Vārda dienu svin: Ivars, Ilgvars

Delikāti par delikātām problēmām

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Internetā izveidota vietne delikati.lv, kur sievietes var uzzināt un pakonsultēties par sieviešu intīmās veselības problēmām

“Ir dažas veselības problēmas, par kurām nevēlamies runāt pat ar savām draudzenēm. Viena no šīm delikātajām tēmām ir urīna nesaturēšana. Tā ir urīna noplūde, ko nevaram ietekmēt un aizkavēt. Protams, ka urīna nesaturēšanas risks ir lielāks sievietēm, palielinoties gadu skaitam, kā arī dzemdējušām sievietēm. Tomēr tā ir problēma, kas pavisam negaidīti var ienākt ikvienas sievietes ikdienā.

Un tad rodas jautājums – nolaist rokas un kreņķēties, vai arī būt aktīvai un rīkoties, lai saglabātu savu spēju būt aktīvai un nebaidīties no katras straujākas kustības vai patiesiem un gardiem smiekliem. Lai neierobežotu savu dzīvi, lai ceļotu un aizmirstu bailes iziet sabiedrībā, bailes no seksuālām attiecībām.

Visā pasaulē un arī Latvijā ir daudz sieviešu, kuras nomoka šī delikātā problēma. Tomēr visā pasaulē un arī Latvijā ir daudz sieviešu, kuras pat ar savu ārstu nerunā par šo tēmu. Tā ir liela kļūda. Ikviena no mums ir pelnījusi visu labāko, ko dzīve sniedz. Tieši tālab jāmet kauns pie malas un jāuzzina par urīna nesaturēšanu, tās rašanās iemesliem un ārstēšanas iespējām pēc iespējas vairāk.”

Ar šādu uzrunu sevi piesaka jauns speciālistu veidotais medicīniskais vortals delikati.lv, kur sievietēm ir iespēja uzzināt par delikāto problēmu – urīna nesaturēšanas un iegurņa orgānu noslīdējumu – rašanās iemesliem un ārstēšanas iespējām, kā arī profilaksi – proti, ko darīt, lai šīs problēmas tevi nepiemeklētu. Piemēram, svarīga profilakses lieta ir vēdera lejasdaļas muskulatūras stiprināšana – vingrojumus, kā to darīt, vari izlasīt te – profilakse delikati.lv

Delikati.lv ir arī forums, kur sievietes var dalīties ar savu pieredzi delikāto problēmu ārstēšanā, kā arī iespēja uzdot sasāpējušos jautājumus speciālistam. Vortālā arī norādīti speciālistu kontakti, kuri nodarbojas ar šo problēmu ārstēšanu.

Zane Pilsētniece, klīnikas Premium Medical uroloģe, atklājot vortālu delikati.lv norādījusi, ka jaunajā mājaslapā www.delikati.lv paveras lieliska iespēja uzzināt un izprast delikātas lietas par sevi, savu ķermeni un pats svarīgākais, problēmas gadījumā saņemt padomu no speciālista un piedalīties domu apmaiņā ar citām sievietēm: “Sieviete ir radīta tā, lai mēs varētu atļauties dzīvi baudīt smalki, emocionāli un romantiski, un pats jaukākais – mums ir ļauts vistiešākajā veidā piedalīties jaunas dzīvības rašanās procesā. Bet diemžēl mūsu dzimums ir savā ziņā arī riska faktors tādām delikātām veselības problēmām kā mazā iegurņa orgānu noslīdējumi un urīna nesaturēšana. Tomēr tagad, sievietes, meitas, mammas un vecmāmiņas – nesatraucamies! Dalīta bēda – pusbēda! Lasiet, uzziniet un jautājiet! Un Jums noteikti tiks atbildēts un palīdzēts!”

FAKTI: tā ir izplatīta problēma, taču sievietes ciešas…

 • Visizplatītākais urīna nesaturēšanas veids ir slodzes urīna nesaturēšana. Slodzes urīna nesaturēšanu ir iespējams efektīvi ārstēt.
 • Viena no trim sievietēm cieš no slodzes urīna nesaturēšanas.
 • Vairākums slodzes urīna nesaturēšanas gadījumu parādās pēc dzemdībām.
 • Gandrīz 50% sieviešu, kurām ir slodzes urīna nesaturēšanas simptomi, nekad nav runājušas ar savu ārstu par tiem.
 • 61% sieviešu, kuras uzdrošinājās par šo problēmu runāt ar savu ārstu, līdz sarunai cietušās vismaz 4 gadus.
 • Latvijā urīna nesaturēšana skar vismaz 150 000 pacientu, no tiem aptuveni 120 000 ir sievietes.
 • Urīna nesaturēšana piemeklē visa vecuma sievietes – gan divdesmitgadnieces, gan sievietes pēc bērniņa piedzimšanas, gan menopauzes vecumā un arī vecākas dāmas.
 • Lielākas vai mazākas pakāpes noslīdējumi ir gandrīz katrai vecāka gada gājuma sievietei, kurai bijušās divas vai vairāk dzemdības.
 • Vairāk nekā 50% sieviešu vecumā pēc 50 gadiem ir vismaz viena iegurņa orgānu veselības problēma.
 • Ar iegurņa orgānu traucējumiem sievietes saskaras 8 reizes biežāk nekā vīrieši.
 • Mazā iegurņa orgānu noslīdējuma risks pastāv 1 sievietei no 11.

Avots: delikati.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu