Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Zīlnieces un zīlēšana. Turpinājums

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūsu lieliskā, uz piedzīvojumiem kārā blogotāja Anita dodas izpētīt vietas, kur daudzi slepus vēršas pēc padoma: zīlēšanas salonus. Viņa pati zīlniecēm netic. Iepriekšējā rakstā viņa stāstījā, kā viņai gāja pie zīlnieces Tallijas un zīlnieces Ausmas. Šeit turpinājums.

Taņas zīlēšanas salons
Trešā tikšanās ir paredzēta vienā no Rīgas zīlēšanas saloniem. Mani sagaida Taņa, smaidīga sieviete. Viņa draudzīgi aicina apskatīt salonu, redzu Taro kārtis, tās ir jaunākas kā Tallijai, telpa ir tīkama, gaisā jūtams gan vīraka, gan sveču aromāts, pie sienām ir bildes ar dažādiem amuletiem, arī horoskopu kalendārs. Ievērojusi, ka es pētu sienu rotājumus, man tiek izstāstīts, kas ir kas, pie horoskopu kalendāra, paskaidro, ka nesen sākusi apgūt astroloģiju. Taņa ir jauna, runā latviski, lai gan jūtams, ka dzimtā valoda ir krievu, bieži izmet pa kādam jokam, piedāvā man kafiju, pieņemu piedāvājumu un atsevišķā telpā no salona varam netraucēti runāt.

Taņa salonā strādā divatā ar kolēģi- pati Taņa vairāk ar kārtīm zīlē, kolēģīte vairāk ar dziedniecību nodarbojas, pret alkoholismu, azartspēlēm un citādām atkarībām cīnās. Šis ir viņu maizes darbs, tādēļ par zīlēšanu tiek ņemta noteikta summa – 15 Ls.

„Cilvēki šais laikos ir kļuvuši daudz neiecietīgāki.
Pie mums nāk tik daudz nelaimīgu cilvēku, kuriem uzlikti spēcīgi lāsti.
Sāpīgi, cenšos palīdzēt, iesaku amuletus un citus veidus, kā sevi pasargāt,
ikvienam iesaku nokristīties un nēsāt svētītu krustiņu…”

Prasmi lasīt kārtis, pēc Taņas teiktā, varot apgūt jebkurš, vajag tik prast ieklausīties kārtīs, un ar vienu komplektu drīkst darboties tik viens cilvēks vai vienas dzimtas cilvēki, kurus saista asins saites. Viņa būdama pusaudze zīlējusi sev un draudzenēm un vienmēr jutusi, ka kārtis ar viņu runā. Nav gan varējusi to izskaidrot, bet informācija pienākusi un pareiza, tas mudinājis apgūt šo māku arī tālāk. Taņa atradusi sev skolotāju, čigānieti, kas daļēji arī skaitījās ģimenes radiniece. Ar laiku viņai radās doma par salonu, un dzīve saveda kopa ar pārinieci, kura ir gados vecāka un
prātīgāka un palīdzēja realizēt šo domu.

Cilvēku salonā netrūkstot. Kopš sākas grūtības valstī darba viņām abām esot daudz. Aizvien biežāk ierodoties vīrieši, bet kā visos laikos visbiežāk padoms tiek lūgts saistībā ar mīlestību, kā arī lūdz apskatīt, vai nav uzlikts lāsts.

„Cilvēki šais laikos ir kļuvuši daudz neiecietīgāki. Pie mums nāk tik daudz nelaimīgu cilvēku, kuriem uzlikti spēcīgi lāsti. Sāpīgi, cenšos palīdzēt, iesaku amuletus un citus veidus, kā sevi pasargāt, ikvienam iesaku nokristīties un nēsāt svētītu krustiņu. Dievs ir vislielākā aizsardzība pret ļauno, vajag ticēt labajam,” smaidot saka Taņa. Prasu, kādi būtu tie paņēmieni, kā sevi aizsargāt no skauģiem un lāstiem. „Visvienkāršākais veids ir ar svētītu sveci izstaigāt visas telpas mājās un sev seju nomazgāt ar svētīto ūdeni. Amuletu katram izstrādāju atsevišķi, tur jāraugās individuāli, jo kas der man, nederēs tev.”

Pēkšņi iezvanās telefons, pēc sarunas saprotu, ka zvanītājs ir klients, kurš mazliet nomaldījies un tūlīt ieradīsies. Sieviete, piedāvā man pazīlēt ar atlaidīti, kamēr klients vēl nav ieradies. Atsakos, jo padomā doties slepenā misijā uz vēl vienu zīlēšanas salonu. Izdzeru pēdējos malkus kafijas, pārrunājam pāris ikdienišķas lietas un atvadāmies.

Zīlēšanas salons Felicija
Speciāli ieplānoju šo salonu apmeklēt kā pēdējo, jo tas atrodas pretī Centrālajai stacijai, blakus lombardam. Mājās jau biju sagatavojusi 2 fotogrāfijas, kurās biju redzama es un divi vīrieši, grasījos zīlniecei prasīt padomu, ar kuru no redzamajiem vīriešiem man būtu vērts uzsāk kopdzīvi.

