Vārda dienu svin: Viktors, Nils

Dailes teātrī top Blaumaņa joku luga Zagļi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

28.janvārī Dailes teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde Rūdolfa Blaumaņa joku lugai ar dziedāšanu „Zagļi”. Jauniestudējuma režisors ir Kārlis Auškāps.

„Rīgas publika tak daudz ko redzējuse, un tomēr tā vietām rēcin rēca,” – Rūdolfs Blaumanis raksta vēstulē pēc lugas pirmizrādes 1890.gadā.

Pirmā Blaumaņa sarakstītā luga atrod lielu patikšanu pie skatītājiem. „Zagļu” personāžiem iet tiešām raibi, īsto un iedomāto zagļu tvarstīšana noved pie jautriem sarežģījumiem un veselas pārpratumu virknes. Kviešu zagļi pārvēršas par siržu zagļiem, un brīžiem liekas, ka pats saimnieks kļuvis ārprātīgs. Un kur tad vēl precību lietas – priekš precēšanās vīrietis nekad nav par vecu!

Jauniestudējumā lomas atveidos Harijs Spanovskis (Kārklēns, Kārklēnu mājas saimnieks), Ērika Eglija (Maja, viņa meita), Ligita Skujiņa (Liene, viņa māsa), Gints Grāvelis (Namnieks), Mārtiņš Počs vai Kristaps Rasims (Ozolu Pēteris), Artis Robežnieks (Ješka, Kārklēna puisis), Kristīne Nevarauska (Ilze, viņa sieva) un Jānis Paukštello (Ābrams, žīds).

Izrādē skanēs Jura Vaivoda oriģināldziesmas ar Blaumaņa tekstiem, skatuves ietērpu veido Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece ir Ieva Kundziņa. Par kustību konsultantu aicināts Agris Daņiļēvičs, bet gaismu māksliniece ir Māra Vaļikova.

Dalīties.

Atstāt Ziņu