Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Vai puķes var nosalt uz palodzes?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai puķes var nosalt uz palodzes? Jautāju, jo liekas, ka viena no manām puķēm puķpodā ir nosalusi, lapas uz leju, birst nost un kātiņi lūzt. Man tā nekad vēl nav bijis, ka uz palodzes kaut kāds augs nosalst. Paraudžiju loga rūti- tā tiešām ir ļoti auksta, un nosalušās puķes lapas bija atspiedušās pret stiklu.

Dalīties.

9 komentāru

  1. Līga Rozentāle on

    Sveikas, meitenes! Izlasīju šodien Annas bēdu un izlēmu par šo pavaicāt padomu speciālistam. Tā kā rīt lasiet portālā Botāniskā dārza speciālistes Daces Grīniņas ieteikumus, lai telpaugi nenosaltu!

  2. Mīļš paldies, ka uzrakstījāt par to rakstu! Man tas tiešām šobrīd aktuāli, jo izskatās, ka mana bromēlija ir nosalusi 🙁 Jāpasargā pārējās puķes!

  3. Dārznieks on

    Diemžēl iespējamība ir ļoti liela. To vel pastiprina biezo nakts aizskaru aizvēršana, tad veidojas uz palodzes tik pat kā aukstuma kamera. Ziemas laikā ļoti uzmanīgiem jābūt ar vēdināšanu (nekādā gadījumā aukstā gaisa straume no vaļēja loga nedrīkst nonākt uz auga, īpaši uz saknēm) Reizēm istabas augiem jau pie +13 grādiem iestājas apsalšanai raksturīgas pazīmes – lapas paliek kā novītušas parādās melni, sausi plankumi. Šobrīd vienīgais ko var darīt ir nogriezt nosalušas lapas un puķīti pārlikt siltākā vietā, vai vismaz ne tik tuvu logam. Katrā ziņā krasas temeratūras svārstības ir ļoti bīstamas augiem.

  4. protams ka var nosalt – un netikai pie rūts piespiedušās lapas , bet ari vēdinot telpas -ātri apsaldējas , esam uzmanigāki- ir bēdīga pieredze…lai mums veicas!

Atstāt Ziņu