Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

ReCure – dabiskās atveseļošanās centrs

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rīgā, Baznīcas ielā 13, durvis vēris veselības atjaunošanas un izglītības centrs ReCure. Centrs piedāvā atšķirīgu pieeju veselības aprūpei, kurā netiek izmantoti tradicionālie medikamenti, bet piedāvāta principāli jauna, dabiska veselības atjaunošanas un uzturēšanas sistēma. Turklāt centrs ir savā veidā unikāls, jo tajā strādā indiešu tautības speciālisti. Tā ir lieliska iespēja iepazīt dažādas veselības atjaunošanas pieejas, kurās izmantotas īpašas, no paaudzes uz paaudzi pārmantotas zināšanas.

Nereti dažādu saslimšanu pamatā ir nepareizs uzturs, mazkustīgs dzīvesveids vai psiholoģiska rakstura problēmas. Parasti šādos gadījumos cilvēki dzer zāles, nevis meklē cēloni, lai uzveiktu savu saslimšanu. „Veselība nozīmē problēmu cēloņu novēršanu, nevis bezjēdzīgu cīņu ar sekām. Mūsu auditorija ir cilvēki, kas nonākuši izvēles priekšā un apzinās, ka zāles nav vienīgais un labākais līdzeklis slimību novēršanai. Mēs mācīsim mainīt ieradumus, atgriezties pie dabas un saprast, ka organisms ir viens vesels, kurā visas problēmas jāskata un jāatveseļo kompleksi,” uzsver ReCure dibinātāja Guna Bīlande.

Galvenās problēmas, kurām ReCure speciālisti meklē cēloņus un piedāvā risinājumus, ir tā saucamās „dzīvesveida” saslimšanas – aptaukošanās, paaugstināts asinsspiediens vai cukura līmenis asinīs u.tml.

Pēc konkrētās problēmas apzināšanās centra speciālisti katram klientam izstrādās individuāli piemērotu, kompleksu veselības atjaunošanas un uzturēšanas programmu. Tajā ietilpst veselīga uztura, pareiza režīma pamatprincipi, ieteicamās fiziskās aktivitātes, dažādas procedūras u.tml. Īpašu uzsvaru plānots likt uz izglītojošām aktivitātēm – lekcijām, semināriem, praktiskām nodarbībām. Centra uzgaidāmajā telpā tiek veidota bibliotēka ar attiecīgu literatūru. Lai arī daudzi vietēji speciālisti izglītojas citur pasaulē, labākie meistari nāk no tām vietām, kur šīs zināšanas ir radušās. Tāpēc centrā strādā arī citu tautību speciālisti.

Pēc Gunas Bīlandes domām, šobrīd ir īstais laiks šāda centra atvēršanai Latvijā, jo mūsu sabiedrība noveco, cilvēki arvien vairāk slimo, un pamazām pārstāj ticēt farmācijas brīnumlīdzekļiem. „Izdzerot tableti šķietami kļūstam veseli, taču tam ir īstermiņa efekts. Ceļš līdz veselības atgūšanai un tās nostiprināšanai ir darbs ar sevi, un tas prasa gan pacietību, gan disciplinētību,” uzver Guna Bīlande.

Dzīvs ēdiens zāļu vietā
Ar šā gada 30. maiju ReCure centrs uzsāk semināru ciklu. Lekcijas vadīs savu jomu speciālisti, turklāt tās tiks veidotas interaktīvas, ar apmeklētāju aktīvu piedalīšanos un praktiskām nodarbībām.

Pirmais seminārs būs veltīts šobrīd tik aktuālai tēmai – svaigēšanai. Lekciju vadīs viens no svaigēšanas kustības pamatlicējiem Latvijā Kaspars Strazdiņš. Viņš ir pārliecināts, ka svaigēšana ir lielisks veids, kā ne tikai uzturēt, bet arī atjaunot veselību, neizmantojot medikamentus.

Svaigēšana, jeb dzīvā barība tiek uzskatīta par vissenāko diētu. Termiski neapstrādāti produkti saglabā cilvēkam visvairāk nepieciešamās uzturvielas – vitamīnus, minerālus, antioksidantus un ēdiena pārstrādei nepieciešamos enzīmus. Ar svaigēšanas palīdzību iespējams stiprināt organisma dabiskās aizsargspējas pret slimībām.

„Visvairāk mēs savam organismam nodarām pāri ar uzturu. Organismā uzkrātie toksīni izraisa dažādas slimības, jo arī organisma imunitāte ir novājināta. Mainot ēšanas paradumus, mēs varam no šiem toksīniem atbrīvoties. Dzidrs prāts, enerģijas pieplūdums, noguruma mazināšanās, miega, ādas toņa un veselības uzlabošanās, tā ir daļa no pazīmēm, kuras novērojamas, kad cilvēks pāriet uz svaigēšanu,” atzīmē Kaspars Strazdiņš.

