Vārda dienu svin: Artūrs, Artis

Ūdens – tavas jaunības eliksīrs

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Reklāmraksts. Mazliet specifisks garšā, bet nemainīgi labs. Pie tā nedaudz jāpierod, lai spētu pa īstam izbaudīt. Nu gluži tāpat, kā ēdot delikateses – ne vienmēr no pirmā kumosiņa vari tās novērtēt pareizi. Bet pēc otrā… bieži vien sākas īstā mīlestība. Uz mūžu. Borjomi mīlasstāsti šogad svinēs jau 119 gadu jubileju.

Turklāt, būdams īpašs, dabiskais minerālūdens Borjomi ir arī lielisks palīglīdzeklis skaistumkopšanā. Bet nu par visu pēc kārtas.

Ūdens ir dārgāks nekā zelts – to zina tie, kam jādzīvo tuksnešainā vai arī ļoti pārapdzīvotā vidē. Bet vai tu to novērtē? No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka uz Zemes ir daudz ūdens, tomēr tā ir tikai ilūzija. Ja Zeme būtu apelsīna lielumā, visas pasaules ūdens, ieskaitot ūdeni gaisā, būtu tikpat daudz, cik apelsīna sulas piliens pipetē. Vēl vairāk, tikai 2-3% no tā ir uzskatāms par dzeramo ūdeni, no kā savukārt tikai 1% ir sastopams šķidrā stāvoklī. Tas ir ļoti maz, ja ņem vērā, ka tieši dzeramais ūdens ir tas, kas ir vajadzīgs dzīvības procesu nodrošināšanai.

Tomēr ūdens nav tikai līdzeklis, kas palīdz remdēt slāpes, veikt higiēnisku procedūras vai veikt dažādus ikdienas darbus. Zinātnieki jau izsenis uzskata, ka ūdens ir pamats dzīvībai uz Zemes. Arī mūsu dzīslās plūstošās asins sastāvs ir līdzīgs jūras ūdens sastāvam. To pašu var teikt arī par dzemdes šķidrumu, kas aptver embriju mātes miesās.

Tomēr bez tā visa, ūdenim ir arī būtiska ietekme uz cilvēka psiholoģiju un labsajūtu. Piemēram, maziem bērniem ļoti patīk peldēties, viņus ir grūti atturēt no kārdinājuma iekāpt peļķē un sajust, un redzēt, kā ūdens šļakstās gar kājām. Pieaugušie parasti to nesaprot, tomēr arī viņus ūdens piesaista. Tas piesaista ar savu raksturu un savdabīgumu. Ne velti upes un ezeri ir arī neatņemamas skaistu ainavu sastāvdaļas. Tas tāpēc, ka ūdens nevar atstāt vienaldzīgu – vienalga, vai tā ir ūdens rēkoņa, rādot savu varenību, vai viļņu klusie švīksti, kas spēj nomierināt pēc saspringtas dienas.

Ne velti ūdenim allaž ir bijusi īpaša nozīme arī dažādās reliģijās. Piemēram, Senajā Ķīnā upe tika asociēta ar pūķi – pastāvīgu dzīvības atjaunošanās simbolu. Indijā, savukārt, ir tūkstošiem svētceļnieku, kuri pulcējas uz svēto mazgāšanās rituālu Gangas upes ūdeņos. Kristieši uzskata, ka brīdī, kad Jēzus Kristus iegrima Jordānas upē, viņš iesvētīja ūdeni un padarīja to par cilvēku kristības avotu. Beduīni ūdeni ir novērtējuši kā dārgāku nekā zelts, jo savos klejojumos ir apceļojuši un izstaigājuši dažādas pasaules malas un zina, ka nekāda labklājība nepasargās un neizglābs ceļotāju tuksnesī, ja viņam nebūs ūdens. Ir pierādīts, ka cilvēks bez pārtikas var izdzīvot līdz 40 dienām, bet bez ūdens tikai 8 dienas.

Mūsdienās daudz mēdz runāt par to, kā saglabāt jaunību, kā atrast jaunības eliksīru. Patiesībā riteni nav jāizdomā no jauna – to pirms vairākiem tūkstošiem gadu jau ir atklājuši Indijas gudrie. Vai zini, kas ir šis eliksīrs? Tas ir ūdens – tīrs un kvalitatīvs ūdens! Indijas gudrie uzskatīja, ka ūdens satur labas veselības un laba garastāvokļa, jaunības un dzīvīguma noslēpumu.

Lai šo noslēpumu atklātu, jāievēro vien 5 ūdens dzeršanas noteikumi:

1. Pamostoties sāc dienu, izdzerot 1 glāzi ūdens, un pēc tam neko neēdot 1,5-2 stundas

2. Ikreiz 30 minūtes pirms ēšanas izdzer glāzi ūdens

3. Maltītes laikā, kā arī 40 minūtes pēc tās nedzer nemaz

4. Izdzer vienu glāzi ūdens 30 minūtes pirms gulētiešanas

5. Ikreiz, kad gribas dzert, dzer ūdeni, jo austrumos ūdens netiek uzskatīts par alternatīvu bezalkoholiskajiem dzērieniem, sulai, kafijai vai tējai, jo tiem ir garša, kas ir pielīdzināma ēdienam.

 

Tāpēc arī Tu – izvēlies ikdienā dzert ūdeni. Tīru un veselīgu ūdeni!

Novēl „Borjomi” – Tavas ikdienas dzīves labsajūta un bauda!

Dalīties.

7 komentāru

  1. Šo ūdeni,mūsu ģimene ir ļoti iecienījusi. Labs un kvalitatīvs produkts. Tie kas nav provējuši, iesaku.

  2. Jūlija Liene R. on

    Jā, es arī atļaujos šad tad nopirkt Borjomi. Ir tāda īpatnēja garša, bet ir tieši tā kā teikts rakstā – kad pagaršo jau otro, trešo reizi, tad ļoti iegaršojas. Es gan labprāt uzzinātu, kā tad šo minerālūdeni izmanto skaistumkopšanā? Rakstā bija minēts, bet konkrēti piemēri nebija.

  3. Man tas jau ir kā rituāls – katru rītu pirmais, ko daru, dzeru glāzi tīra ūdens! Brīnišķīga sajūta! Borjomi gan neesmu nekad pamēģinājusi. Es kaut kā esmu pret gāzētajiem ūdeņiem.

  4. No sākuma man min.ūdens smarža likās ļoti jocīga un nevarēju saprast, kā tāds vispār var garšot! Bet, tad saņēmos un pagaršoju! Pirmā reizē bija tā, ka nevar saprast – garšo vai negaršo, bet pēc tam jau organisms pats sāka prasīt! 🙂

  5. Es kaut kā neesmu sākusi lietot šo minerālūdeni. Nezinu tas ir savdabīgās smaržas-garšas dēļ vai tāpēc, ka stikla pudele iespējams padara to dārgāku par citiem.

  6. Borjomi ir mans mīļākais minerālūdens. Ja pērku ūdeni, tad tikai to. Ir taču tomēr jādomā līdzi, ko tu lej sevī iekšā. Visādas kolas, energy drinki un citi saldinātie s*** ir briesmas! Mans organisms, paldies dievam, tos jau gadiem nav redzējis!

  7. Vai kāds varētu pateikt-kā pareizi lietot Borjomi kuņģa problēmu gadījumā? Zinu tikai to, ka pirms to sākt lietot, ir uz kādu laiku jāatver pudeles vāciņš un jāizlaiž gāze, jo gāze ir tikai konservants, to lietot nav veselīgi….varbūt, ja kāds zin atbildi uz manu jautājumu-atrakstiet man uz e-pastu: gigo@inbox.lv paldies!

Atstāt Ziņu