Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

Priviliģēta ārstēšana maijā!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

ā jau katru mēnesi Dr. Mauriņa Lāzermedicīnas klīnika piedāvā klīnikas Privilēģiju kartes īpašniekiem pakalpojumus par īpašām cenām. Lai pacientiem būtu interese par Privilēģiju kartes esamību, ik mēnesi piedāvājam dažādus jaunus pakalpojumus no mūsu klīnikas piedāvājuma. Šomēnes piedāvājums sievišķīgajai auditorijai no Ginekoloģijas – „FemiLift”. Bet raksta turpinājumā tēma, par kuru skaļi nerunājam – PROKTOLOĢIJA.

FemiLift procedūras sieviešu dzīves kvalitātei
Katrs dzīves gads un arī katrs bērns sievietei kaut ko dod un kaut ko atņem. Pat vislaimīgākās mātes reizēm nopūšas, raugoties spogulī un atceroties, kāds bija viņu augums pirms grūtniecības. Ir arī citas izmaiņas – tādas, kas spogulī nav redzamas un paliek nemanāmas apkārtējiem, tomēr ir traucējošas. „Dzīves laikā savu struktūru maina visi organisma audi, it īpaši āda un gļotādas. Arī maksts gļotādas audi zaudē tvirtumu un tonusu,” stāsta Lāzermedicīnas klīnikas ginekoloģe Daiga Baranovska. „To veicina gan novecošanas process, kurš skar ikvienu sievieti, gan arī izmaiņas, ko maksts lokālajā anatomijā rada dzemdības.”

– Kā šīs izmaiņas, kuras pēc dzemdībām it kā ir fizioloģiskas un dabiskas, var bojāt dzīves kvalitāti?
Jebkurā gadījumā sievietei pēc dzemdībām maksts anatomiski ir savādāka nekā tai, kura nav dzemdējusi. Jo vairāk dzemdību un jo lielāks ir bērna svars dzimšanas brīdī, jo lielākas ir maksts lokālās izmaiņas, kas saistītas ar gļotādas izstiepšanos un nepietiekamu savilkšanos atpakaļ. Tās traucē lielai daļai sieviešu, kurām bijušas dabiskas dzemdības. Maksts paplašināšanās neļauj gūt tikpat pilnvērtīgu seksuālo apmierinājumu kā agrāk, kā arī var veidoties urīna nesaturēšanas problēmas, nepietiekama maksts ieejas slēgšanās.

FemiLift procedūra sievietēm >>

– Cik nopietnām urīna nesaturēšanas stadijām šī metode ir paredzēta?
Procedūras ir efektīvas, ja urīna nesaturēšana ir sākotnējā stadijā, kad ķirurģisko iejaukšanos ārsti vēl atzīst par pāragru, taču sievietei ir zināmas problēmas, kas varbūt vēl nav izteikti traucējošas, tomēr noteiktās situācijās pasliktina dzīves kvalitāti, piemēram, dažas urīna pilītes noplūst fiziskas slodzes laikā – dejošanas, aerobikas, skriešanas vai tamlīdzīgās nodarbībās. Tas pats var notikt smejoties, šķaudot vai klepojot. Šīs procedūras noteikti nebūs piemērotas tām sievietēm, kurām ginekologs vai urologs jau ir stingri ieteicis operatīvu ārstēšanu.

– Cik ilgam laikam pēc dzemdībām jāpaiet, lai varētu sākt domāt par FemiLift procedūrām?
Pirmajās nedēļās pēc dzemdībām lielākajai daļai sieviešu var būt viegla urīna nesaturēšana, kas pēc tam pāriet. Mēs iesakām nogaidīt 3–6 mēnešus pēc dzemdībām, jo organismam ir vajadzīgs laiks, lai fizioloģiski atkoptos pēc grūtniecības un dzemdību radītajām izmaiņām. Pēc tam jau iespējams objektīvāk novērtēt situāciju. FemiLift procedūru var veikt arī tad, ja dzemdības bijušas pirms vairākiem gadiem.

– Kā ar minētajām maksts gļotādas izmaiņām ir saistīts sievietes seksuālais apmierinājums?
Kad maksts ir paplašinājusies, atslābusi un gļotāda vairs nav tik tvirta un stingra kā pirms grūtniecības un dzemdībām, arī seksuālais apmierinājums var nebūt pietiekams. Šī ir otra joma, kur var palīdzēt FemiLift procedūras. Tonizējot maksts gļotādu, sievietei nosacīti var atjaunot iepriekšējās sajūtas, līdz ar to arī partneris gūst labāku apmierinājumu un ģimene ir laimīgāka visās savās attiecību izpausmēs, tostarp arī intīmajā jomā.

– Kāds ir procedūras iedarbības mehānisms un kā tā notiek?
Izmantojot CO2 lāzeru, ar daudziem impulsiem sašauj gļotādā esošās pārstieptās kolagēna šķiedras, notiek lokāla audu uzkarsēšana, un rezultātā šķiedras atkal atgūst spēju savilkties un maksts gļotāda tonizējas, kļūst stingrāka, biezāka, tvirtāka. FemiLift ir ambulatora procedūra, kas notiek ginekologa kabinetā un ilgst 15–20 minūtes. Nav vajadzīga ne operāciju zāle, ne anestēzija. Procedūra ir nesāpīga un pēc tās sieviete var turpināt savas ikdienas gaitas.

__________
Iepazīšanās cena Femilift procedūrai

„FemiLift procedūras indikācijas ir maksts audu elastības samazināšanās un urīna nesaturēšana. Procedūra ir piemērota gan sievietēm reproduktīvā vecumā, gan sievietēm agrīnajā menopauzes periodā, īpaši, ja pacientes saņem hormonu aizstājterapiju.”

– Parastā cena 290,- EUR, PK īpašniekiem – 217,50 EUR

– Parastā cena 250,- EUR, PK īpašniekiem – 187,50 EUR (pērkot 2 procedūras)

– Parastā cena 220,- EUR, PK īpašniekiem – 165,- EUR (pērkot 3 procedūras)
__________


Neatlieciet proktologa konsultāciju uz …KAUT KAD…
Proktologs diemžēl ir viens no tiem ārstiem, kuru apmeklēt pacientam īpaši jāsaņemas – traucē dažādi mīti un aizspriedumi, bet bieži trūkst patiesas informācijas. Lielākoties cilvēki zina vien to, ka šis speciālists ārstē hemoroīdus. Protams, tā ir biežākā problēma, ar kuru nākas saskarties, jo statistika liecina, ka hemoroīdi ir katram otrajam eiropietim. „Latvijā šis ārsts ir ķirurgs, kurš pamatā nodarbojas ar taisnās zarnas slimību ārstēšanu,” stāsta ķirurgs, proktologs, medicīnas doktors Dr. med. Aigars Martinsons. „Cilvēkiem bieži ir priekšstats, ka ķirurgs ikvienu pacientu noteikti operē. Ir reizes, kad tas vajadzīgs, taču daudz izmantojam arī citas ārstēšanas metodes. Galvenā problēma ir aiziet pie proktologa, pēc tam jau dialogs turpinās.”

– Vai vizītei pie proktologa ir kaut kā speciāli jāgatavojas?
Cilvēki bieži zvana un uzdod šo jautājumu. Pirmajai vizītei nav vajadzīga nekāda specifiska gatavošanās. Daži iedomājas, ka visu dienu nedrīkst ēst un dzert vai arī jālieto kaut kādi medikamenti zarnu tīrīšanai – tas nav vajadzīgs. Ja cilvēks subjektīvi jūt, ka tā būs labāk, viņš var veikt vienu mikroklizmu ar aptiekā nopērkamiem bezrecepšu līdzekļiem, bet arī tas nav obligāti. Ja turpmāk, gatavojoties kādai konkrētai procedūrai, būs vajadzīgi priekšdarbi, ārsts par tiem precīzi izstāstīs un nozīmēs vajadzīgos medikamentus. Neviens medikaments, ne recepšu, ne bezrecepšu, lieki nav jālieto. Lāzermedicīnas klīnikā pacientiem nodrošinām maksimāli diskrētu un delikātu attieksmi un ērtības, kas arī nav mazsvarīgi. Moderns proktoloģiskais kabinets ir aprīkots ar dušu, bidē un citām labierīcībām.

– Par kādiem jautājumiem pacientu iztaujā proktologs un vai ir lietas, kas iepriekš jāapdomā, lai varētu atbildēt?
Pamatā jautājumi ir par sūdzībām, par vēdera izeju un citām lietām, ko nav grūti atbildēt. Ja cilvēkam ir kaut kādas citas slimības, vajadzētu paņemt līdzi medicīnas dokumentāciju. Dažam iešana pie ārsta proktologa rada lielu spriedzi un viņš aizmirst lielu daļu no tā, ko gribējis pavaicāt. Lai tā nenotiktu, vēlams iepriekš sarakstīt savus jautājumus uz papīra. Uzdot ārstam jautājumus ir dabiski. Iepazīstoties ar kolēģu darbu attīstītajās rietumvalstīs, redzam, ka vizītē pacientu jautājumiem tiek atvēlēts diezgan ilgs laiks un cilvēki to izmanto, interesējas par dažādām ārstēšanas niansēm, ir paši jau iepriekš meklējuši informāciju. Mums ir prieks ar tādiem pacientiem strādāt.

– Bet ja pacients nevēlas sevi apgrūtināt ar informācijas uzņemšanu?
Tad mums jāsniedz vismaz tas absolūtais informācijas minimums, kuru zināt ir viņa pienākums. Tas attiecas uz ārstēšanas gaitu, dzīvesveidu periodā pēc ārstēšanas un rīcību varbūtējo sarežģījumu gadījumā.

– Kā notiek pacienta izmeklēšana?
To veic proktologs, asistējot medicīnas māsai. Izmeklējumi notiek speciālā norobežotā apskates telpā, to laikā pacients parasti guļ uz sāniem. Ārsts veic anālās zonas apskati, kurai parasti seko arī izmeklēšana ar pirkstu, kas pamatā nav sāpīga, jo tiek izmantots lubrikants, kas satur anestezējošu vielu. Mazliet nepatīkamākas sajūtas varētu būt pacientiem, kuriem ir sāpes vēdera izejas laikā vai izteikts hemoroīdu slimības paasinājums. Pirmajā izmeklēšanas reizē vairumā gadījumu tiek veikta arī dziļāka apskate ar vienreiz lietojamu proktoloģisko spoguli, kas ļauj apskatīt apmēram 10 cm garu taisnās zarnas posmu. Arī tā tiek veikta ar lubrikantu un nav sāpīga. Lielākajā daļā gadījumu pacienta problēmu izvērtēšanai pietiek ar šajā apskatē gūto informāciju. Ja ir kādas aizdomas, īpaši asiņošanas gadījumos, tiek nozīmēti papildus izmeklējumi. Visbiežāk nepieciešama kolonoskopija, reizēm arī magnētiskā rezonanse, defekogrāfija, taisnās zarnas ultrasonoskopiska izmeklēšana un citas diagnostikas metodes, bet tās vajadzīgas salīdzinoši nelielam pacientu skaitam. Ir ļoti būtiski pārbaudīt, vai mums nav darīšana ar ļaundabīgiem zarnu audzējiem, kuru izpausmes ir ļoti līdzīgas hemoroīdu simptomiem. Tādēļ arī pašiem pacientiem nevajadzētu vilcināties iet pie ārsta, ja viņi sajūt jebkādu diskomfortu anālajā zonā.

– Daudzi ārsti stāsta, ka pacienti bieži vien palīdzību meklē tikai tad, kad problēmas jau ielaistas. Vai tā ir arī proktoloģijā?
Sastopam visdažādākos pacientus, daļa atnāk laikus, daļa – novēloti. Protams, ir ļoti bēdīgi, ja domāto hemoroīdu vietā izrādās ļaundabīgs audzējs un ārstēšana ir nokavēta. Bet, ja runa tiešām ir par hemoroīdiem, tad arī vēlīnās stadijās varam pacientam palīdzēt, kaut gan ielaistos gadījumos ārstēšana prasa vairāk pūļu un līdzekļu, parasti ķirurģisku ārstēšanu. Mēs izvērtējam situāciju un atkarībā no tās piedāvājam risinājumus, izskaidrojam, kāda metode ir vispiemērotākā un kādas ir citas iespējas, to priekšrocības un trūkumi.

__________
15% proktologa konsultācijai un izmeklējumam

„Proktoloģisko izmeklēšanu veic proktologs, asistējot medicīnas māsai. Ir ļoti būtiski pārbaudīt, vai mums nav darīšana ar ļaundabīgiem zarnu audzējiem vai citām nopietnākām kaitēm, kuru izpausmes ir ļoti līdzīgas hemoroīdu simptomiem. Tādēļ arī pašiem pacientiem nevajadzētu vilcināties iet pie ārsta.”

Parastā cena 45,- EUR, PK īpašniekiem – 38,25 EUR
__________

 


Dalīties.

Atstāt Ziņu