Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

Vēlreiz par bērniem un vecākiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pirms kāda laika mani jau te norēja, kad ievietoju ierakstu par bērniem, kas jau vēl ratiņos sēžot tiek baroti ar hamburgeriem un frī kartupelīšiem. Savas domas neesmu mainījusi, un kā smejies, pēdējās dienās atkal acīs iekrituši 2 līdzīgi gadījumi. Šoreiz gan par kolām.

Pirmais – sēžu vasaras kafejnīcā, dzirdu, ka pie blakus galdiņa ģimene izvēlas, ko pasūtīt. Maza meitenīte (nu,ap gadiem 4 vai 5) saka, ka gribot padzerties, un prasa ūdeni. Tētis atcērt – ūdeni arī mājās vari dzert, un pasūta viņai kolu.

Otrs vēl ir pavisam svaigs. Šorīt pie kioska, kad iegādājos e-biļeti,pirms manis rindā stāvēja pavecāka sieviete – ap 40 – 50 gadiem – nezinu, vai mazais meitēns, kas izskatījās tā arī ap 5 vai 6 gadiem vecs, ir viņas mazmeita vai meitiņa. Taču stāsts ne par to. Tātad viņa prasa mazajai meitenei – tad nopirkt kolu? Mazā saka – Nē, es gribu ledus tēju.
Ledus tēju viņa dabūja.
Šie 2 gadījumi man vēlreiz tikai aplieicnāja to, ko jau domāju – paši vecāki vien savus bērnus pieradina pie visām draņķībām. Un tad brīnās – manam 3gadīgajam bērnam mutē vairs nav neviena zoba. Kā tad viņam būs- ja katru dienu limonādes vien dzer.

Kādreiz bija pat grāmatas par mazu bērnu uzturu, un tik specifiski viss noteikts- līdz tādam vecumam nedrīkst ēst to un to, ēdiens jāpagatavo tā un šitā, garšvielas nedrīkst lietot, un mammas cītīgi, jā, daudz laika pavadot virtuvē, saviem mazajiem ķipariem gatavoja bērniem piemērotu ēdienu un sulas, tējas (bez cukuru kalniem!).
Tagad – vai nu vecāki kļuvuši nenormāli slinki un bezatbildīgi vai arī vienkārši neizglītoti!
Jā, un lamājiet mani atkal, bet savas domas nemainīšu. Ikviens vecāks pats ir atbildīgs par savu bērnu veselību, un nav ko tur vainot sabiedrību un reklāmas industriju.

Dalīties.

Atstāt Ziņu