Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita

Tev ir kaķis vai suns? Ko tavs mājdzīvnieks par tevi pastāsta?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

r cilvēki, kam patīk suņi un viņi nevar ciest kaķus, un gluži tāpat ir kaķu mīļi, kam ne visai patīk suņi. Izrādās, šīs mūsu pieķeršanās konkrētai mājdzīvnieku sugai- kaķiem vai suņiem, liecina ļoti daudz par mums pašiem. Psihologi, pētot kaķu un suņu saimniekus, secinājuši, ka starp viņiem ir izteiktas atšķirības. Lūkosim, kādas!

Kāds ir kaķis? Staigā, kur tīk un dara, ko vēlas. Ja vēlas tikt glaudīts, nāks klāt, ja nevēlas tikt traucēts, nemaz nepierunāsi viņu nākt šurp. Turpretim suņa dzīves lielākā laime ir iepriecināt savu saimnieku. Viņš to vien gaida, kad saimnieks viņu pasauks, samīļos, iedos kādu uzdevumu. Šīs kaķu un suņu atšķirības ieskicē arī iemeslus, kādēļ cilvēki mēdz izvēlēties vienu vai otru mājdzīvnieku.

Ņemot vērā, ka suņu dabā ir būt daudz draudzīgākiem pret cilvēkiem nekā kaķiem, varētu pieņemt arī, ka suņu īpašnieki ir daudz atvērtāki socāliem kontaktiem. Un tā tiešām arī ir.  Pētījumos* secināts, ka suņu saimnieki ir par aptuveni 15 procentiem vairāk ekstraverti un par 13 procentiem atvērtāki sarunu biedri nekā kaķu īpašnieki.
Vēl suņu saimnieki var lepoties ar to, ka ir daudz apzinīgāki nekā kaķu īpašnieki, rūpīgi pilda savus pienākumus un cenšas visu paveikt laikā. Viņiem ir spēcīga pašdisciplīna, viņi biežāk pieturas pie iepriekš izstrādāta plāna, reti ļaujas spontānai rīcībai.

Savukārt “kaķu cilvēki” pētījumos atklājušies par 12 procentiem neirotiskāki nekā suņu saimnieki. Tomēr kaķu īpašnieki var lepoties ar to, ka viņi ir arī krietni atvērtāki visam jaunajam un oriģinālajam – mākslai, emocijām, piedzīvojumiem, neparastām, trakām idejām, viņiem ir spilgta iztēle un liela ziņkārība/ zinātkāre. Šādi cilvēki daudz mazāk ierobežo sevi noteiktos uzskatu un vērtību rāmjos. Turpretim “suņu cilvēki” tiek biežāk raksturoti kā konservatīvi, tradicionālas vērtības pārstāvoši.

Te arī jāņem vērā, ka tie cilvēki, kuriem mājās ir gan suns, gan kaķis, proti, abi mājdzīvnieki, lielākoties pēc raksturojuma atbilstot suņu īpašniekiem. Tipiski “kaķu cilvēki” pat nespēj iztēloties savās mājas suni.

Suņu un kaķu saimnieku psiholoģiskās atšķirības

Kaķu saimnieki

– Neirotiskāki nekā suņu saimnieki

– Drīzāk introverti, pašpietiekami, nemīl “sociālus burziņus”

– Ļaujas spontānai rīcībai, trakām idejām, spilgta iztēle

– Atvērti oriģinalitātei, savdabībai

Suņu saimnieki

– Drīzāk ekstraverti, sociāli atvērti, patīk komunicēt ar cilvēkiem

– Spēcīga pašdisciplīna, pienākumu un atbildības cilvēki

– Vairāk pieturas pie iepriekš izstrādāta un zināma plāna

– Konservatīvi, tradicionālas, ģimenes vērtības pārstāvoši

 

* Rakstā izmantots: Personality Differences Between Dog and Cat Owners, S.Coren

Dalīties.

Atstāt Ziņu