Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Špikeris pašsajūtas uzlabošanai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

r dienas, kad jūtamies brīnišķīgi -darbi iet no rokas un smaids no sejas nepazūd. Diemžēl ikviena no mums ir piedzīvojusi arī “sliktās” dienas, kad šķiet, ka nekas neizdodas, nespējam koncentrēties, domas klīst riņķī un apkārt, neko negribas darīt un noskaņojums ir draņķīgs. Ko darīt? Jāvelk no kabatas laukā špikerītis drūmiem brīžiem!

Šo ideju mums vienā no SievietesPasaule.lv semināriem iedēstīja psiholoģe Marija Ābeltiņa. Proti, ir vērts vienu vakaru veltīt, lai sagatavotu šādu “špikerīti” – apsēdies un padomā, kas tevi spēj atpūtināt – ļoti ātri, vidēji ātri un arī tās procedūras vai pasākumi, kas prasa ilgāku laiku. Tad padomā, kas tevi spēj uzlādēt un iedvesmot. Saraksti visas šīs lietas uz papīra lapas un izveidot savu “špikerīti pašsajūtas uzlabošanai”.

M.Ābeltiņa stāstīja, ka šāds špikerītis noderīgs drūmākos dzīves brīžos, kad jūtamies tik draņķīgi, ka neko negribas darīt un zudusi iedvesma. Tādos brīžos tas jāvelk laukā no atvilktnes un sevi jāpiespiež izdarīt vismaz 2 -3 lietas no saraksta. Tieši tā – teju ar varu sevi jāpiespiež! Lai arī gribas labāk palikt uz dīvāna zem segas un čīkstēt, cik slikta dzīve, piecelies un ej uz parku pastaigā, kaut vai aizej uz veikalu pēc tās šokolādes tāfelītes! Piecelies no galda un palēkā – jā, tāpat vien uz vietas. Pēc 5 minūtēm šādas palēkāšanas tu jutīsi, kā atkal enerģija atgriežas. Tā nav nekāda burvestība, bet vienkārša likumsakarība- tava enerģiskā izkustēšanās atmodina arī smadzenes un sūta tām signālu, ka ir jāpriecājas.

Katrai no mums ir savas lietas, kas spēj palīdzēt, tādēļ katrai būs gluži citādāks špikerītis. Te būs neliels piemērs. Lai tev izdodas sagatavot savu un patiesībā jau jānovēl- lai tev nākas to pēc iespējas mazāk izmantot piespiedu kārtā. Lai ar laiku tas pārvēršas par špikerīti “Kā sevi iepriecināt un palutināt”?

Dalīties.

3 komentāru

  1. lieliska doma, tūlin'at uztaisīšu arī sev tādu špikerīti! Jo tanī noguruma brīdī jau pat negribas domāt par to, kas iedvesmo :))

  2. Saulstars on

    Bilde jau pati par sevi ļoti iedvesmojoša, tā sagribējās laisties uz velosipēda pa laukiem un pļavām! Ahh..atvaļinājums, gaidi mani, drīz jau, drīz…

Atstāt Ziņu