Vārda dienu svin: Rasma, Rasa, Maira

Veselīga dāvana pašam un draudzenei, un ne tikai…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ieži vien sievietes pēc pirmā bērniņa piedzimšanas ierauga, ka viņu kāju vēnas paliek līdzīgas viņu mammu kāju vēnām, un tāpēc nolemj, ka otro un trešo bērniņu nevēlas, tomēr vēnu problēmas nav iemesls, lai atteiktos no turpmākajiem bērniem, jo ir veidi gan kā ievērot profilaksi, gan kā vēnas „savest kārtībā”. Vairāk stāsta Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas fleboloģe, Dr. Sandra Prāve.

Stāsta dr. Sandra Prāve

– Nereti sarunās dzirdam, ka sievietēm pirmie varikozo vēnu zari un zariņi parādījušies tieši grūtniecības laikā. Kāpēc tā notiek?
Tas izskaidrojams ar to, ka grūtniecības laikā sievietes organismā notiek fizioloģiskas hormonālas izmaiņas — paaugstinās progesterona līmenis. Tā iedarbībā saistaudu struktūra kļūst irdenāka, un samazinās gludās muskulatūras tonuss. Tas viss ir paredzēts, lai mazulis varētu brīvi augt un attīstīties. Bet nelaime tā, ka arī vēnu sieniņas būvētas galvenokārt no saistaudiem un ļoti plāna gludās muskulatūras slānīša. Tātad grūtniecības laikā vēnas ir īpaši jūtīgas un daudz vieglāk pakļaujas pastiprinātam iestiepumam, kas veidojas, ja ir apgrūtināta venozā attece.

– Kāpēc veidojas šāda apgrūtināta venozā attece?
Tas ir saistīts ar vairākiem faktoriem. Tie faktori, kurus sieviete nevar ietekmēt ir — palielināts cirkulējošo asiņu daudzums un tas, ka dzemdei augot, tiek nospiests mazais iegurnis, kas traucē normālu venozo atteci. Tie faktori, kurus sieviete var kaut nedaudz ietekmēt ir — svara pieaugums un mazkustīgums. Jo aktīvāka un kustīgāka būs jaunā māmiņa, jo labāka būs asiņu atplūde pa vēnām.

– Daudzas grūtnieces sūdzas, ka grūtniecības otrajā un trešajā trimestrī parādās nogurums kājās dienas beigās, kā arī potīšu pietūkums. Vai tas liecina, ka vēnas ir slimas?
Šie simptomi liecina, ka venozā atplūde ir apgrūtināta, bet par slimību to nosaukt vēl nevar.

 

– Kā pareizi rīkoties, ja parādās šādas sūdzības?
Šādā situācijā vispareizākais būtu doties pie flebologa, kurš jau konsultācijas laikā veic ultraskaņas dupleks/doplerizmeklējumu, lai izvērtētu vēnu stāvokli un venozo plūsmu. Procedūra ir nesāpīga un nekaitīga gan topošajai māmiņai, gan mazulim, bet iegūtā informācija ļauj spriest, kāda ārstēšanas taktika konkrētajā gadījumā nepieciešama. Pārsvarā visām topošajām māmiņām rekomendējam speciālas kompresijas zeķes, kuras uzlabo venozo atteci, neļaujot veidoties pietūkumam un smaguma sajūtai kājās. Bet ar vienu noteikumu, zeķēm jābūt pareizi izvēlētām — tas nozīmē, pareiza izmēra, un ar atbilstošu kompresijas klasi.

Uzmanību!!!
Decembris ir dāvanu laiks! Interneta veikalā www.ameda.lv klīnikas Privilēģiju kartes īpašniekiem atlaide -20% gan zeķēm, gan kosmētikai + bezmaksas piegāde uz mājām!

– Vai ir situācijas, kad topošajām māmiņām jābūt īpaši piesardzīgām un laiku jādomā par profilaksi?
Jā. Visnopietnākā un bīstamākā ir situācija, ja iepriekš dzīvē ir bijusi dziļo vēnu tromboze. Tad pie flebologa būtu jādodas jau plānojot grūtniecību. Otra grupa ir sievietes, kurām jau ir vēnu varikoze, un nepieciešams ievērot profilaktisko pasākumu kopumu, lai aizkavētu varikozes attīstību un neveidotos komplikācijas. Un trešā grupa ir tās sievietes, kurā ģimenē jau vairākās paaudzēs ir varikoze, ka arī, ja ikdienas slodzes saistītas ar ilgstošu statisku slodzi — tas ir sēdošs vai stāvošs darbs.

– Reizēm nākas dzirdēt viedokli, ka vēnu varikozi nav vērts sākt ārstēt, ja plānota vēl kāda grūtniecība.
Tādas absurdas rekomendācijas tiešām nākas dzirdēt. Bet tā nav taisnība. Ja varikoze ir izveidojusies, tad terapiju vēlams veikt brīdī, kad jaunā māmiņa beidz barot bērnu, un viņas hormonālais līmenis atgriežas izejas stāvoklī. Tad būs mazāk jāuztraucas, ka nākamajā grūtniecībā varētu veidoties varikozes komplikācijas, kā arī sievietes pašsajūta būtu labāka. Reizēm ir situācijas, kad pirmās grūtniecības laikā parādās varikozes iezīmes, bet pēc dzemdībām, vēna atkal atgriežas savā sākotnējā stāvoklī. Ar katru nākamo grūtniecību vēnas sieniņas elastība samazinās, tāpēc tās izmaiņas, kuras veidojas pēc otrās un trešās grūtniecības parasti prasa nopietnāku terapiju.

– Kādus profilakses pasākumus topošā māmiņa varētu veikt, lai uzlabotu savu pašsajūtu un mazinātu risku veidoties vēnu varikozei?
Jau gatavojoties grūtniecībai, jebkurai sievietei svarīgi ir trenēt iegurņa muskulatūru, tas gan pozitīvi ietekmēs grūtniecības norisi, gan uzlabos venozo atteci. Svarīgi ir būt aktīvām, kustīgām, nesēdēt vairāk par vienu stundu no vietas, raudzīties, lai svara pieaugums būtu normas robežās. Un, protams, ieteicams nēsāt kompresijas zeķes, kuras neļaus kājām kļūt svina smagām un pietūkušām.

Uzmanību!!!
Decembris dāvanu laiks! Interneta veikalā www.ameda.lv klīnikas Privilēģiju kartes īpašniekiem atlaide -20% gan zeķēm, gan kosmētikai!


– Kas ir www.ameda.lv?
Ameda ir mūsu interneta palīgs. Runājot par kompresijas zeķēm, bieži ir tā, ka mūsu klīnikas pacients jau pēc ārsta vizītes iegādājas zeķes. Lai veiktu atkārtotu pirkumu, vairs nav jādodas uz kādu no mūsu klīnikām, jo interneta veikals www.ameda.lv piedāvā visu kompresijas produkcijas klāstu. Jūsu izvēlētās zeķes Jums tiks izsūtītas uz mājām ar bezmaksas piegādi jebkurā Latvijas punktā!

Gan medicīnas, gan profilakses zeķēm decembra mēnesī ir -20% atlaide!

Atlaide gan neattiecas uz visiem! Tikai Dr.Mauriņa Vēnu klīnikas un Lāzermedicīnas klīnikas Privilēģiju Kartes īpašniekiem tiek izsūtīts īpašais kods, lai saņemtu konkrēto atlaidi.

Tu vari kļūt par PK īpašnieku jau šodien un saņemt atlaidi!!!

Kas vēl ir interneta veikala produkts?

Tā kā Lāzermedicīnas klīnikā strādā vadošie Latvijas dermatologi, tad otra produkta grupa ir augstas kvalitātes kosmētika, kuru iesaka dermatoloģijas nodaļas vadītāja Dr.Med. Rozniece.

Lāzermedicīnas klīnikas dermatoloģes.


– Ir daudzas procedūras, ko piedāvā „Lāzermedicīnas klīnikas” dermatologi, bet vai pieejami arī šī paša ražotāja kosmētikas produkti ādas kopšanai mājās?
Jā, Altacare ir līdzīgas produktu līnijas kā citiem ražotājiem: attīrošie līdzekļi, produkti dažādiem ādas tipiem, dažādām sejas ādas problēmām. Piemēram, ja ādai trūkst mitruma, parādās aizvien izteiktākas krunciņas, samazinās ādas tvirtums vai ir izteikta hiperpigmentācija, ir speciāli produkti ampulu un tvisteru formā, kas noteiktu laiku lietojami intensīva kursa veidā. Šie produkti satur retinolu, hialuronskābi, kolagēnu, koenzīmu Q10. u.c. Katam cilvēkam mēs varam individuāli ieteikt to, kas viņa ādai tobrīd ir nepieciešams. Piedāvājumā ir arī  kaviāra krēmi dienai un naktij; speciālie  krēmi, kas domāti ādai ap acīm un daudz citu produktu. Jāņem vērā arī lietotāja vecums. Piemēram, retinola preparātus jaunai sievietei parasti neiesaka, viņai vairāk jārūpējas par ādas mitrināšanu, kas ir svarīga gan vasarā, kad sejas āda kļūst sausa saules ietekmē, gan ziemā, īpaši, kad ir apkures sezona un nākas uzturēties telpās ar sausu gaisu. Ja ir izteiktas novecošanās pazīmes, tad spēcīgākais preparāts ir retinols, tāpēc piedāvājam retinola ampulas vai tvisterus. Ja ir ādas hiperpigmentācija, mēs, iespējams, piedāvāsim papildus citām procedūrām preparātus, kuri satur kojskābi, kam piemīt balinošas īpašības.

 

– Vai nepieciešama speciālista konsultācija, lai pareizi izvēlētos Altacare produktus?
Ja runa ir par pacientiem, kuriem  mēs veicam ārstnieciskas procedūras, tad iesakām viņiem konkrētus līdzekļus no speciālās produktu līnijas, kas domāta tieši lietošanai pēc šīm procedūrām, bet parastai ādas kopšanai ikdienā atbilstoši savam ādas tipam visus šos attīrošos līdzekļus, krēmus, aizsargkrēmus un citu kosmētiku var lietot ikviens bez speciālas konsultācijas.  Svarīgi ir ievērot pareizu sejas ādas kopšanas secību. No rīta jālieto dienas krēms, kas satur saules aizsargfiltru un tad, ja ir kāda ādas problēma, attiecīgi jāizmanto kāds papildus produkts, piemēram, tvistera vai ampulas formā. Lai pārliecinātos, vai kāda no produktu sastāvdaļām neizraisa paaugstinātas jutības reakciju, mēs parasti piedāvājam aktīvākos produktus izmēģināt.

Laipni gaidīt mūsu klīnikā un interneta veikalā www.ameda.lv!

Lai Jums un Mums jauks pirmssvētku laiks!


    

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu