Vārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna

Baha ziedi – dziedē dvēseli

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pirms vairākiem gadiem arī Laura Tidriķe skraidīja pie ārstiem ar analīžu čupām un dzēra antibiotikas. Tagad Laurai mājās nav ne aspirīna, ne Coldrex, pat ne termometra. Viņa vienkārši neslimo. Stipra veselība turas arī vīram un bērniem. Šodien, skatoties uz dzīvi atpakaļ, viņa atzīst, ka emocijas ļoti ietekmē veselību un pašsajūtu. Jau vairākus gadus Laura un viņas ģimene lieto Baha ziedus – ārstē paši sevi, pārvēršot negatīvās emocijas, piemēram, bailes, neziņu, stresu utt. pozitīvās emocijās. Jūtot, kā Baha ziedi palīdz viņai pašai, Laurai dzima ideja dot iespēju arī citiem tos lietot. Tā pirms pāris gadiem iznāca Lauras tulkota grāmata Ceļvedis Baha ziedu terapijā, tika atvērta mājaslapa www.ziedu-energija.lv, kurā var iegādāties arī Baha ziedu esences.

Kā Laura atrada Baha ziedus
„Ja paskatos uz savu bērnību, man bija divas aizraušanās – es mācīju lelles un ārstēju dzīvniekus. Beidzot skolu, nevarēju izvēlēties- iet par vetārstu vai skolotāju.” Laura izvēlējās otro – aizgāja uz filologiem un pasniedza vācu valodu. Taču nu arī viņas otrā aizraušanās atradusi vietu viņas dzīvē: „Man ļoti patīk ārstēt un ar Baha ziediem es to varu darīt.”
Taču kā valodniece nonāca līdz citu ārstēšanai? „Kad ģimenē uzradās bērni, sākām domāt, ko mēs ēdam, ko mēs dodam viņiem, kad viņi slimo un kāpēc viņi vispār slimo. Pirmais solis, protams, bija tradicionālā medicīna, bet medikamenti izraisīja alerģiju. Tad ķērāmies klāt homeopātijai,” stāsta Laura. Un tā vienu reizi, kad Laura jutās slikti, bet slima vēl īsti nebija, homeopāte viņai ieteica pamēģināt Baha ziedus. „Kāpēc ne? Paņēmu un pamēģināju. Mm…ļoti labi!” – Laura bija sajūsmā. Tai pat laikā Laurai sanāca darba vizītē būt Vācijā un tur „Vai die’ cik daudz grāmatas par Baha ziediem! Paņēmu un palasīju. Cik interesanti!”

Sākotnēji viņai radās ideja, kādu no grāmatām par Bahu ziedu terapiju iztulkot latviski – lai arī mēs zinātu, cik viegli tie lietojami. „Līdz šim par Baha ziediem zināja vien homeopāti un tie pacienti, kas tos lietoja, homeopātu mudināti. Bet Baha ideja bija, ka tiem jābūt katrā mājā – viņš izveidoja sistēmu tik drošu, tik maigu, ka to ikviens var lietot. Kā Bahs saka, tas taču ir tik vienkārši, gribas ēst – aizej pēc burkāna, ir bail – lieto Mimulus (lāsaino pērtiķmutīti). Tik vienkārši!”

Bet Laura atdūrās pret atskārsmi – kāda jēga tulkot, ja Latvijā Baha ziedus nevar dabūt? Un tad viņai nāca, kā viņa pati saka, crazy ideja – viņa aizrakstīja Baha ziedu ražotājam jautājumu, vai būtu interese savus produktus tirgot arī Latvijā?
„Nu, vienkārši ienāca galvā, sēžot mājās ar bērniem…nu traka ideja! Bet arī Bahs saka – impulsiem ir jāuzticas. Un kāpēc, lai es nepamēģinātu? Ja es nebūtu pamēģinājusi, es droši vien līdz pat šai dienai šī ideja man nedotu mieru.”
Tomēr tas nebija tik vienkārši kā pasūtīt Baha ziedu esences, atvērt mājaslapu un aiziet. Nebūt ne. „Bija jāsaņem daudzu iestāžu atzinumi, kas prasīja gadu un astoņus mēnešus, lai beigās konstatētu, ka tās nav zāles, ka tas nav uztura bagātinātājs, ka tā ir parasta pārtika. Es citreiz to saucu par savu labo darbu Latvijai – kaut ko labu būšu izdarījusi – atvedusi šurp Baha ziedus.”

Baha ziedi ārstē slimību cēloni – emocijas
Baha ziedu terapiju 20.gadsimta 30.gados izveidoja angļu ārsts, homeopāts Dr. Edvards Bahs, kurš atklāja, ka noteiktu savvaļas augu un koku (tīruma sinepes, viršu, vīteņsausserža, mežvīteņa, ozola, priedes, apses u.c.) ziedos mītošais dziedinošais spēks spēj neitralizēt negatīvus psiholoģiskus stāvokļus (bailes, vainas izjūtu, dusmas, depresiju u.c.) un palīdz atgūt iekšējo līdzsvaru un harmoniju. Gan šo augu un koku ziedus, gan no tiem pagatavotos līdzekļus (esences vai graudiņus) dēvē par Baha ziediem.

“Parasti jau vīrusi un vējš, kas tik mums nav vainīgs pie tā, ka slikti jūtamies un esam saslimuši, sevi nekad nevainojam. Bet varbūt vajag paskatīties tieši uz sevi – kādas emocijas manī ir?”

Laurai ļoti tuva ir ārsta Baha filozofija: „Mēs arvien vairāk uzmanības pievēršam tam, ko ēdam, cik daudz sportojam, kustamies, bet tik maz pievēršam uzmanību tam, kā mēs jūtamies. Bahs konstatēja, ka tieši no emocijām rodas slimības. Bahs teica – slimība jau nav nekas slikts, jo tā parāda, ka mēs savā dzīvē kaut ko darām nepareizi, un ja mēs tās slimības visas bloķējam, neļaujam organismam parādīt, ka darām kaut ko nepareizi, tad galā nāk tāda slimība, ka esam šokā – kā tad tā pēkšņi! Laimīgs cilvēks neslimo – nu ja atceraties sevi laimīgākajos dzīves brīžos, nu taču neslimojāt, vai ne?”
Baha ziedu terapijas pamatā ir savu problēmu apzināšanās, spēja paskatīties uz sevi. „Parasti jau vīrusi un vējš, kas tik mums nav vainīgs pie tā, ka slikti jūtamies un esam saslimuši, sevi nekad nevainojam. Bet varbūt vajag paskatīties tieši uz sevi – kādas emocijas manī ir?”

Slimais orgāns norāda uz vainu
Visātrāk Baha ziedu iedarbību varot redzēt uz bērniem. „Citreiz vecāki skraida pie viena ārsta, pie otra ārsta, nu kas manam bērnam kaiš, bet varbūt vajag paskatīties – kas ģimenē notiek, kas ar vecākiem notiek? Piemēram, bērnam ir aizsmakums. Varbūt mamma nespēj savā dzīvē kaut ko atrisināt un pateikt? Bērni bieži atspoguļo vecāku problēmas. Bahs teica – jāskatās, kurš orgāns slimo, orgāns pats pastāsta, kas ir par vainu. Bet vieglāk ir aizvest bērnu pie desmit ārstiem nekā atzīt, ka, jā, manā ģimenē ir problēma. Tas ir līdzīgi kā ravēt puķu dobes. Mēs varam noraut nezāles redzamo daļu, un puķu dobe būs tīra, bet tā sakne jau tur paliek, un tā dzīs atkal jaunas atvases.”

