Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Dabas dots mācību līdzeklis – spēlēšanās

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ēlme rotaļāties un spēlēties cilvēkos ir ielikta tīri ģenētiski. Tā ir neatņemama bērnu ikdienas sastāvdaļa, un tai ir liela nozīme arī pieaugušo dzīvē. Ne velti jau senākajā zinātniskajā literatūrā par cilvēku tiek runāts arī kā par homo ludens (latīņu val.),– būtni, kura spēlējas, ar to saprotot cilvēka radošumu un motivācijas pieaugumu.

Rotaļāšanās ir veids kā bērns iepazīstas ar pasauli, kā integrējas mūsu, pieaugušo, pasaulē. Ar tās palīdzību bērni apgūst gan savu lomu sabiedrībā, gan attieksmi pret dažādām lietām un emociju izpausmi. Bērni savās rotaļās atdarina pieaugušo pasauli, tādejādi pamazām attīstot savējo. Rotaļāšanās un spēlēšanās ir dabas dots mācību instruments, kas viegli un bez liekas piepūles ļauj apgūt dzīvei nepieciešamās iemaņas. Viena no šādām iemaņām ir valodas apguve.

Par vienu no lielākajiem unikumiem tiek uzskatīta bērna spēja, it kā pašam no sevis, iemācīties savu dzimto valodu. Taču, ja bērnam nebūtu šī dabas dotā instrumenta – prasmes un vēlmes spēlēties, tas tik vienkārši nenotiktu. Savu dzimto valodu bērns iemācās uzmanīgi klausoties, atdarinot, atkārtojot skaņas, piesaistot visdažādākās intonācijas, piedaloties savas ģimenes ikdienas dzīvē. Bērns redz un sajūt katra konkrētā vārda nozīmi, kā arī emocijas, kas to pavada. Vēlāk praktiski „izspēlē” attiecībās ar apkārtējiem un it kā “pats no sevis” iemācās runāt, izteikt savas domas un emocijas vārdos.

Tieši tāpat, ņemot talkā spēlēšanos, dažādas rotaļas un praktiskās nodarbības, ikviens bērns var iemācīties svešvalodu. Dažādi pētījumi un praktizējošu pedagogu pieredze rāda, ka valodu apmācības procesā izmantojot spēļu metodiku, bērniem radot iespēju savas zināšanas izmantot praktiski (piemēram, pagatavojot našķi pēc apgūstamajā valodā izlasītas receptes) bērns svešvalodu apgūst ātrāk un tiek motivēts savas prasmes paplašināt.

“Little More” ir daudzpusīgi attīstošs angļu valodas mācību centrs pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kurā tiek apgūti svešvalodas pamati, pozitīvā, atbalstošā, radošā vidē, ar asociācijas, kustības, ritma, skaņas palīdzību.

Šai centrā visiem interesentiem tiek piedāvātas iespējas apmeklēt angļu valodas nodarbības privāti vai arī nelielās grupās. “Little More” sadarbojas arī ar pirmsskolas izglītības iestādēm piedāvājot angļu valodas programmu bērniem fakultatīvi.  

Tāpat bērni tiek aicināti kļūt par angļu valodas kluba biedru, kurā galvenā uzmanība tiek pievērsta sarunvalodas pamatu nostiprināšanai.

Arī šovasar “Little More” angļu valodas vasaras skoliņa ir sagatavojusi saistošu, izzinošu mācību programmu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kas dos iespēju nostiprināt angļu valodas valodas pamatus, kā arī paplašināt jau esošās valodas zināšanas un prasmes.

 

Vairāk informācijas:
e-pastā: info.littlemore@gmail.com, piezvanot:+ 371 28 611 581 vai mājas lapā: www.littlemore.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu