Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

SCENAR – inovatīva bezmedikamentu terapija

Pinterest LinkedIn Tumblr +

rstē cilvēku, nevis slimību, un pieej katram pacientam individuāli, – tāda ir SCENAR terapijas būtība. Kā zināms, cilvēks vai jebkurš dzīvs organisms nav tikai audu, kaulu, asins un limfas apkopojums, bet arī enerģētiska būtība, kurā dzīvības procesi noris, pateicoties dzīvības enerģijas plūsmai un informācijas apmaiņai starp šūnām ķermenī, kā arī ar visu, kas pastāv ārpus ķermeņa.

SCENAR terapijā slimība netiek uztverta kā traucējošs simptoms, bet gan kā organisma signāls par adaptācijas procesu novājināšanos. Ilgstošu kaitīgu faktoru ietekmē aizsardzības funkcija izsīkst, tāpēc, lai saglabātu dzīvības uzturēšanai svarīgākos orgānus un sistēmas, daļa organisma struktūru un funkciju tiek „izslēgta”, kas ārēji izpaužas kā slimība.

SCENAR terapija pēc savas būtības ir adaptīvo sistēmu atjaunošanas programma. Atzīstot, ka pamatā slimība rodas no homeostāzes traucējumiem, kļūst acīmredzams, ka ārstēšana jānovirza uz adaptīvo funkciju atjaunošanu un normalizēšanu (uz organisma aizsardzības sistēmu, kura uztur homeostāzi).

Kas ir SCENAR terapija?
Tā ir bezmedikamentu medicīniska tehnoloģija, metožu kopums, kas ir vērsta uz adaptācijas funkciju un homeostāzes atjaunošanu visā organismā kopumā.  Terapijā tiek izmantota neliela ierīce – SCENAR. Tās nosaukums radies no terapiju raksturojoša termina pirmajiem butiem. Latviski to var atšifrēt sekojoši: paškontrolējoša energo neiro adaptīva regulācija. Tātad, organisms pats, pateicoties SCENAR ārstnieciski informatīvajam impulsam, atgūst spēju atjaunot savas funkcijas, un novērst traucējumus.

Kā notiek SCENAR terapija praksē?
Ar ierīci tiek apstrādātas pacienta ādas zonas, atkarībā no „sūdzības” rakstura. Akūtos gadījumos un pie sāpēm strādā ar sāpju zonu, simetrisko un reciproknām zonām; hroniskos – ar tā saucamajām ģenerālajām zonām, iedarbojoties uz centrālo un veģetatīvo nervu sistēmu, imūno un endokrīno sistēmu. Terapijā plaši tiek izmantoti dažādi pievienojamie elektrodi papildus apstrādei: tekstileletrodi (zeķe, cimds, celis), ķemme, plāksteri, kombinētie elektrodi, sēnes u.c.  Efektīva ir arī enerģētisko meridiānu un bioloģiski aktīvo punktu apstrāde, lai stimulētu novājinātu funkciju, nomierinātu saasinātu  funkciju un līdzsvarotu enerģijas plūsmu organismā.

SCENAR iedarbības mehānisms
SCENAR ir pasaulē pirmā energo-terapeitiskā ierīce, kas darbojas pēc bioloģiski atgriezeniskās saites (BAS) principa – starp ierīci un organismu reālā laikā. Informācija par organisma stāvokli atspoguļojas uz pacienta ādas virsmas. SCENAR nolasa šo informāciju, iedarbojas uz ādas apstrādes zonu un izmaina tās pretestības parametrus, kas savukārt nosaka ierīces ģenerēto ārstniecisko impulsu parametrus.  BAS regulē katra nākamā impulsa režīmu, kā rezultātā organisms saņem tieši to palīdzību, kas nepieciešama konkrētā vietā un laikā. SCENAR tehnoloģija nodrošina iespēju veidot dialogu ar organismu, jo ierīces impulss ir līdzīgs ķermeņa dabiskajam neiro impulsam, un, atšķirībā no citām tehnoloģijām, nerada pieradumu.

Ko var ārstēt ar SCENAR?
Kā jau tika minēts, SCENAR terapijā  uzmanība tiek pievērsta cilvēkam kā vienotam veselumam, cenšoties atrast patoloģisko traucējumu cēloni. Tie var būt visdažādākie: spēcīgi ārējās vides faktori, ēšanas un atpūtas ieradumi un citi. Piemēram, nesabalansēta ēšana rada aizcietējumus resnajā zarnā, kas savukārt novājina plaušas. Tas noved pie bronhītiem, plaušu karsoņiem, klepus. Par šo patoloģiju signalizē arī dažādi veidojumi uz ādas – kārpas, izsitumi, dzimumzīmes. Tā vietā, lai dzertu antibiotikas un piededzinātu kārpas kosmētiskajā kabinetā, viss, kas nepieciešams – attīrīt un sakārtot zarnu traktu.

Tomēr vislielāko ietekmi uz organismu atstāj tieši uzkrātās emocijas (bailes, dusmas, neapmierinātība u.t.t.), kas rada traucējumus cilvēka enerģijas sistēmā. Bieži gadās, ka pacients, kam ārsti nav varējuši noteikt konkrētu diagnozi, cieš no psihosomatiskiem traucējumiem. SCENAR terapijas laikā, veidojoties ciešai saiknei starp terapeitu un pacientu, atklājas, ka patiesais cēlonis ir nesakārtotas attiecības, neciešama darba vide vai audzināšanas rezultātā iegūti kļūdaini uzskati, kas traucē saskarsmi ar cilvēkiem.

SCENAR terapija ir efektīva (vidēji 85-90%) vairumā gadījumu, un to var pielietot pie jebkuras saslimšanas. Īpaši efektīva tā ir dažādas izcelsmes sāpju remdēšanā (galvas sāpes, migrēna, vēdera, muguras sāpes u.c.) un stresa mazināšanā.

Īss uzskaitījums, kur visbiežāk tiek pielietota SCENAR terapija:

Nervu sistēma (veģetatīvās nervu slimības, mugurkaula slimības ar sekundāriem nervu sistēmas traucējumiem, neirīts, artrīts);
Skeleta un muskuļu sistēmas (audu traumas, miozīts, lūzumi, muskuļu atrofija, sasprindzinājumi, skolioze);
Elpošanas sistēma (astma, bronhīts, pneimonija; ARS, traheīts);
Sirds-asinsvadu sistēma (koronārā sirds slimība, hipertensija, hipotensija, aritmija);
Gremošanas sistēma (gastrīts, enterīts, kolīts, hepatīts, žultsakmeņi; u.c)
Ekstremitāšu asinsvadu slimības (endarterīts, varikozas vēnas, trofiskas čūlas, asins apgādes traucējumi);
Uroģenitālā sistēma (cistīts, olnīcu iekaisumi, cikla traucējumi, prostatīts, neauglība, grūtniecības toksikoze);
Imūnās sistēmas traucējumi (vairogdziedzera funkciju traucējumi, HNS, alerģija);
Kosmetoloģija (sejas liftings, grumbu samazināšana, celulīts);
Citas smagas patoloģiskas saslimšanas. Piemēram, onkoloģiskiem pacientiem sāpju remdēšanā un imunās sistēmas stiprināšanā.

Kādi ir SCENAR terapijas efekti? 
Ievērojami uzlabo vispārējo organisma stāvokli, paaugstinot adaptīvās jaudas;
Funkcionālo traucējumu normalizācija;
Patoloģisko procesu samazinājums;
Pretsāpju efekts, analgētiķis;
Pretiekaisuma efekts;
Pretalerģisks;
Tūskas likvidācija;
Asinsvadu un asinsrades normalizācija;
Organisma imūnās un endokrīnās sistēmas atbildes reakcija;
Vielmaiņas procesu normalizācija.

SCENAR terapija ir droša
Terapiju var izmantot jebkurš, tai nav vecuma ierobežojumu.  SCENAR terapijas kursu droši var iziet arī grūtnieces un mazi bērniņi, jo tā ir nesāpīga un bez blaknēm.  Krievijas klīnikās SCENAR bieži izmanto pie sarežģītām dzemdībām –jaundzimušo dzīvības funkciju normalizēšanai.

Ir tikai daži izņēmumi, kad terapiju veikt nedrīkst : pacientiem ar sirds stimulatoru nedrīkst strādāt sirds rajonā, pašārstēšanās smaga reibuma stāvoklī, kā arī pie smagām infekciju slimībām bez noteiktas diagnozes, ja pacients neatrodas ārstu uzraudzībā.

Nedaudz par Nakatani diagnostiku
Daudzi SCENAR terapeiti savā praksē izmanto neirofunkcionālo diagnostiku, kuru izstrādājis japāņu ārsts Dr. Y.Nakatani. Diagnostikā tiek veikti mērījumi bioloģiski aktīvajos punktos, kā rezultātā terapeits iegūst skaidru priekšstatu par 12 enerģētisko meridiānu stāvokli attiecīgajā brīdī, un var ātrāk izvēlēties atbilstošo meridiānu apstrādei.

Diagnostika ļauj spriest par enerģijas (Ci) līmeni, imūnās un endokrīnās sistēmas darbību, psiho-emocionālo stāvokli, Iņ un Jan sabalansētību. Mērījumi ļauj iegūt pietiekami precīzu informāciju par svarīgāko orgānu funkciju stāvokli – hipofunkciju vai hiperfunkciju. Tā ļauj saredzēt izmaiņas orgānu un to funkciju darbībā jau agrīnā stadijā, pirms vēl izpaužas simptomi. 

Vairāk informācijas par SCENAR terapiju ir šeit: www.scenar.lv

Dalīties.

2 komentāru

  1. Iesaku Scenar terapiju jebkuram! Īpaši tiem, kam ir jūtīga nervu sistēma, nervozitāte, veģ.distonija.. uzmācīgas domas.. utml. Tiku ar šo terapiju vaļā no antidepresantiem, un ja kaut kas mazliet atkal uznāk, uzreiz uz scenar un pēc tam viss ir perfekti un jūtos kā no jauna.. <br>Tiešam iesaku pārkāpt saviem aizspriedumiem par netradicionālo medicīnu, jo ar šo konkrēti esmu uzlabojusi savu dzīves kvalitāti un dzīvoju bez ķīmijas!!!!

Atstāt Ziņu