu.
 • Pēc tam āda rūpīgi jānomazgā ar siltu ūdeni un jānosusina.
 • Pēc procedūras var uzklāt nomierinošu un kopjošus krēmu vai losjonu.

Pēc depilācijas krēma lietošana var būt īslaicīgs ādas apsārtums vai jutīgums. Ieteicams nēsāt brīvu apģērbu un neberzēt ādu, kā arī nelietot kairinošu kosmētiku. Tāpat uzreiz pēc depilācijas nevajadzētu sauļoties un peldēties.

Piesardzība, kas jāievēro, izmantojot depilācijas krēmu

Tā kā depilācijas krēma sastāvā ir agresīvas ķīmiskās vielas, tā lietošanai vienmēr jābūt piesardzīgai. Ja ir nosliece uz alerģiju, āda cieš no dermatīta, ir sausa un jutīga, tad labāk izvēlēties citu metodi, kā atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma.

 • Nelietojiet depilācijas krēmu, kam beidzies derīguma termiņš.
 • Vienmēr ievērojiet ražotāja norādes par iedarbības laiku, to nedrīkst pārsniegt.
 • Neklājiet krēmu uz bojātas un sakairinātas ādas vai brūcēm.
 • Krēma uzklāšanai izmantojiet speciālu lāpstiņu, nevis pirkstus.
 • Ja novērojat dedzinošu sajūtu, izteiktu apsārtumu vai citas reakcijas, uzreiz notīriet krēmu un pārtrauciet tā lietošanu.
 • Nekad neuzklājiet krēmu tuvumā gļotādai – acīm, nāsīm, ausīm, intīmajām zonām.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu