Vārda dienu svin: Līga

Pret svīšanu ar botulīna injekciju?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aptaujas dati rāda, ka 55% cilvēku savstarpējās attiecībās traucē svīšana, bet 72% atzinuši, ka tā grauj pašapziņu un mazina pārliecību par sevi, savukārt 58% respondentu minējuši, ka tā ietekmē arī viņu profesionālo darbību*. Ārsti norāda, ka pastiprināta svīšana jeb padušu hiperhidroze raksturīga cilvēkiem vecumā no 25 līdz 64 gadiem. To ietekmē fizioloģiskās īpatnības vai saasina stresa situācijas.

Sākoties vasaras sezonai, šī problēma sagādā raizes aizvien vairāk cilvēkiem. Plastikas ķirurģe Evija Rodke stāsta, ka pastiprināta svīšana ir saistīta ar veģetatīvo distoniju, kas nav atkarīga no cilvēka vai viņa gribas. „Cilvēka padusē atrodas miljoniem sviedru dziedzeru, bet ap katru no tiem ir savs muskulis, kas izspiež no tiem sviedru lāses. Visbiežāk pastiprināta svīšana notiek stresa vai līdzīga psiholoģiska diskomforta laikā, citreiz pat pilnīgi bez iemesla,” skaidro E.Rodke.

Cilvēkiem, kuru profesija saistās ar pastāvīgu publisku uzstāšanos vai darbu nemitīgā cilvēku drūzmā, pastiprināta svīšana var radīt sevišķi lielu diskomfortu. Turklāt cilvēks var tikt ieslodzīts zināmā, apburtajā lokā, kas traucē dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, jo stresa situācijās rodas pastiprināta svīšana, kas rada diskomfortu un vēl lielākas bailes no nākamās, publiskās uzstāšanās.

Vienlaikus ārste skaidro, ka mūsdienās cilvēkam nav jāpakļauj ne sevi, ne līdzcilvēkus diskomfortam, un pie pastiprinātas padušu hiperhidrozes, kuras novēršanai nepietiek ar veikalos nopērkamajiem, kosmētikas līdzekļiem, visā pasaulē tiek plaši izmantotas botulīna injekcijas pret svīšanu.

„Pirmkārt, jāņem vērā, ka pastiprināta svīšana rada problēmas ne tikai pašam cilvēkam, bet arī apkārtējiem. Tā ir delikāta lieta, par kuru visbiežāk skaļi nerunā, tomēr mēs nevaram izlikties, ka šāda problēma neeksistē! Tieši tāpēc visā pasaulē šobrīd pieaug botulīna injekciju popularitāte, kas novērš tieši svīšanas pārmērību uz ilgāku laika periodu. Pēc injekcijas sviedri turpina normas robežās iztvaikot, ne pilienveidā izlīt caur ādu, neradot nekādu diskomfortu, bet gan sausu padušu sajūtu. Vienlaikus gribu uzsvērt, ka, izvēloties un veicot šādu manipulāciju, jāuzticas tikai sertificētiem ārstiem, kuri strādā ar Latvijā reģistrētiem preparātiem,” stāsta E.Rodke.

Ārste arī atgādina, ka vispirms ieteicams noskaidrot, vai hiperhidroze nav saistīta ar kādu citu saslimšanu, piemēram, vairogdziedzera disfunkciju, cukura diabētu u.tml., un tikai tad lemt par botulīna injekcijas izmantošanu. Latvijā botulīna injekcijas pret svīšanu ir pieejamas kopš 2000. gada, un tās veic Latvijas vadošajās klīnikās.

Šīs injekcijas efekts saglabājas dažus mēnešus līdz pat pusgadam.

Vai Tu esi apsvērusi domu par botulīna injekciju padusēs? Ko Tu domā par šādu procedūru?

 

*datu avots: starptautiskie dermatologu pētījumi par hiperhidrozi un to ietekmi uz indivīdiem ar hiperhidrozi

Dalīties.

10 komentārs

  1. Jūlija Liene R. on

    Nezinu, nezinu, man tas tomēr kaut kā nedabiski liekas. Špricēt padusēs botulīnu…lai es to darītu, tad man būtu jāsvīst kādi nezin cik litri dienā,lai tas būtu tik ļoti traucējoši.

  2. Man arī tas šķiet kaut kā pretdabiski. Varbūt pareizāk ir nevis cīnīties ar sekām, bet meklēt sakni šai problēmai. Jo pastiprināta svīšana var būt saistīta ar nerviem, stresiem, ar vairogdziedzera saslimšanām, sirds slimībām.

  3. nu es biju apsvērusi šādu domu par injekcijām, bet tas ir par dārgu ja būtu kādi 100 Ls tad vēl, bet ne 300 un vairāk, tas ir par traku, ja ņem vērā ka procedūras ir jāatkārto

  4. Jā, svarīgākais ir vispirms saprast cēloni, jo, ja pie vainas slimība un svīšana ir tikai simptoms, tad noteikti jāārstē slimība 🙂 bet tomēr ir cilvēki, kam tik tiešām šī pastiprinātā svīšana nav saistīta ne ar kādām saslimšanām un domāju, ka tādos gadījumos minētā procedūra varētu būt ļoti piemērota

  5. DRICLOR dāmas ideāls preparats, tā arī rakstiet goglē un lasiet – vnk dezodorants, shaumiigi kozh un niez kad lieto BET sastavs tas pats kas jebkura cita! vienreizēja lietosana un sausas paduses 4 dienas ja lieto patstavīgi nuu apmēram 2 reizes nedeļā… nezvīsti mēnesi…man viebīgais kad paklīdzēja beidzot sajust konfortu

  6. antiperspirantos aktīvā viela ir hidrohlorīds. Driclorā tas ir 20%, bet es sev pasūtīju no Vācijas 30% (ap 35 EUR), jo arī man kopš sevi atminos ir svīdušas plaukstas tā ka pil.<br>Padusēm ir ok arī Maxim (aptiekās pa 12 ls) Vakarā pēc vannas iesmērē un nebija nedz svīšanas nedz smakas. <br>Injekcijas rokās ir ļoti sāpīgas, es jau arī biju pavisam izmisusi un biju uz konsultāciju. Būtu vajadzējis nedēļu pirms operācijas smērēt plaukstas ar anestezējošu ziedi un cimdos, lai mazāk sāpētu… Pārāk baisi…

Atstāt Ziņu