Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Vēnu pavasaris turpinās…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rīga, Kokneses prospekts 18a
Tālr.  67374747, 67374744
www.venucentrs.lv

u jau piekto gadu Dr. Mauriņa Vēnu klīnika rīko akciju Vēnu pavasaris, lai rosinātu cilvēkus rūpēties par savu vēnu veselību un informētu par mūsdienīgām vēnu ārstēšanas iespējām, piedāvājot arī ievērojamas atlaides diagnostikai un ārstēšanai. Ik gadu akcija tiek iecerēta nedaudz atšķirīgi, vairāk pievēršoties noteiktiem vēnu ārstēšanas aspektiem.

FOTO: Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā praktizējošie flebologi. Vairāk skaties šeit.


Šogad Vēnu pavasaris pāraugs arī Vēnu vasarā

Vispirms gribam aicināt cilvēkus veikt diagnostiku, lai pārbaudītu vēnu veselību, kā arī popularizēt skleroterapijas iespējas. Runājot par vēnu operācijām, pēdējos 10 gados, intensīvi strādājot, mums ir izdevies kardināli mainīt vairākas paradigmas. Gribam, lai cilvēki saprot trīs svarīgas lietas. Pirmā: vēnas var ārstēt ambulatori. Otrā: vēnu ārstēšana ir nesāpīga, pēc tās nepaliek rētas un jau tajā pašā dienā cilvēks var atjaunot ierasto dzīves ritmu. Trešā: vairumā gadījumu, ārstējot vēnas ar jaunākajām lāzertehnoloģijām, kādas pieejamas mūsu klīnikā, pēcoperācijas periodā nav jāvalkā kompresijas zeķes.

Atlaides diagnostikai un skleroterapijai: aprīlī – 25% un maijā – 20%. Tā kā pēc skleroterapijas ir jānēsā kompresijas zeķes, lai samazinātu pigmentāciju un sāpes sklerotizēto vēnu rajonā, arī šīs zeķes varēs iegādāties ar 25% atlaidi. Savukārt vēnu operācijām būs atlaides vasaras mēnešos – mēs vēlamies pacientiem uzskatāmi parādīt, ka vēnas vasarā var operēt tikpat labi kā vēsākajos gadalaikos, jo lāzeroperācija neradīs ierobežojumus un neizjauks vasaras plānus. Izņemot ielaistākos gadījumus vai situācijas, kad ir anatomiski ļoti izteikti vēnu atzarojumi, būs iespēja saņemt šo operāciju jūnijā ar 30%, jūlijā – ar 25% un augustā – ar 20% atlaidi. Tādas atlaides vēnu operācijām vēl nav bijušas. Jūnijā šādas operācijas izmaksas vienai kājai varētu būt ap 490 eiro.


Jāsāk ar diagnostiku!

Protams, jo vienmēr vispirms jātiek skaidrībā par vēnu stāvokli. Vēlos uzsvērt, ka vizīte ietver sevī ne tikai ultraskaņas izmeklējumu, bet arī ārsta konsultāciju. Mūsu klīnikā strādā ārsti, kuriem ir ļoti liela pieredze gan venozo, gan arteriālo, gan limfātisko slimību diagnostikā un ārstēšanā, tādēļ viņi uzreiz, jau izmeklējuma gaitā, analizē, kurš būs optimālais ārstēšanas veids šim konkrētajam pacientam, kādas ārstēšanas metodes varētu kombinēt, lai sasniegtu tieši viņam labāko iespējamo rezultātu. Katrs cilvēks var rēķināties ar individuālu pieeju, ņemot vērā viņa slimību, vecumu, dzimumu, vēlmes un iespējas. Veidojam individuālu kombināciju no lāzerterapijas, ķirurģijas, skleroterapijas, kompresijas terapijas, intermitējošās kompresijas terapijas, vārdu sakot, no visa tā metožu spektra, ko ikviens ārsts mūsu klīnikā pārvalda. Manā skatījumā lielākā pievienotā vērtība precīzajai diagnostikai ir ārstu zināšanas par to, kā veidot tālāko ārstēšanas programmu katram konkrētam pacientam.

Kādos gadījumos izmanto skleroterapiju?
Tā ir procedūra, kuras laikā vēnā ievada medikamentu, kas rada vēnas iekšējā slāņa bojājumu, liekot tai spazmēties un saplakt, pēc tam ar kompresijas zeķu palīdzību vēnas sieniņas tiek saspiestas kopā, saaug un ar laiku izzūd. Gadu gaitā skleroterapijas iespējas ir būtiski augušas. Mūsu klīnikā strādā ārsti ar ievērojamu pieredzi tieši skleroterapijā, pērn esam veikuši 2500 skleroterapijas procedūru, aptuveni pusi no tām – sonogrāfijas kontrolē. Skleroterapija ir viena no tām metodēm, kurai nav alternatīvas, īpaši tādām vēnām, kas ir izveidojušās kā recidīvs pēc iepriekš veiktas ķirurģiskas ārstēšanas. Pacienti domā, ka atkal būs jāoperē, bet sonogrāfijas kontrolē vēnas var ļoti precīzi sklerotizēt bez operācijas, panākot labāku rezultātu nekā atkārtotā operācijā. Otra situācija, kad lieto skleroterapiju, ir ādas vēnu varikoze. Šī metode var efektīvi uzlabot funkcionālo stāvokli un ādas vielmaiņu.

Rīga, Kokneses prospekts 18a
Tālr.  67374747, 67374744
www.venucentrs.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu