Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Rudenī pievērs īpašu uzmanību dzimumzīmēm!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

rsti iesaka pārbaudīt dzimumzīmes pie dermatologa vienreiz gadā, bet, vislabāk, divreiz gadā – pirms un pēc vasaras sezonas, kad āda ir pakļauta visaktīvākajām ultravioletajām starojumam.

Jebkura dzimumzīme ultraviolētā starojuma, radiācijas un citu faktoru ietekmē var pārvērsties par melanomu vai ādas vēzi. Dzimumzīmes un ādas veidojumus var pārbaudīt pie jebkura dermatologa vai onkologa. Tā ir ļoti vienkārša un nesāpīga procedūra, kuras laikā ārsts ar speciālu aparātu – dermatoskopu, pārbauda pacienta dzimumzīmes vai citus pigmentētu apvidus, kuru krāsa, izmērs, forma vai struktūra izskatās aizdomīgi.

Melanoma tiek uzskatīta par vienu no bīstamākajiem vēža veidiem, kas ļoti strauji attīstās. Lai gan šī veida vēzi var sekmīgi ārstēt, Latvijā mirstības rādītāji no melanomas ir 4 reizes augstāki nekā no citiem ādas ļaundabīgajiem audzējiem. Ļoti svarīga ir savlaicīga diagnostika – jo ātrāk melanoma tiek atklāta, jo labākas ir iespējas to izārstēt. Agrīna vēža diagnostika dod iespēju pilnībā izārstēties un samazina ārstēšanās izdevumus gan pacientam, gan valstij.

Kā vēsta Veselības ministrijas rīcībā esošā informācija, Latvijā ik gadu ar ādas vēzi saslimst vairāk nekā 1000 iedzīvotāju un gada laikā no šīs slimības mirst vidēji 130 cilvēki.

Galvenie ādas vēža ārstēšanas veidi ir ķirurģiska ārstēšana, staru terapija vai medikamentoza terapija.  Arī melanomas gadījumā pastāv 3 iespējas: operācija, dinamiskā novērošana un viroterapija. Viroterapija ir saudzīga un efektīva vēža ārstēšanas metode, kas izmanto īpašu vīrusu, spējīgu atrast un iznīcināt vēža šūnas, nekaitējot veselajām šūnām cilvēka organismā. Kopš 2011.gada Latvijas iedzīvotājiem ar diagnozi ļaundabīgā melanoma viroterapijas zāles ir pilnība kompensētas.

Dalīties.

Atstāt Ziņu