Laurai ir neskaitāmi piemēri iz dzīves, kā Baha ziedi palīdzējuši viņas draugu un klientu bērniem un ģimenēm.
Lauras draudzenes septiņgadīgā meita visu laiku slimojusi ar angīnu. Saskaņā ar Baha gudrību, kakla slimības piemeklē tad, ja cilvēks kaut ko nevar pateikt. Draudzene atzinusi – jā, izrādās, meitai skolā jāsēž vienā solā ar meiteni-dominanti, kurai meita nevar pateikt nē. Laura pagatavojusi Baha ziedu maisījumu un pēc trīs nedēļām saņēmusi draudzenes zvanu – meita pati bija izlēmusi palūgt skolotājai, lai viņas pārsēdina, jo blakussēdētāja liekot darīt lietas, ko viņa negrib darīt. Ar angīnu mazā vairs nav slimojusi.

Vēl daži gadījumi: „Ģimenē piedzimst vēl viens bērns un vecākais pēkšņi sāk slimot – puņķi, klepus vis kaut kas parādās. Nu nav jau tā, ka pēkšņi mājās savairojušies vīrusi. Bērns ir greizsirdīgs. Vai arī – bērns aiziet uz bērnudārzu un sāk regulāri slimot. Protams, var jau teikt, ka vīrusu tur vairāk, bet ir bērni, kas neslimo. Kad mana meita sāka iet bērnudārzā, novēroju, ka tie bērni, kas slēpās skapī, bļāva un krita gar zemi, tik ļoti negribēja iet uz bērnudārzu, viņi arī bija tie, kas nepārtraukti slimoja. Īstenībā viņiem ir bail. Ar ko tad bērnudārznieki bieži slimo? Klepus – nevaru pateikt, ka negribu iet, ausis – negribu dzirdēt, ka man jāiet uz bērnudārzu. Tās ir tādas dzīves situācijas, kur var redzēt, cik stipri emocijas ietekmē cilvēka dzīvi.”

“Vieglāk ir aizvest bērnu pie desmit ārstiem nekā atzīt, ka, jā, manā ģimenē ir problēma. Tas ir līdzīgi kā ravēt puķu dobes. Mēs varam noraut nezāles redzamo daļu, un puķu dobe būs tīra, bet tā sakne jau tur paliek, un tā dzīs atkal jaunas atvases. “

Tādēļ Laura iesaka uzmanīties – ja tiešām kāda slimība bērnam vai pašam atkārtojas regulāri, jāmeklē cēlonis nevajag katru reizi ārstēt ar antibiotikām. „Kad palasu internetā māmiņu forumos, ka bērnam pie katrām iesnām dod antibiotikas, traki. Saka, ka izdalījumi no deguna un acīm, ir bailes. Varbūt jātiek galā ar tām, tad iesnu nebūs.”

Un ko par Baha ziediem saka Lauras vīrs? No sākuma gan bijis skeptisks, bet sajutis iedarbību, arī aizrāvies. „Vīrieši parasti ir tie neticīgākie, bet, kad viņi redz, ka iedarbojas, tad arī vēlas izmēģināt,” saka Laura. Pa kluso dot vīram Baha ziedu maisījumus Laura neiesaka, jo Bahs esot bijis pret to, ka cilvēkam kaut ko dod pret viņa paša gribu, jo tādā gadījumā cilvēks arī neapzinās savu problēmu, kas viņā rada slimības. Izņēmumi esot mazi bērni un bezsamaņā guļošie. „Protams, ka cilvēkam palīdzēs, ja arī pa kluso piepilinās viņa dzērienam, bet tas neizraus nezāles sakni.”

Laura atzīst: katrai terapijai ir savs labums. “Tie, kas gribēs izprast sevi, atrast savu slimību cēloni, meklēs veidus, kā pārvarēt negatīvās emocijas, rast mieru un atgūt labu veselību, tiem varu piedāvāt Baha ziedus.”

 

Ja vēlies tuvāk iepazīties ar Baha ziedu terapiju, piesakies uz nodarbību 7.aprīlī! Vairāk informācijas par nodarbību – ŠEIT


Dalīties.

Atstāt Ziņu