Vārda dienu svin: Justīne, Juta

13 tikumi – efektīvs palīgs mērķu sasniegšanai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dažreiz ar sapņošanu nepietiek, ir jārīkojas, lai mērķi tiktu realizēti.

Mūsdienās ir izaugusi vesela sapņotāju paaudze – tie, kas tic, ka sapņi kļūst par īstenību, ka vārdam ir spēks un jādomā ir pozitīvi. Pēc filmas Secret iznākšanas 2006. gadā pat skeptiķi sāka griezt savus sapņus ārā no glancētiem žurnāliem, līmēt pie sienām, kalendāros un privātajās dienasgrāmatās. Es pati esmu no šīs paaudzes – paši pārdrošākie sapņi ir piepildījušies tikai  tāpēc, ka esmu tiem ticējusi. Tomēr ar laiku jūtu, ka tie mazākie – tie, par kuriem nepiedomāju pietiekami bieži, tie paliek kaut kur iestrēguši. Katru gadu no jauna tie tiek pārrakstīti no Mērķi 2010 uz Mērķi 2011….un 2012.

Šogad man to palika žēl un es sāku meklēt veidu, kā realizēt tos mērķus, kuri varbūt nav mani kvēlākie sapņi, tomēr to realizācija ir ikdienā nepieciešama. Un esmu gatava dalīties ar brīnišķīgu shēmu, kas ir palīdzējusi man un ticu, ka palīdzēs arī jums. Tātad – vai esiet dzirdējuši par Bendžamina Franklina trīspadsmit tikumiem?

Viņa dzīve ir bijusi interesanta un nopelniem bagāta, viņa sasniegumi ir aktuāli mūsdienās, tomēr pārlasot viņa teikto gandrīz 300 gadus atpakaļ mani pārņem sajūta, ka arī viņš ir bijis cilvēks, kurš būtu gribējis apēst kaut ko garšīgu, izdzert mazliet vairāk nekā  pieņemts, pagulēt ilgāk, palaiskoties un tikai sapņot par dzīvi, kas viņam varētu būt. Bet par spīti tam, viņš izveidoja shēmu, kā katru dienu piekopt savus 13 tikumus, kas bija sekojoši: 

MĒRENĪBA: Neēd līdz trulumam; nedzer līdz reibumam. 

KLUSUMS: Nerunā neko citu kā tikai to, kas nāk par labu citiem vai pašam; izvairies no tukšām sarunām. 

KĀRTĪBA: Ļauj visām savām lietām ieņemt savu vietu; ļauj katram darbam izbaudīt savu laiku. 

APŅĒMĪBA: Apņemies rīkoties tā, kā Tev vajadzētu; bez izņēmuma realizē to, ko esi apņēmies. 

TAUPĪBA: Netērē, ja tas nenāk par labu sev vai citiem; t.i. Neizšķied neko.

STRĀDĪGUMS: Netērē laiku velti; esi vienmēr nodarbināts ar kaut ko derīgu;izslēdzvisasnevajadzīgāsdarbības.

SIRSNĪBA: Neizmanto viltu; domā godīgi un taisnīgi; ja runā, tad to, ko domā.

TAISNĪGUMS: Nekaitē nevienam ar netaisnību vai nedarot labu, kas ir Tavs pienākums.

SAVALDĪBA: Izvairies no galējībām; neturi ļaunas atmiņas par aizvainojumu, pat, ja uzskati, ka tas būtu taisnīgi.

TĪRĪBA: Nepaciet ķermeņa, drēbju vai mājokļa netīrību.

MIERS: Neuztraucies par sīkumiem vai nenovēršamām nelaimēm.

ŠĶĪSTĪBA: Esi tikumīgs domās, vadi savus instinktus.

PAZEMĪBA: Līdzinies Jēzum un Sokrātam.

Šie ir 13 tikumi, ko Bendžemins Franklins vēlējās izkopt savas dzīves laikā. Lai neko neaizmirstu, viņš izveidoja plānotāju – nedēļas grafiku, kurā pretī katram tikumam ielika melnu punktu, ja konkrētā dienā nebija to realizējis. Mērķis bija iegūt pēc iespējas mazāk punktu nedēļas ietvaros.

Cilvēki, kas plāno savu mērķu realizāciju, izmanto šo shēmu arī mūsdienās.

Jebkura tikuma vietā var ievietot sev svarīgos mērķus vai paradumus sākot ar agru celšanos, regulārām fiziskām nodarbībām, izmaiņām uzturā un beidzot ar valodas apguvi, meditāciju metodēm un grāmatas lasīšanu pirms gulētiešanas. Šī shēma ir ļoti efektīva, bet, kā jau visas, tā darbojas tikai ar nosacījumu, ka jūs to tik tiešām pielietojiet.

Ieviesiet mazu blociņu, nēsājiet to sev līdzi un dienas gaitā sekojiet līdzi darāmajiem darbiem. Iesākot mums ir vēlme sev uzstādīt ļoti daudz mērķu, bet es ieteiktu neizvirzīt vairāk kā trīs. Dodiet šiem ieradumiem laiku, koncentrējiet enerģiju uz to sasniegšanu un pievienojiet klāt kādu citu tikai tad, kad mērķis ir sasniegts vai jaunā paraduma izpilde neprasa piespiešanos.

Mēs visi savā dzīvē gribam kaut ko paveikt un šī vēlme ir brīnišķīga – tā ir impulss, kas mūs virza tuvāk reālai darbībai. Un tikai  tas arī ir svarīgi – viens solis pēc otra,  kas ved uz mērķa sasniegšanu, kas ved pie pārliecības par saviem spēkiem un beigu beigās pie sajūtas, ka viss ir iespējams, bet dažreiz nepietiek tikai ar sapņiem – ir jārīkojas! Turklāt šodien pat!
Kā sacījis B.Franklins- “Viena šodiena ir divu rītdienu vērta!”

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu