Vārda dienu svin: Alīna, Sandris, Rūsiņš

Himera

Pinterest LinkedIn Tumblr +

<i>Jauns solis šausmu un zinātniskās fantastikas filmu attīstībā</i>, tik pieticīgi Warner Bros. piesaka Latvijā 11.jūnijā pirmizrādi piedzīvojušo šausmu filmu <i>Himera</i>. Šim reklāmas sauklim arī nevar pārmest, ka tā nav, jo šausmu filmas vietā piedāvāt komēdijas un vietām parodijas žanra filmu – tas patiesi IR jauns pavērsiens.<br />Tātad – divi zinātnieki, nonākušu sprukās ar dzīvnieku gēnu miksēšanas projekta finansējumu, nolemj atrast zāles pret vēzi un vēl virkni patlaban neārstējamu slimību. Kas tam vajadzīgs? Tik vien, kā jau esošā pandu un citu hameleonu gēnu maisījumā iegūtajam monstram pievienot galvenās varones, biotehnoloģiju ģēnija DNS, iegūstot himeru. Šeit jau pavīd filmas pirmā morāles problēma – tagad nebūs tik vienkārši eksperimentā iegūto galarezultātu nogalināt, jo <i>tā ir daļa no manis</i>, kā to motivē pati pētniece (bija arī otra – vai ir ētiski nodoties <i>vētrainam </i>seksam ar himeru? no otras puses – tajā ir draudzenes DNS; tas atkal no galvenā varoņa pērlēm).<br />Himera izrādās gana izvēlīga – atsakās ēst proteīnu bagātu pārtiku. Raugoties uz galveno varoņu loģikas trūkumu, vispār jābrīnās, kā viņi iedomājās ko tādu dot augošam organismam?! Toties himera piekrīt ēst konfektes, kas man viņu lika salīdzināt ar savu blakus sēdošo brāli. Nākamajā kadrā redzam, ka pētnieki konfektes iemaisīja proteīnu putriņā un iedod himerai karoti, taču tā iebāž visu galvu bļodā un sāk rīt. <i>Tagad man viņa atgādina tevi</i>, bikstot savu blakus sēdošo draudzeni nu smej brālis.<br />Kopumā filma ir tikpat bezjēdzīga un nesakarīga, kā veids, kādā datorgrafiķu nohalturētā radība tika pie vārda – himeras <i>mammai </i>uz krekla bija rakstīts Nerd, līdz ar to par piemērotāko atzīts arābiskā atpakaļgaitas lasīšanā iegūtais Drena.<br />Atsevišķa remarka jāvelta aktieru sastāvam, precīzāk, sastāva trūkumam. Neskaitot Drenas nogalināto trusi, kaķi, galvenās varones draugu un viņa brāli, filmā vēl darbojas divi korporācijas bosi un daži statisti, kas tēlo darbošanos laboratorijā. Turklāt viņu dialogi ir gana dīvaini: <i>Es iešu uz laboratoriju</i>; <i>Jā, labi, ej uz laboratoriju</i>. Tātad scenāristi ir tā filmas sadaļa, uz kuras izdevās ietaupīt. Arī telpas ir tikai trīs – laboratorija, tās pagrabs un pamesta ferma. Tad man jājautā KĀ? kā varēja šādas filmas tapšana izmaksāt 30 miljonus dolāru?<br /><i>Drenas attiecības ar saviem radītājiem šķiet stipras un skaistas, taču tikai līdz kādam brīdim…</i> turpina intriģēt filmas producenti. <i>Kāds brīdis</i> iestājas šīs bezgala ievilktās filmas pēdējās 10 minūtes, kad nomirusī un jau apbedītā Drena tomēr izķepurojas no tādas ķezas, turklāt vēl pārtop vulgārā džekā, nogalina sava radītāja brāli un savukārt pētniecei uz jautājumu <i>Ko tu gribi? </i>visumā tieši atbild: <i>Inside you</i>.<br />Šajā brīdī, pašā filmas izskaņā, man no smiekliem jau mazliet sāpēja vēders.

Dalīties.

10 komentārs

  1. Aleksandrs Vorobjovs on

    Paldies, Drena, ka uzrakstīji – piemirsu pateikt par šī truluma nākotnes perspektīvām.<br>Komentāros pie Dienas augstākās klases filmu kritiķu pozitīvajām recenzijām par šo filmu, kāds raksta: "un protams žēl,ka viss beidzās tā.lai gan varbūt mūs gaida himēra 2."<br>Protams, ka būs! Citādi kālab gan galvenā varone būtu paturējusi no Drenas vīrišķā ego iemantoto pēcnācēju? Zīmīgi, ka viņai par to piedāvātais honorārs ir tik liels, ka filmas veidotājiem to pat bija bail parādīt skatītājiem – ja nu filmas izskaņā pārbīstas tiktāl, ka uz turpinājumu vairs nenāk.<br>Man pat ir teorija, ka šī filma bija tāds kā testeris, ar ko producenti cer iekasēt naudu otras filmas tapšanai, tikai šoreiz piesaistot tās veidošanai vismaz kādu profesionāli.

  2. klau, šī nav nekāda recenzija. Ir nežēlīgi stulbi nolaisties līdz līmenim, kad recenzija ir vājā, bezgaumīga humora tonī izklāstīt sižetu

  3. Izlasīju. Filmu neesmu redzējusi, bet šķita ļoti amizanti uzrakstīta recenzija! Kāpēc, lai nenorādītu uz kaut kādām stulbām kļūdām, ja tādas ir…

  4. Šai filmai, pat ļoti pielaidīgi vērtējot, sižeta nav. Tā ka to arī nevar izklāstīt ar vai bez humora. Sižetu sola šī murga turpinājumam.

  5. Wow! Vienkārši – wow! Vislabākā vieta "recenzijā" ir tā, kurā autors min kā negatīvu salīdzinoši nelielo aktieru un darbības norišu vietu skaitu. Varētu domāt, ka tam vispār būtu kaut kāds sakars ar filmas kvalitāti.

  6. Pozitīvisms on

    Vai tad recenzijā teikts, ka aktieru nelielais skaits ir negatīva lieta? Es tur saskatīju ironiju par to, kā šāda filma varēja pavilkt tik lielu budžetu, respektīvi, uz ko to visu tērēt.<br>Un jāpiekrīt, ka scenāristiem filmas veidotāji sevišķi maksāt negribēja, attiecīgi arī viss stāsts izskatās.

Atstāt Ziņu