Vārda dienu svin: Cecīlija, Cilda

Roku ādas kopšana ziemā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ziema ir aukstais gadalaiks. Daba atpūšas. Tomēr, mēs cilvēki, neatpūšamies. Cenšamies gada tumšajā sezonā atrast mūsu saulstariņu, kas padara ikdienu gaišāku.

 

Ziema ir laiks, kad par spīti aukstumam mēs gribam velt sniegavīrus. Ja arī nepatīk ziema, tad tomēr, jādodas tīrīt sniegs, jābrauc uz darbu.

Ziemas laikā tiek kairināta ne tikai sejas āda un mati, bet arī roku āda. Roku āda izjūt, ja ir palikuši slapji cimdi, ja mēs iekāpjam transportā, novelkam cimdus. Ja aizmirstam uzvilkt cimdus vispār. Trauku mazgāšana pārāk karstā ūdenī. Trauku mazgāšanas līdzekļu izmantošana. Tas viss parada ādu sausu, ādā samazinās mitruma līmenis. Roku āda var pat lobīties un kļūt asa.

Ko darīt?

Roku ādai ziemā vajadzīga pastiprināta barošana, tomēr mitrināšana arī nevar palikt novārtā.

1. Skrubis

Roku ādu pirms pamatīgākām barojošā krēma vai roku maskas procedūrām vēlams noskrubēt. Skrubja funkcija ir atbrīvot ādu no atmirušām šūnām, lai krēmam vai maskai būtu labāks efekts.

Recepte lieliskam skrubim:

brūnais cukurs vai sāls + olīveļļa / vīnogu kauliņu eļļa / mandeļu eļļa vai jebkura cita kosmētikā izmatojamā aukstā spieduma eļļa

Ar skrubi viegli un saudzīgi noskrubē roku virspusi, plaukstas, neaizmirsti par pirkstiem, ienadžiem un nadziņiem. Ļauj lai eļļa padarbojas pāris minūtes, ieliekot rokas frotē dvielī. Pēc tam noslauki un iezied ar barojošu krēmu vai masku.

2. Roku krēms vai maska.

Roku krēmu pēc skrubja uzklāj bagātīgi. Vēlams, lai roku krēma sastāvā būtu pantenols un E vitamīns.
Bagātīgi ieziestas rokas ar krēmu ietin vairākos frotē dvieļos un mierīgi sēdi. Šis ir brīdis, kad vari droši skatīties savu iemīļoto vakara filmu vai arī relaksēties mierīgas mūzikas pavadījumā.

Recepte barojošai, mitrinošai un mīkstinošai roku maskai:

olas dzeltenums + olīveļļa / vīnogu kauliņu eļļa vai kāda cita kosmētikā izmantojama eļļa + medus

Baudi procedūru vismaz 15 minūtes. Pēc procedūras beigām noslauki lieko. Ārā kādu laiku nevajadzētu iet, jo var iegūt nevēlamu efektu, jo roku āda ir barota un mitrināta diezgan padziļināti.

Novēlu Tev izbaudīt ziemas priekus un saglabāt skaistu un veselīgu roku ādu un nagus!

 

Ar cieņu,

Zanda Tiesniece

Piespogula.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu