Vārda dienu svin: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis

Vai Tu gatavo mājās?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kāpēc gatavot mājās, ja mūsdienās var nopirkt visu gatavu, gatavot nav laika un nav īsti prasmju gatavošanai? Biežākie attaisnojumi, ko nākas dzirdēt un bieži vien, ko arī pati lietoju… Bet kā būtu, ja mēs iedziļinātos katrā no tiem, un izvērtētu, vai tiešām tas ir labākais mums un mūsu veselībai? Kā arī mājiniekiem, kas dzīvo ar mums kopā?

Pagājušajā Vivendi uztura meistarklasē, klausoties uztura speciālistes Lienes Sondores lekcijā par nozīmīgumu gatavošanai mājās, es aizdomājos…

“Lai ēdiens ir Tavas zāles un Tavas zāles ir ēdiens” teicis Hipokrāts.

Katrā ģimenē ir savi ēšanas paradumi no bērnības un katram ir savas atmiņas ar ko asociējas bērnības garša. Vai Tu atceries savas bērnības garšu?

Man noteikti nāk atmiņā omītes vārītie kāpostu tīteņi, mammas supergardās plānās pankūkas ar ievārījumu un klimpu zupa! 🙂
Vai mūsu bērniem būs šādas atmiņas? Vai mēs šobrīd, kad apkārt ir tik daudz iespēju – fast-food, uzkodas, saldumi, našķi un ātri pagatavojamie pusfabrikāti, vai mēs pievēršam pietiekami daudz uzmanību tam ko ēdam paši un dodam mājiniekiem?
Es noteikti varu teikt, ka nē, jo reizēm nopirkt jau gatavos salātus kulinārijas stendā ir vienkāršāk.. BET! Lai šie produkti nostāvētu visu dienu vitrīnā skaisti un kārdinoši maz ticams, ka pievienotas ir tikai tās sastāvdaļas, kas būtu klāt, gatavojot to pašu mājās…

Un jā, klausoties Lienē es pamazām iedvesmojos! Viss ir manās un arī Tavās rokās! Viss ir iespējams, nepieciešams tikai sākt mainīt savus ēšanas paradumus!

Lūk, pāris padomi, kas mani iedvesmo gatavot mājās vairāk:

Sapratne.

Pārrrunāt ar mājiniekiem vēlmes, garšas un sajūtas. Atrast kompromisus un pielāgoties.

Prasmes.
Jā, arī manas prasmes ir ļoti vidējas, bet mūsu lokā noteikti ir kāds ēdiena gatavošanas entuziasts – mamma, vecmamma, draudzene, kolēģe vai kāda paziņa, kam var lūgt padomu, gatavot kopā un iedvesmoties! Ļoti svarīga ir iedvesma gatavot! Tāpēc iedvesmojies no kādas internetā atrodamas receptes, draudzenes vai TV šova. Atrodi savu iedvesmu!

Komandas darbs.
Kopā gatavot ir patīkamāk! Iesaisti mājiniekus! Iesaisti bērnus, lai viņi redz, kā notiek gatavošanas process – protams, haoss virtuvē būs lielāks, bet tas noteiki būs tā vērts!

Plānošana.
Iepirkumu plānošana. Plānojot iepirkumus 1-2 x nedēļā, tas noteikti ietaupīs Tavu laiku. Tā vietā, lai pēc darba dotos uz veikalu, mājās vari pagatavot ko ātru,veselīgu un garšīgu pašrocīgi!

Ēdienu gatavošanas plānošana.
Ieplāno arī ko gatavosi nākamajai nedēļai. Iespējams pirms darba nedēļas vari sagatavot jau produktus sagrieztus un nomizotus. Izvāri zupu, vai pagatavo kādu ēdienu, kas pietieks vairākām dienām tādejādi taupot laiku.

Virtuves palīgi – virtuves gadžeti.
Katrai kārtīgai mājsaimniecei esot nepieciešami 15 virtuves priekšmeti. Cik Tev tādu ir?
Liene iesaka virtuvē noteikti turēt:
Dažādus nažus – lielo “šefa nazi”, vidēju nazi un mazu nazīti. Rīves, mizojamos nažus, dēļus… Labu katlu, pannu un sietu, kā arī blenderi, virtuves kombainu u.c. noderīgas lietas.

 

Kopumā mums ir jāsāk ar sevi un saviem ēšanas paradumiem! Ir svarīgi kā, kur un ko mēs ēdam, jo tas viss, agrāk vai vēlāk, sāks atspēlēties mūsu veselībā!

Mana iedvesma ir cilvēki, kuri aizraujas ar ēst gatavošanu un dara to patiešām labi! Vivendi uztura speciāliste Liene aizrāva ar to, cik viegli, ērti un gardi viņai tas padevās, esmu iedvesmota un jau ķeros klāt saviem virtuves darbiem.. 🙂

Dalīties.

Atstāt Ziņu