Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Smagas un nogurušas kājas? Kas par ko liecina?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Atbild, Dr.Mauriņa Vēnu Klīnikas flebologi:

FOTO: Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā praktizējošie flebologi. Vairāk skaties šeit.

Tātad jāsāk ar diagnostiku?
Protams, jo vienmēr vispirms jātiek skaidrībā par vēnu stāvokli. Vēlos uzsvērt, ka vizīte ietver sevī ne tikai ultraskaņas izmeklējumu, bet arī ārsta konsultāciju. Mūsu klīnikā strādā ārsti, kuriem ir ļoti liela pieredze gan venozo, gan arteriālo, gan limfātisko slimību diagnostikā un ārstēšanā, tādēļ viņi uzreiz, jau izmeklējuma gaitā, analizē, kurš būs optimālais ārstēšanas veids šim konkrētajam pacientam, kādas ārstēšanas metodes varētu kombinēt, lai sasniegtu tieši viņam labāko iespējamo rezultātu. Katrs cilvēks var rēķināties ar individuālu pieeju, ņemot vērā viņa slimību, vecumu, dzimumu, vēlmes un iespējas. Veidojam individuālu kombināciju no lāzerterapijas, ķirurģijas, skleroterapijas, kompresijas terapijas, intermitējošās kompresijas terapijas, vārdu sakot, no visa tā metožu spektra, ko ikviens ārsts mūsu klīnikā pārvalda. Manā skatījumā lielākā pievienotā vērtība precīzajai diagnostikai ir ārstu zināšanas par to, kā veidot tālāko ārstēšanas programmu katram konkrētam pacientam.

Vēl līdz 31. Maijam- DIAGNOSTIKAI ATLAIDE -20%!

Kādos gadījumos izmanto skleroterapiju?
Tā ir procedūra, kuras laikā vēnā ievada medikamentu, kas rada vēnas iekšējā slāņa bojājumu, liekot tai spazmēties un saplakt, pēc tam ar kompresijas zeķu palīdzību vēnas sieniņas tiek saspiestas kopā, saaug un ar laiku izzūd. Gadu gaitā skleroterapijas iespējas ir būtiski augušas. Mūsu klīnikā strādā ārsti ar ievērojamu pieredzi tieši skleroterapijā, pērn esam veikuši 2500 skleroterapijas procedūru, aptuveni pusi no tām – sonogrāfijas kontrolē. Skleroterapija ir viena no tām metodēm, kurai nav alternatīvas, īpaši tādām vēnām, kas ir izveidojušās kā recidīvs pēc iepriekš veiktas ķirurģiskas ārstēšanas. Pacienti domā, ka atkal būs jāoperē, bet sonogrāfijas kontrolē vēnas var ļoti precīzi sklerotizēt bez operācijas, panākot labāku rezultātu nekā atkārtotā operācijā. Otra situācija, kad lieto skleroterapiju, ir ādas vēnu varikoze. Šī metode var efektīvi uzlabot funkcionālo stāvokli un ādas vielmaiņu.

Vairāk par putu skleroterapiju uzzini šiet: venucentrs.lv/putu-skleroterapija-us-kontrole 

Un, nu – par vēnu operācijām. Gan internetā, gan no mutes mutē par tām joprojām cirkulē diezgan šausminoši nostāti…
Cilvēki ilgi atceras, kā tikuši ārstēti kādreiz. Daudziem joprojām liekas, ka vēnas var ārstēt tikai slimnīcā, operācijā ar lieliem griezieniem, bet pēc tam jāguļ vairākas dienas un vēl ilgu laiku jācieš sāpes, turklāt vēnas tik un tā atjaunosies. Es regulāri redzu pacientus, kuri ārstēti ar šādām metodēm, ne tikai senākos laikos, bet arī nesen: izoperētas veselas vēnas, iestājušās komplikācijas, kas skar limfātisko sistēmu – roze vai izteikta kājas tūska, pat nervu bojājums; nemaz nerunājot par ļoti sliktu kosmētisko rezultātu. Žēl šo pacientu, jo sevišķi tāpēc, ka zinu – viņus varēja ārstēt pavisam citādi – ambulatori, nesāpīgi, neatstājot rētas uz kājām. Ārstējot vēnas ar jaunākajām lāzertehnoloģijām, kas pieejamas tikai mūsu klīnikā, 60 – 70% no pacientiem pēcoperācijas periodā turklāt var iztikt bez kompresijas zeķēm. Sākumā veicām šim ārstēšanas aspektam veltītu klīnisko pētījumu, kas ļāva mums mainīt ārstēšanas filozofiju un nu jau pusotru gadu šo metodi lietojam standartizēti. Vispirms ārstējam tikai slimās stumbra vēnas, neaizskarot sānu atzarojumus. Pēc tam pacients nogaida trīs mēnešus, mēs novērojam, cik izteikts ir atzarojumu samazinājums un tikai tad, ja nepieciešams, ārstējam arī tos, bet jāteic, ka tam ir vairāk kosmētisks raksturs, nevis medicīniskas indikācijas. Tas ļauj samazināt operācijas laiku – vidēji operācija vienai kājai ilgst apmēram 15 minūtes, pacients pavada klīnikā ne vairāk par stundu, jau tajā pašā dienā var atjaunot savas aktivitātes, bet nākamajā dienā jau nodarboties ar sportu. Tātad cilvēki droši var mainīt arī iesīkstējušo uzskatu, ka vēnas jāārstē vēsā laikā, jo pēc tam kāja būs jāsaitē vai jāvalkā kompresijas zeķes. Tas, ka nav jāvalkā kompresijas zeķes, ir liels atvieglojums gan veciem ļaudīm, kuriem sagādā grūtības šo zeķu uzvilkšana, gan jauniem cilvēkiem, kuriem ir īpašas prasības pret savu izskatu. Mūsu pieeju tagad atzīst arī tie ārsti, kuri sākumā to vērtēja nedaudz skeptiski.

Vēnu operācijām – atlaides vasaras mēnešos!
Mēs vēlamies pacientiem uzskatāmi parādīt, ka vēnas vasarā var operēt tikpat labi kā vēsākajos gadalaikos, jo lāzeroperācija neradīs ierobežojumus un neizjauks vasaras plānus. Izņemot ielaistākos gadījumus vai situācijas, kad ir anatomiski ļoti izteikti vēnu atzarojumi, būs iespēja saņemt šo operāciju jūnijā ar 30%, jūlijā – ar 25% un augustā – ar 20% atlaidi. Tādas atlaides vēnu operācijām vēl nav bijušas. Jūnijā šādas operācijas izmaksas vienai kājai varētu būt ap 490 eiro.


Rīga, Kokneses prospekts 18a
Tālr.  67374747, 67374744
www.venucentrs.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu