ējas koka eļļa ir ēteriskā eļļa, kas nākusi no Austrālijas. Tas ir dabisks antibakteriāls dezinfekcijas līdzeklis. Eļļai ir dzeltenīga nokrāsa un tā smaržo kā muskatrieksts. Šī ēteriskā eļļa tev var būt ļoti noderīga dažādās dzīves situācijas un gadījumos.
1923. gadā austrāliešu ķīmiķis, ārsts A. Penfolds atklāja, ka tējas koka ēteriskajām eļļām piemīt spēcīga antiseptiska un baktericīda iedarbība, kas 13 reizes pārsniedz tā laika standarta dezinfekcijas līdzekļa karbolskābes (fenola), analoģisko iedarbību. Otrā Pasaules kara laikā, savas īpašās iedarbības pēc, šī eļļa tika iekļauta austrāliešu kareivju pirmās palīdzības pakešu sastāvā. Pēc tam daudzu gadu garumā tējas koka eļļa tika izmantota un pētīta daudzu slimību ārstēšanai – deguna un mutes dobumu, ginekoloģisko un infekciju slimību, ādas parazitāro un sēnīšu slimībām.
Pinnes: Tu vari izmantot tējas koka eļļu, uzklājot to tieši uz pinnēm, lai cīnītos ar baktērijām, kas rada pinnēm labvēlīgu vidi un , lai mazinātu iekaisumu. Eļļa iesūcas dziļi ādā, sviedru dziedzeros un matu maisiņos, ātri un efektīvi iedarbojoties uz baktērijām, veicinot piņņu izzušanu, bet neietekmējot ādas audu normālo augšanu.
Pirms klāj eļļu uz sejas, pārbaudi to uz savas rokas. Iespējams, neatšķaidītā veidā to nevarēs izmantot lieliem sejas laukiem.
Nagi: Tējas koka eļļa stiprina arī vājus un trauslus nagus. Iemērcē nagus ūdeni un pievieno dažus pilienus tējas koka eļļas. Tas ārstēs un novērsīs nagu lūšanu un citus bojājumus.
Ieauguši matiņi: Izmantojot skuvekli, mēdz izveidoties ieauguši matiņi. Ja tā ir noticis, tu vari uzpilināt dažus pilienus tējas koka eļļas tieši skartajā zonā.
Pārbaudi eļļu, pirms to izmanto, ja tev tā šķiet pārāk spēcīga, atšķaidi to ar nelielu ūdens daudzumu. Būs vajadzīgs procedūru atkārtot vairākas reizes, lai matiņu ieaugšanas problēma varētu patiešām tikt novērsta.
Utis: Tējas koka eļļa var tikt izmantota, lai ārstētu utis. Pievieno dažus pilienus eļļas savam šampūnam un iesmērē to galvā. Atstāj uz apmēram 5-10 minūtēm un tad izskalo.
Iekaisis kakls: Tējas koka eļļu var izmantota arī kā līdzekli, iekaisuša kakla ārstēšanai. Pievieno dažus pilienus eļļas verdošam ūdenim, un veic inhalāciju – dziļi ieelpo ūdens tvaiku. Tas ir ļoti efektīvs līdzeklis pret gļotām un krūšu kurvja infekcijām.
Kukaiņu kodumi: Tējas koka eļļu var ņemt līdzi pārgājienos un izmantot pret kukaiņu kodumiem. Tīru tējas koka eļļu var lietot, ja ir nelielas brūces, nobrāzumi, kukaiņu dzēlumi, tūska, nelieli apdegumi u.c. Svarīgi ir rīkoties pareizi: vietai, kur bojāta āda, ar tampona palīdzību uzziež 2–3 pilienus eļļas 1–2 reizes dienā.
Stress: Tējas koka eļļa var palīdzēt arī pret stresu. Pievieno 5 pilienus tējas koka eļļas vannai ar siltu ūdeni un uzturies tajā vismaz 10 minūtes.
Vai arī tu esi novērtējusi tējas koka eļļas labās īpašības, un kādos gadījumos tu to izmanto? Padalies, varbūt kādai no mums tas var būt ļoti noderīgi.