ReCure lekciju cikls turpināsies 13. jūnijā ar lekciju Svaigās sulas un zaļie kokteiļi. Šajā lekcijā ReCure dibinātāja Guna Bīlande stāstīs par to, kā notiek organisma atjaunošanās, kā mūsu organismu ietekmē dažādas dārzeņu un augļu sulas un kādiem mērķiem ieteicami konkrēti augļi, dārzeņi un zaļumi. Klātesošajiem būs iespēja piedalīties zaļā kokteiļa pagatavošanā un uzzināt par zaļo kokteiļu priekšrocībām uzturā. Semināru plānu un plašāku informāciju var atrast ReCure mājaslapā.

Kā radās ReCure:
Viens no ReCure idejas autoriem, projekta investors Aigars Rostovskis

„Divdesmit, aktīvajā biznesā pavadītie gadi, vienā brīdī lika par sevi manīt, izraisot smagas veselības problēmas. Nelīdzēja ne sports, ne tradicionālā medicīna, tomēr es nepadevos un turpināju meklējumus. Paplašinot savu redzesloku iepazinos ar citviet pasaulē populāro NatureCure metodi, kurā atveseļošanās process balstīts uz dabas līdzekļu terapiju, ieskaitot piemērotu uzturu, dienas ritmu un procedūras. Sev par izbrīnu konstatēju, ka dienas režīma sakārtošana un ēšanas paradumu maiņa palīdz uzlabot manu pašsajūtu, sniedz enerģiju un palielina darba spējas. Sapratu, ka ķermenim, lai efektīgi funkcionētu, vajag maz, bet kvalitatīvu uzturu. Ieklausoties savā ķermenī atteicos no visa tā, pēc kā manam organismam nav nekādas vajadzības. Mainot savu dzīves uztveri, es uzvarēju slimību, tiku galā ar stresu un negulētām naktīm. Protams, es turpinu pilnveidoties uz izglītoties tālāk, tāpēc tapa ideja par šāda centra izveidi, kura pamatuzdevums ir sabiedrības dzīves uztveres maiņa.”

ReCure dibinātāja Guna Bīlande

„Vērojot un redzot fantastiskās pārmaiņas Aigara veselībā un pašsajūtā sāku pastiprināti pētīt un iedziļināties naturopātijas un arī uztura jautājumos. Soli pa solim nonācu līdz savādākai sapratnei par to, kā funkcionē mūsu ķermenis, kā rodas slimības un kā iespējams organismu atjaunot un nodrošināt tā veiksmīgu un pilnvērtīgu darbību ilgtermiņā. Novērojot vēl vairākus līdzīgus atveseļošanās gadījumus savā draugu lokā sapratu, ka vēlos nest sabiedrībai pozitīvu pienesumu, to izglītojot, un veicinot izpratni par dabisku veselību. Tā tapa ReCure – pašatveseļošanās sistēma, kas cilvēkam sniedz iespēju maksimāli izmantot savu fizisko un garīgo potenciālu, lai dzīvotu pilnvērtīgu, iedvesmojošu dzīvi un sasniegtu savus mērķus. Cilvēkā mīt milzīgs dzīvības spēks un potenciāls, kas palīdz uzvarēt saslimšanas, tikai mums jāmācās to pareizi izmantot.”

ReCure pakalpojumi:

Procedūras: Pilna ķermeņa un atsevišķu ķermeņa daļu eļļas masāžas, izsildoša masāža ar karstiem augu maisiņiem, pulvera masāža, dažādu veidu Vasti ( sildošās masāžas), Agni potili “Uguns maisiņi”, Dhara, nomierinošā priežu pumpuru vanna un citas.

Individuālas konsultācijas. Centra speciālisti katram klientam izstrādā individuāli piemērotu, kompleksu veselības atjaunošanas un uzturēšanas programmu. Tajā ietilpst veselīga uztura un pareiza režīma pamatprincipi, ieteicamās fiziskās aktivitātes un procedūras.

Apmācības. Izglītojošas aktivitātes par aktuālajām veselības atjaunošanas tēmām- lekcijas, seminārus un praktiskās nodarbības.

Nodarbības. ReCure piedāvā gan individuālās, gan grupu jogas nodarbības. Plānots ieviest īpaši jogu bērniem.

 

Adrese: Baznīcas iela 13, Rīga, LV-1050
Tālr: 20493555
E-pasts: info@recure.lv
www.recure.lv

Darba laiks: Pirmdiena – Piektdiena: 09.00 – 21.00; Sestdiena: 10.00 – 18.00 

 

Dalīties.

3 komentāru

Atstāt Ziņu