Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Vai aknu attīrīšana palīdz novērst aknu slimības?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aknas ir cilvēka lielākais orgāns. Tās pilda sintēzes un atindēšanas procesu, kā arī piedalās termoregulācijā, holesterīna vielmaiņā un citos veselībai svarīgos procesos. Kā aknu attīrīšana ietekmē orgāna pilnvērtīgu darbību? Lasiet un noskaidrojiet!

Aknu veselība un simptomi
Aknas ir vienīgais orgāns, kas fiziski nesāp. Ja, piemēram, par sirds veselības problēmām signalizē nepatīkami dūrieni sirds apvidū, aknās neizjutīsiet nedz dūrienus, nedz pulsāciju vai citas sāpīgas pazīmes. Tas nozīmē, ka par aknām ir jārūpējas ik dienu.

Simptomi, kas var liecināt par aknu slimībām, ir:

 •  ādas dzeltēšana un nieze (visbiežāk izplatīti ir izsitumi uz plakstiņiem);
 •  aptaukošanās – lai gan aknu slimības var rasties arī cilvēkiem ar slaidām ķermeņa aprisēm, cilvēkiem ar lieko svaru bīstamība krietni palielinās;
 •  tumšas krāsas urīns – rodas urīnizvades traucējumi, tā var kļūt sāpīga un ar nepatīkamu aromātu;
 •  aizcietējumi – ļoti nepatīkama fekāliju smaka, iespējams asiņu piejaukums. Šie simptomi novērojami tālākās saslimšanas stadijās;
 •  šķidruma uzkrāšanās – uzpampst kājas, potītes, pēdas un vēdera apvidus;
 •  hronisks nogurumus – vājums, grūtības koncentrēties, miegainums, trauksmes izjūta un bezspēks. Palielinās iespēja saslimt ar depresiju.

Novērojot iepriekš minētās pazīmes un veicot padziļinātus izmeklējumus, cilvēkam tiek diagnosticēta kāda no aknu slimībām.

Izplatītākās aknu slimības
Lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu aknu slimību ārstēšanu, līdz ar pirmajiem simptomiem jādodas pie ārsta.

 Foto: Shutterstock.com 

Biežākās aknu saslimšanas ir:

 •  aknu steatoze jeb aknu aptaukošanās  aknās uzkrājas ļoti liels daudzums tauku, ko izraisa pārmērīga alkohola lietošana, kalorijām bagātas maltītes un mazkustīgs dzīvesveids;
 •  Hepatīti (A, B un C) – ja A un B hepatītam ir pieejamas vakcīnas, C hepatīts ir daudz bīstamāks vīruss. Taču ar mūsdienās pieejamiem medikamentiem, ir iespējams novērst tā tālāku attīstību, kas pilnībā sagrautu visus orgānus;
 •  Aknu mazspēja – dzelteni sārtais pigments, kas rodas aknās, nokļūst asinīs un audos;
 •  Alkohola hepatīts – rodas no biežas un pārmērīgas alkohola lietošanas. Lai gan šī slimība ir ārstējama, nepievēršot pietiekamu uzmanību, tā var kļūt par aknu cirozi;
 •  Aknu ciroze – tā ir dažādu aknu slimību gala stadija, kad aknas vairs nespēj pildīt savas funkcijas. Pacientiem, kas slimo ar cirozi, ir liels vēža attīstības risks un var būt nepieciešama aknu transplantācija.

Lai izvairītos no saslimšanas, ne tikai jāievēro veselīgs un aktīvs dzīvesveids, bet arī jālieto uztura bagātinātāji un periodiski jāveic aknu attīrīšana.

Kā attīrīt aknas?
Pirmkārt, aknu attīrīšana tāpat kā jebkura diēta, ir jāsaskaņo ar ārstu. Tikai pēc mediķa rekomendācijām var uzsākt attīrīšanās procesu. Turklāt maldīgs ir uzskats, ka ikdienā lietojot alkoholu un ēdot treknus ēdienus, bet periodiski veicot aknu attīrīšanu, būs līdzēts, lai izvairītos no aknu slimībām. Nē, vispirms jāsāk ar savu ikdienu un aknu attīrīšana var būt tikai kā papildu palīgs.

 Foto: Shutterstock.com

Kāds būs Jūsu dzīvesveids, tādas būs Jūsu aknas
Došanās uz sporta zāli un sabalansētas maltītes nav tikai iemesls, lai uzturētu savu ķermeni formā. Tas ir priekšnoteikums, lai aknu veselība būtu vislabākajā kārtībā. Papildus tam, varat lietot dabiskus uztura bagātinātājus, kuru sastāvā ir mārdadzis.

Mārdadža augļu ekstrakts palīdz aizsargāt aknas no dažādām toksiskām vielām un vīrusiem, kā arī rūpējas par to, lai veidotos jaunas aknu šūnas un tās varētu pildīt savas funkcijas.

Mārdadžos esošais silimarīns nostiprina aknu šūnu membrānu, neļaujot caur to iekļūt vīrusiem un citām kaitīgām vielām. Vienlaikus tiek uzlabota arī šūnu vielmaiņa un palēlināta iekaisīgo vielu vairošanās audos. Lai aknu veselība uzlabotos, var lietot uztura bagātinātājus ar sastāvā esošo similarīnu. Viens no šādiem preperātiem ir Lagosa. 

Foto: Shutterstock.com

Lagosa – palīgs aknu veselības uzlabošanai
Viena no lielākajām Lagosa priekšrocībām ir zema toksikācija. Tas nozīmē, ka lietojot šo preperātu ilgāku laiku, orgāniem netiks nodarīti bojājumi. Viena Lagosa tablete satur 240g mārdadža augļu sausā ekstrakta. Pieaugušajiem cilvēkiem rekomendējams lietot pa vienai tabletei vienu reizi dienā.

Atcerieties, ka aknu attīrīšana nav procedūra, ko periodiski veikt pēc saviem ieskatiem. Pirms uztura bagātinātāja lietošanas un aknu attīrīšanas obligāti konsultējieties ar savu ģimenes ārstu!

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu