Vārda dienu svin: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Aivas idejas mājas izrotāšanai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šogad, lai izbaudītu svētku tuvošanās laiku, šim notikumam gatavojos pakāpeniski – soli pa solim. Jau pašā decembra sākumā tapa adventes vainags, mazliet vēlāk bija pienācis laiks „gaismai pudelē”, bet tuvojoties decembra 20-ajiem datumiem beidzot bija pienācis laiks arī pašai Ziemassvētku eglītei, ko, starp citu, šogad iegādājāmies „podā”, tagad man līdz pat pašam pavasarim būs istabas augs – egle.

Tā kā Ziemassvētki ir ģimenes, harmonijas un miera laiks, man ir svarīgi, lai arī svētku rotājumi radītu mājīguma un harmonijas sajūtu, tāpēc šajā laikā cenšos izvairīties no sintētiskām, košām krāsām, pieturoties pie brūnajiem, zeltainajiem toņiem.

1. Adventes vainagu veidoju no priežu zariem, dekorējot ar viegli apzeltītiem čiekuriņiem un dekoratīvām dāvaniņām (pagatavošana: ap tukšu sērkociņu kastīti aptin sev tīkamāko papīru un aptin ar pieskaņotu bantīti).

2. Lai izveidotu „Gaismu pudelē” būs nepieciešama stikla pudele, Ziemassvētku lampiņas ( jo garāka virtene būs, jo tā dos lielāku gaismu, kā arī ieteicams meklēt lampiņas, kuras darbojas ar baterijām, nevis elektrības vadu, tad šo dekorāciju varēs novietot neatkarīgi no tuvumā esošajiem kontaktiem), materiāli dekorēšanai (es izmantoju caurspīdīgu audumu 2 dažādos toņus un tās pašas dekoratīvās dāvaniņas, ko Adventes vainagā). Pagatavošana: notīrītas stikla pudeles apakšā ar „akuborī” ievietotu stikla urbīti izurbj caurumu, iepilda gaismiņas un izdekorē pudeli.

3. Eglītes rotāšanai izmantoju tādus pašus rotājumus kā Adventes vainagam – apzeltītos priežu čiekuriņus un dekoratīvās dāvaniņas, protams, ieliku arī svecītes un gaismiņu virteni. Kopā gan eglītei, gan Adventes vainagam, gan pudelei man pietika ar aptuveni 25 dekoratīvajām dāvaniņām un 30 apzeltītiem čiekuriem, bet, protams, to skaits variē atkarībā no vainaga un eglītes lieluma un paša dekorētāja „izjūtas” par dekorāciju nepieciešamo daudzumu, biezumu.

Vajag tikai mazliet iedvesmas, gribasspēka un radošuma, lai no pavisam vienkāršām lietām paša spēkiem bez liekiem izdevumiem savā mājoklī radītu svētku sajūtu.

Lai Jaunais gads ir prieka, skaistu brīžu un sirsnīgu smaidu pildīts ikvienam no mums!

 

Parādi arī Tu, kā esi izrotājusi māju svētkiem!
Piedalies konkursā “Rotājam māju Ziemassvētkiem“!

Dalīties.

Atstāt Ziņu