Vārda dienu svin: Zigmunds, Sigmunds, Zigismunds

Zobu implanti vai protēzes – kurš ir labākais risinājums?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pirms zobu implantu tehnoloģiju uzplaukuma 20. gadsimta otrajā pusē, vienīgā iespēja trūkstošu zobu aizstāšanai bija protēžu ievietošana. Mūsdienās protezēšanas procedūras nereti aizstāj ar zobu implantiem, kas spēj nodrošināt daudz estētiski pievilcīgāku izskatu un funkcionalitāti. Ielūkojies Ankylos zobu impantu piedāvājumā, lai uzzinātu vairāk par zobu implantācijas iespējām. Šajā rakstā tiks aplūkotas būtiskākās atšķirības starp protēzēm un zobu implantiem, lai sniegtu plašāku priekšstatu par to, kurš no variantiem ir atbilstošāks Jūsu vajadzībām.

1. Ilgtermiņa risinājums

Zobu implanti ir paredzēti, lai tie kalpotu ilgtermiņā- pētījumi liecina, ka 90-95% no ievietotajiem implantiem saglabājas mutē bez komplikācijām pat desmit gadus. Zobu protēzes savukārt ir regulāri jāmaina, kā arī tās pieprasa daudz biežākas zobārtsta vizītes.

2. Veselo zobu saglabāšana

Viens izplatītākajiem zobu aizstāšanas viediem agrāk bija zobu tilts- procedūra, kuras gaitā trūkstošo zobu restaurācijā tiek iesaistīti citi zobi. Tas nozīmē, ka, lai veiksmīgi ievietotu zobu tiltu trūkstošā zoba vietā, ir nepieciešams noslīpēt divus blakus esošos zobus, tādējādi zaudējot dabisko zobu audus. Zobu implantācijas procedūra nepieprasa veselu zobu “upurēšanu”- zobu implanti var tikt ievietoti bez citu zobu noslīpēšanas.

3. Žokļa kaula atrofijas novēršana

Atšķirībā no tiltveida restaurācijas, zobu implanti uztur labu mutes dobuma veselību. Kad žoklī trūkst zobs, žokļa kauls tiek mazāk stimulēts, un tādējādi blakus esošie zobi tiek pakļauti pastiprinātai spriedzei. Šādas situācijas var potenciāli sekmēt žokļa kaula atrofiju- stāvokli, kad zobiem pakāpeniski atkailinās saknes, veicinot vēl smagāku žokļa komplikāciju attīstību. Ievietojot zobu implantu žokļa kaulā, implants veiksmīgi aiztāj zaudētos dabiskos zobus, nodrošina blakus esošo zobu stabilitāti un novērš atrofiju.

4. Ēšanas fukcijas atvieglošana

Protēžu ievietošana neapšaubāmi ietekmē arī ēšanas paradumus. Košļāšana un cietu pārtikas produktu nokošana nereti kļūst daudz sarežģītāka, kā arī protēžu sajūta mutē sākotnēji var šķist nedabīga. Zobu implanti savukārt nodrošina iespēju ēst visus savus iecienītākos ēdienus un neuztraukties par protēžu izkustēšanos mutē.

5. Zemākas izmaksas

Lai gan sākotnēji varētu šķist, ka protēzes ir piemērotākais risinājums zobu aizvietošanai, jo to izmaksas ir zemākas, tā nebūt nav! Protēzes ir vidēji jāmaina ik pēc septiņiem gadiem, kā arī jāveic labojumi, kas ilgtermiņā izmaksās vairāk nekā zobu implanti- procedūra, kas nodrošinās pievilcīgu smaidu uz visu mūžu. Būtiski pieminēt, ka, domājot par zobu aizstāšanas varientiem, ir jāņem vērā ne tikai izmaksas, bet arī kvalitāte. Zobu implantācija ir vienreizējs ieguldījums, kas nodrošinās labu mutes dobuma veselību, kamēr protēzēm ir paaugstināts risks negatīvi ietekmēt mutē esošos veselos zobus un smaganas.

6. Mutes dobuma higiēnas uzturēšana

Zobu protēzēm un implantiem ir atšķirīgi norādījumi mutes higiēnas ievērošanai. Zobu protēzes tīrīšana pieprasa specifiskus attīrošus līdzekļus, taču zobu implantus ir jātīra tāpat kā dabīgos zobus- ar zobu pastu un zobu diegu. Tas nozīme, ka, ievietojot zobu implantus, nebūs nepieciešams pierast pie krasi atšķirīgas mutes dobuma higiēnas ievērošanas.

Kopumā var secināt, ka zobu implantiem ir daudz ilgtermiņa priekšrocības, kas nodrošinās kvalitatīvu un patīkamu smaidu gadu garumā.

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu