Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Top 3 populārākie gultas veļas veidi Latvijā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gultas veļa – tā ir viena no tām precēm, bez kuras nebūtu iedomājams kvalitatīvs miegs. Kā zināms, gultas veļa var būt dažāda veida, bet vai esiet kādreiz prātojuši, kāda veida gultas veļa ir vispieprasītākā mūsu valstī? Ja jūs nezināt atbildi uz šo jautājumu, iepazīstieties ar mūsu valsts populārākā trijnieka gultas veļas veidiem.

Kokvilna
Kokvilnas gultas veļa savu popularitāte mūsu valstī nedala ar neviena cita veida gultas veļu. Iespējams, viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc kokvilnas pārdošanas rādītāji ir tik augsti, ir tas, ka kokvilna ir ideāli piemērota visu vecumu cilvēkiem, sākot ar mazākajiem un beidzot ar senioriem. Kokvilna ir mīksta un maiga, tā ļauj ādai elpot un iztvaiko mitrumu, tāpēc tiek radīts miegam labvēlīgs klimats. Rezultātā miegs ir veselīgs un kvalitatīvs.
Lieliskās kokvilnas īpašības nav vienīgais faktors, kas nosaka šī auduma augsto popularitāti. Ir vērts pievērst uzmanību tam, ka kokvilna ir ne tikai mīksta, maiga un ērta, bet tai nav nepieciešama īpaša kopšana – to var mazgāt un gludināt augstā temperatūrā.
Attiecībā uz kokvilnu, ir nepieciešams pieminēt vienu svarīgu faktu: izrādās, ka audums var absorbēt līdz pat 25 reizēm vairāk ūdens salīdzinot ar paša svaru.

Satīns
No satīna šūtā gultas veļa ar savu popularitāti nepiekāpjas kokvilnas gultas veļai. Izrādās, ka šis audums ir atvasināts no tālās Ķīnas, un tās nosaukums no ostas pilsētas Zaitonas. Tieši no šīs ostas satīns tiek eksportēts uz citām valstīm, galvenokārt uz Itāliju. Senos laikos tika uzskatīts, ka satīns ir ļoti grezns audums, kuru ne visi varēja iegādāties. Tieši šī iemesla dēļ, no satīna šuva apģērbus karaļiem. Taču laika gaitā, satīna ražošanas tehnoloģija ir kļuvusi daudz vienkāršāka, tāpēc pēc šīm izmaiņām no satīna ražotos produktus varēja iegādāties arī cilvēki ar mazākiem ienākumiem.
Arī šodien satīns tiek uzskatīts par vērtīgu audumu un no tā šuj ne tikai gultas veļu, bet arī galdautus, salvetes un kabatlakatiņus. Satīns savu popularitāti ieguvis pateicoties pārbaudītām īpašībām: maigumam, izturīgumam un spējai ilgi kalpot. Turklāt, gultas veļa, kas izgatavota no satīna izskatās dekoratīva un krāšņa. Tomēr lai satīna gultas veļa kalpotu ilgi un saglabātu savas labākās īpašības, ir svarīgi zināt dažus pamatprincipus attiecībā uz gultas veļas kopšanu. No satīna šūtos izstrādājumus nedrīkst stiept uz sāniem – šīs darbības dēļ, produkts var zaudēt tā sākotnējo formu. Mazgājot satīna gultas veļu, to nedrīkst stipri griezt. Tāpat ir svarīgi atcerēties, ka gludinot no satīna šūtu gultas veļu, nedrīkst stipri spiest gludekli – pietiek tikai maigi novilkt pār audumu.

Zīds
Ne velti kopš seniem laikiem zīds tiek uzskatīts par vienu no greznākajiem audumiem. Luksusa sajūta ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc no zīda izgatavotā gultas veļa ir tik populāra. Tomēr tā nav vienīgā zīda gultas veļas priekšrocība – ir vērts uzsvērt, ka šis audums ir ļoti higiēnisks, ideāli piemērots jebkurā gadalaikā, un tas izcili piekļaujas ķermenim, tāpēc zīda gultas veļa patīkami pārsteigs tos, kam ir ļoti jutīga āda. Attiecībā uz zīda gultas veļas priekšrocībām, ir jāuzsver, ka šāda veida gultas veļa tikai pirmajā acu uzmetienā šķiet neizturīga, patiesībā, augstas kvalitātes zīds ir ne tikai izturīgs, bet arī ilgi kalpo un, salīdzinot ar citām dabīgām šķiedrām, ir visstiprākais.
Kā redziet, zīdam ir daudzas lieliskas īpašības, tāpēc tas nav pārsteigums, ka no šī auduma šūtā gultas veļa iekļūst populārākajā trijniekā mūsu valstī. Tomēr, lai varētu pilnībā izbaudīt zīda priekšrocības, ir jāatceras, ka zīds ir viens no tiem audumiem, kas nav viegli kopjams. Viens no svarīgākajiem zīda gultas veļas kopšanas akcentiem ir tas, ka zīds jāmazgā ar rokām, izmantojot īpašu, zīda materiālam paredzētu mazgāšanas līdzekli. Zīdu ieteicams skalot aukstā ūdenī, kam pievienots neliels daudzums etiķa. Nedrīkst izmantot balinātāju vai mīkstinātāju. Kā arī zīda audumu nevar žāvēt saulē, jo īpaši kaitīgi ir tieši saules stari, cilvēku sviedri, dezodoranti un citi kosmētikas līdzekļi, kas satur alkoholu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu