Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

Sabiezējusi, plūksnaina pēdu āda. Ko darīt?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Labdien,

Manam draugam ir problemātiska pēdu āda!. Esmu vairākkārt lūgusies aiziet pie ārsta, bet viss velti. Atrāk gan pūcei aste ziedēs, nekā viņš aizies pie daktera.
Tad nu izlasīju rakstu sievietespasaule.lv mājaslapā. Viņam arī dikti sabiezē āda uz papēžiem, un pašai pēdai āda tāda plūksnaina un lobās nost. Reizi mēnesī es viņam apstrādāju pēdas gan ar sauso, gan ar slapjo pedikīru (ar smilšpapīra vīli). Pēc tam ierīvēju ar barojošu kremu. Tad kādas 2 nedēļas smukas kājiņas, bet tad viss sākas no gala. Esmu pati gājusi pie ārsta – dermatologa vaicāt pēc padoma, bet ārsts pat runāt negrib, kad uzzin, ka esmu ieradusies nevis ar savām problēmām.
Manam draugam ir liekais svars, iespējams tas arī daudz ko dod!

Paldies jau iepriekš par informāciju!

Laila

 

  Konsultē podoloģe Dina Bašķe

Sabiezētas ādas (pēdu hiperkeratoze) iemesli veselam cilvēkam (vēstulē nav minētas citas veselības problēmas) parasti ir vairāki – palielināts ķermeņa svars nekļūs par šādu iemeslu, ja ikdienā lietojamie apavi (mājas apavus ieskaitot) ir ar pietiekami labām amortizējošām īpašībām un atbilstoši pēdas anatomiskajām īpatnībām.

Iesaku novērtēt vizuāli un iztaustīt ar roku drauga apavus no iekšpuses, īpaši papēžu daļās, kas atbilst jūsu drauga problemātiskajai pēdas daļai – reizēm apavu defektus var novērst, ievietojot tajos jaunu, iekšzolīti. Jo lielāks ķermeņa svars, jo „atsperīgākus” apavus vajadzētu izvēlēties.

Plūksnainas pēdu ādas un ādas lobīšanās iemeslu grūti noteikt bez vizuālas novērtēšanas klātienē. Pieņemot, ka jūsu draugs visādi citādi ir vesels, ticamākie iemesli varētu būt pārāk intensīva pēdu apstrāde ar pēdu vīli (īpaši – ar t.s. slapjo metodi), pastiprināta pēdu svīšana, nepietiekama šķidruma uzņemšana (ūdens). Reizēm ādas lobīšanās var būt kā reakcija uz apavu materiāliem.

Ādas pārragošanās procesa normalizēšanai varētu ieteikt biežāku, bet saudzīgu sausu pēdu apstrādi ar smilšu[apīra vīli – 2x mēnesī, saudzīgu pēdu ādas apstrādi ar skrubi (izmērcētām pēdām) – 1x nedēļā un katru vakaru ieziest pēdas ar mīkstinošu kāju krēmu. Līdztekus minētajam vēlams valkāt „elpojošus apavus” (ar auduma vai dabīgās ādas virspusi, sandales) un vismaz 3x dienā papildus izdzert pa glāzei tīra ūdens.

Ja pāris mēnešu laikā stāvoklis neuzlabojas, nepieciešama klātienes konsultācija pie podologa (piemēram, uzdāvinot draugam dāvanu karti uz ārstniecisko pedikīru).

Dina Bašķe, podoloģe

Dinas Bašķes podologa prakse

Adrese: Krasta iela 2, Lielvārde

T. 28347765

Dalīties.

Atstāt Ziņu