Vārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Vai sieviete un vīrietis var būt tikai draugi?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai vīrietis un sieviete spēj būt TIKAI labākie draugi? Tikai draugi! Labākie draugi! Vienkārši draugi! Draugi… ir labi, ja tev ir kāds kam uzticēties un labi, ja kāds uzticas tev. Ir labi, ja grūtā brīdī ir kāds pie kura vērsties pēc padoma, kāds kam piezvanīt, ja ir iespēja kādam paraudāt uz pleca. Draugi viena dzimuma pārstāvji, liekas viss ir saprotams, bet kā ir ar draudzību starp vīriešiem un sievietēm?

Nav viennozīmīgas atbildes, tāpēc šī tēma tiek bieži apspriesta vienkāršās ikdienišķās sarunās, presē un gudros psiholoģiskos TV raidījumos. Nav viennozīmīgas atbildes, jo, lai izprastu, kas tiek slēpts zem vārda draudzība, ir jāskatās visa situācija kopumā! Tikai draugi… Draudzība bez riska, starp sievieti un vīrieti, var pastāvēt tikai tad, ja šo divu cilvēku starpā nav nekāda seksuāla pievilcība, kaisle, nekādi slepenie sapņi vai iekāre! Būt tikai draugiem, nozīmē nevērtēt šo otru cilvēku kā pretējā dzimuma pārstāvi, bet tikai kā draugu, ar kuru kopā pavadītais laiks ir tiešām labi pavadīts laiks! Tikai draugi, tas nozīmē, ka spējat pārrunāt visintīmākās detaļas bez mulsuma, nedomājot to, ka draugs ir pretējā dzimuma pārstāvis. Tikai draugi ir kas līdzīgs brāļa un māsas būšanai! Ja raugās uz šo situāciju sabiedrības acīm (šeit domāts sabiedrībā valdošais viedoklis, nevis katra indivīda sajūtas), tad situācija ir pakļauta riskam.

Pārsvarā valda uzskats, ka sieviete UN vīrietis var būt draugi, bet vīrietis UN sieviete tomēr nespēj būt tikai draugi. Kur atšķirība, jautāsiet? Grūti teikt… Valda pieņēmums, ka sieviete spēj skatīties uz vīrieti kā cilvēku bez dzimuma nešķetinot prātā fantāzijas un domas “Kā būtu, ja…”, bet vīrietis tomēr paliekot vīrietis un tam vienmēr prātā būs kāda slēpta fantāzija par iespējamību, kāda varētu rasties vai gadīties.

Vērts ir pievērst uzmanību tam, kādos apstākļos šī draudzība ir radusies, kad konkrētais vīrietis vai konkrētā sieviete ir kļuvuši par draugiem? Ne mazums ir situācijas (un šeit atkal vairākumā izvirzās vīrieši), ka šajā draugu būšana iesaistās tikai tāpēc, ka patiesībā ir citas slēptas domas un būt par draugu nozīmē būt tuvumā, būt blakus, iegūt uzticību, noskaidrot detalizētu informāciju, izpētīt un saprast, kurā situācijā visvieglāk “draugs” var kļūt par ko vairāk. Tomēr, tas nav viennozīmīgi vienīgais variants, iespējams, ka šāda draudzība vienkārši pāraug citā jūtu līmenī. Ja tas ir abpusēji, tad tas ir tikai lieliski, jo kļūstot par dzīves partneriem, ir iespēja būt arī par labākajiem draugiem. Ko darīt, ja šādas, dziļākas, jūtas rodas tikai vienam no draugiem? Labākais ir izlemt savlaicīgi, vai ar šādu situāciju ir iespējams sadzīvot vai tomēr labāk ir draugam atzīties un rast labāko situācijas risinājumu. Sekss izjauc draudzību! Strīdīgi! Gadās, ka tieši bijušie mīļākie kļūst par labākajiem draugiem. Droši ir tas, ka viņi ir pārauguši šo kaisles slieksni un nelolo fantāzijas, tas nozīmē, ka nav šķēršļu un mulsuma uzticēt karstākos noslēpumus vai lūgt padomu kādā kutelīgā situācijā. Kur garantijas, ka pagātne neatkārtosies, jautāsiet? Nav garantiju! Nekādu garantiju, bet… vai tiešām drošs ir tikai tas, kam ir garantija? Turklāt sekss ne vienmēr izjauc draudzību, tas iespējams maina attieksmi vienam pret otru. Ja abi apzinās, ka notikušais sekss bija pārpratums, mirkļa vājums, tad tas bieži tiek atstāts pagātnē un pēc laika aizmirsts.

Vai ir iespējams būt tikai draugiem situācijā, ja kādam tomēr ir slēpta seksuāla interese? Grūti teikt… Kas zina… Visa pamatā ir šie divi cilvēki, kas šo draudzību ir dibinājuši, draudzības mērķi, kas uzstādīti un tas, cik ilglaicīga šī draudzība ir plānota. Svarīgi zināt vai šī slēptā seksuālā iekāre draudzību nepakļauj riskam, jo pazaudēt labu draugu muļķības pēc ir sāpīgi un nevajadzīgi! Nekur nepaliek tie “draugi”, kuri sevi ir ielikuši šajā rāmītī, bet patiesībā apzinās, ka ar to šī draudzība neaprobežosies. Vai viņi spēj būt draugi? Noteikti jā, jo viss ir patiesi, bez meliem vai izlikšanās. Viss ir godīgi un jau sākotnēji definēti, kas un kā notiks. Vai tas ir viegli? Iespējams nav, bet tas pavisam noteikti ir satraucoši. Vai tā ir īsta draudzība? Domāju, ka nē, jo draudzība nav primārais, kas virza šīs attiecības.

Jā… Tēma par vīriešu un sieviešu savstarpējo draudzību ir intriģējoša, riskanta un apspriešanas vērta. Kāpēc šādu draudzību izvēlēties? Starp sievietēm draudzenēm vai vīriešiem draugiem arī ir riska robeža. Nav šī riska pārkāpt seksualitātes robežu, bet pastāv risks kļūt par konkurentiem, pastāv risks sniegt neobjektīvu, tikai uz savu pieredzi vien balstītu padomu, kam absolūti nav pretējā dzimuma skatījums uz lietām vai situācijām.

Kopsavilkums: Ir labi, ja ir kāds draugs, kurš nav tava dzimuma, ir labi, ja izdodas saglabāt nospraustās robežas, ir labi, ja draudzību neietekmē seksuāla spriedze, bet neviens nav teicis, ka ir slikti, ja kāds no punktiem tiek pārkāpts! Veidojiet draudzību jau sākotnēji definējot robežas, tas pasargās no vilšanās vai pārpratumiem!

Dalīties.

Atstāt Ziņu