Viņa sāka tās izlikt, priekšā turot abas fotogrāfijas, un stāsta,
ka man ar jaunāko iešot grūti, lai gan mēs jau esam kopā,
un mums ir bērns, viņa paraugās manī ar ciešu skatienu
(mazliet sajūtos neomulīgi, kā melos pieķerta, jo tā nu tas ir)

Zīlniece, apmēram ap 40 gadiem, mani sastapusi ieved neliela telpā, kur valda neliela pustumsa, bet jūtos jau pie šādas atmosfēras pieradusi visas dienas gaitā. Viņa
man jautā, kas uz sirds un es klāju vaļā savu sacerēto stāstu un lieku priekšā abas fotogrāfijas, saku, ka esmu apjukusi un baidos kļūdīties, lai palīdz izlemt, kurš būtu tas īstais (vienā bildē bija redzams mans dzīvesbiedrs ar mani, otrā vienkārši labs draugs).

Zīlniece paraudzījās abās fotogrāfijās un sāka jaukt kārtis, man vajadzēja
pārcelt. Viņa sāka tās izlikt, priekšā turot abas fotogrāfijas, un stāsta, ka man ar jaunāko iešot grūti, lai gan mēs jau esam kopā, un mums ir bērns, viņa paraugās manī ar ciešu skatienu (mazliet sajūtos neomulīgi, kā melos pieķerta, jo nu tā nu tas ir)

„Jūs abi esat pārāk atšķirīgi, vienīgais kopējais ir bērns, tas ilgi nesaturēs attiecības, vēl ir saglabājušās tik atmiņas par kaisli un romantiku, ilūzijas un veltas cerības, bet tas zudīs, tēvs bērnam vienmēr būs lielisks, bet kā vīrs jums nederēs, cik ilgi ilgs attiecības atkarīgs tik no pašas. Lūk, viņš ir kā radīts jums,” sieviete pieliek pirkstu pie fotogrāfijas, kur esmu redzama ar savu draugu. „Bet jūs abi esat par aklu, lai saprastu, ka esat lemti viens otram, nekas, gan nākotnē sapratīsiet.” Viņa vēl pastāsta pāris lietas par abu vīriešu raksturiem, piemin darbu, ka tas pārāk daudz paņemot manu laiku, ka vajadzētu mazliet atvilkt elpu, prātīgāk izturēties pret
finansēm un būt uzmanīgākai uz ceļa. Seansa beigās, pasniedzot man abas fotogrāfijas, vēl noteica, ka izvēle ir un paliek manās rokās, bet viņa iesakot riskēt un šķirties, tā būs labāk un tad dzīve pati sakārtosies.
Esot uz ielas un ejot uz staciju pārdomāju dzirdēto – precīzi, mēs patiešām ar dzīvesbiedru esam dikti atšķirīgi, tā iemesla dēļ mēdz būt asākas diskusijas mūsu starpā, bet šķirties doma nav bijusi. Arī viss ko zīlniece stāstīja par manu darbu un mani personīgi, atbilda precīzi. Bet par to draugu, nu tur gan, šķiet, kārtis kļūdījušās, vismaz, lai to attaisnotu man pagaidām trūkst pierādījumu.

Zīlēšana neatejot no datora
Kā izrādās, zīlēt ar kārtīm var arī sēžot mājās pie datora. Atradu 4 interneta adreses latviešu valodā, kur var uzzināt interesējošo jautājumu:

 •  www.astrologi.lv
  dikti sarežģīta, tas ko kārtis parāda un iespējamais skaidrojums, tad tur jebko var izdomāt – tā teikt, piemērot sev tīkamāko variantu
 • www.challengesworld.com
  skaista animācija, tas bija pirmais, kas iekrita acīs, labs skaidrojums, kam kādu kāršu izlikšanas veidu izmantot,
  tad atliek iedomāties jautājumu un spiest pogu, atbilde ir ļoti vispārinoša un, ja ir vēlme uzzināt ko sīkāk jāsūta sms
 • http://soleil.ucoz.lv/index/0-14
  maksas pakalpojums 1 ls = 1 konkrēts jautājums, atbilde 24 stundu laikā, es izmēģināju, atbildi saņēmu ļoti ātri, dikti vispārinoša, neko lāga nesapratu
 • www.magiko.lv
  zīlēšana ar rūnām, atbildes dikti tādas, ka tam kam laba fantāzija iztulkos kā vien gribēs. Katrā ziņā jautra izklaide,
  iesaku paspēlēties.

 

Secinājums
Raugos vēl aizvien skeptiski uz zīlēšanu kā veidu atrisināt problēmas, lai arī piedzīvoju visai precīzus stāstījumus par savu dzīvi.

Liktenis vienmēr ir un būs mūsu rokās, un tikai no mums pašiem ir atkarīgs tas, kā izveidosies mūsu dzīve.

Pēc redzētā un dzirdētā sapratu, ka zīlniece savā ziņā ir lielisks psihoanalītiķis, kas savā praksē izmanto placebo efektu, un cilvēks izmisumā tic un, jo vairāk notic, jo lielāka iespēja ir, ka teiktais piepildīsies, pats neapzinādamies, ka dara visu, lai notiktu tā kā kārtis rādījušas.

Dalīties.

Atstāt Ziņu