Vārda dienu svin: Rasma, Rasa, Maira

Dailes teātris dodas viesizrādēs uz Valmieru

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

28.septembrī ar divām izrādēm – „Noslēpumainā zvaigzne” un „Es – Frīda Kalo” –  Dailes teātris viesosies Valmieras drāmas teātrī.

Plkst. 18.30 Lielajā zālē būs iespēja noskatīties Mihaila Gruzdova iestudēto Mihaila Sebastiana romantisko komēdiju „Noslēpumainā zvaigzne”. Kādā provinces pilsētiņā, kurā nekad nepietur ātrvilcieni, ierodas Nezināmā. Viņa ir veidota no mazliet smaržas, mazliet slinkuma un zināmas devas fantāzijas. Tāpat kā zvaigznes. Taču zvaigznēm, tāpat kā cilvēkiem, ir pašām savs ceļš – romantisks un skaists liktenis, kas liek tām meklēt vienai otru un nekad neatrast… Izrādē spēlē Inita Dzelme, Gints Grāvelis, Ģirts Ķesteris, Mirdza Martinsone, Juris Žagars, Juris Bartkevičs, Valdis Liepiņš, Aldis Siliņš, Sarmīte Rubule un Olga Dreģe.

Vienlaikus Mazajā zālē tiks rādīta Rēzijas Kalniņas monoizrāde „Es – Frīda Kalo”, ko iestudējusi režisore Laura Groza-Ķibere un kurā piedalās arī aktieris Dainis Grūbe. Reiz Meksikā visi zināja, kas ir Djego un Frīda. Tagad, vairāk nekā 50 gadus pēc Frīdas Kalo nāves, viņas darbiem rodas arvien vairāk apbrīnotāju. Sīksta, nevaldāma, dzēlīga, impulsīva – Frīda Kalo ir visīstākā G.G.Markesa romāna varone. Būdama apsēsta ar sevi pašu, viņa glezno gandrīz vienīgi pašportretus, un viņas gleznu svarīgākā tēma ir viņa pati. Viņa glezno sevi asiņojošu, raudošu, uzšķērstu, ar humoru un fantāziju pārvēršot savas sāpes mākslā un tīksminoties par efektu, ko viņa pati, viņas ekstravagantais izskats, neparastais ģērbšanās stils un sulīgā valoda atstāj uz cilvēkiem. Frīda Kalo pati lielā mērā rada leģendu par sevi – leģendu, kurai piemīt maģiska pievilcība.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu