Vārda dienu svin: Viktors, Nils

6 soļi, kā mazināt risku saslimt ar krūts vēzi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Krūts vēža izcelsme vēl nav pilnībā izpētīta, taču tiek uzskatīts, ka liela nozīme ir hormonāliem un ģenētiskiem faktoriem. Ir arī dažādi riska faktori, kuru nozīmi krūts vežā attīstībā pierādījuši pētījumi. Novēršot tos, tu parūpēsies par savu veselību un samazināsi risku saslimt ar krūts vēzi.

 

  • Ierobežo patērētā alkohola daudzumu un atmet smēķēšanu

Alkohols, pat nelielos daudzumos  tiek uzskatīts par vienu no riska faktoriem saslimšanai ar krūts vēzi. Tādēļ alkohola lietošanu ietiecams ierobežot līdz divām vīna glāzēm nedēļā vai pat retāk. Jo vairāk alkohola patērēsi, jo lielāks audzēja attīstības risks.
Lai pierādītu tiešu tabakas saistību ar krūts vēzi, vēl tiek veikti pētījumi, tomēr onkologi iesaka – atmet smēķēšanu!

 

  • Vingro vismaz 3 reizes nedēļā!

Vingro, kusties, skrien vai dodies garās pastaigās, svarīgi – lai trīs, četras reizes nedēļā  vismaz 20 minūtes tava sirds sistos straujāk (kardioslodze). Liec savām asinīm riņķot ātrāk un kārtīgi izsvīsti! Tas būs ne vien neatsverami tavai veselībai un sirdij, bet samazinās arī krūts veža risku par 40%.  

 

  • Uzmanies no pārmērīga liekā svara un aptaukošanās!

Pētījumi ir pierādījuši, ka sievietēm ar lieko svaru, īpaši, ja svars pieaudzis pēc menopauzes, ir lielāks audzēja risks. Tādēļ būtiski sekot līdzi savām svara izmaiņām- nepieļauj aptaukošanos!

 

  • Ierobežo gaļas un piena produktu patēriņu

Vairāki pētījumi ir pierādījuši saistību ar dzīvnieku tauku patēriņu un risku saslimt ar krūts vēzi. Ierobežo sarkanās gaļas un treknu piena produktu lietošanu – šos produktus sievietēm nav ieteicams lietot regulāri.

 

  • Baro savu mazuli ar krūti

Jaundzimušā zīdīšana ievērojami samazina risku saslimt ar krūts vēzi. Ja vien ir tāda iespēja, baro savu bērnu ar krūti vismaz pirmos četrus mēnešus.

 

  • Reizi mēnesī veic krūšu pašpārbaudi!

Ja  veiksi regulāri krūšu pašpārbaudi, tu iemācīsies atpazīst savu krūšu struktūru un savlaicīgi spēsi pati noteikt, vai ir kādas izmaiņas, lai laikus dotos pie ārsta. Kad un kā pareizi veikt krūšu pašizmeklēšanu skaties šeit.

Pēc 40 gadu vecuma vēlams arī reizi gadā doties uz mammogrāfiju. Atceries- jo ātrāk krūts vēzi atklāj, jo lielākas izredzes to uzveikt.

 

Iesakām ielūkoties!

Praktiskais ceļvedis: kas ir krūts vēzis?

 

Kā Tu vari palīdzēt krūts vēža pacientiem?

Ieskaties- www.ribbon.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu