Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Padomi kā atgriezties darba tirgū

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ņemot vērā, ka ekonomiskā situācija un svārstības darba tirgū rada nepārtrauktas izmaiņas nodarbinātībā, ir pašsaprotami, ka darba meklējumi ir īsts izaicinājums ne tikai jauniešiem, kas cenšas iekļūt darba tirgū, bet arī jaunajām māmiņām, kurām pēc atrašanās mazuļa kopšanas atvaļinājumā, ir atkal jāprot atgriezties darba tirgū un atrast darbu, ko vienlaikus varētu apvienot arī ar mammas pienākumiem. Lai darba meklējumi būtu veiksmīgāki, šeit ir daži vērtīgi padomi, kas var noderēt ne tikai studentiem, bet arī jebkuram citam darba meklētājam:

1. Izmantojiet apmaksātas vai neapmaksātas prakses iespējas uzņēmumos.

Prakse, arī tās, par kurām netiek maksāts atalgojums, ir labs veids, kā iegūt papildus pieredzi uzņēmumos un pierādīt savas prasmes potenciālajam darba devējam. Daudzi uzņēmēji pieņem darbā praktikantus, lai iegūtu papildus darba spēku par salīdzinoši zemām izmaksām, bet praktikantiem savukārt tā ir izdevīga iespēja apgūt jaunas prasmes un parādīt sevi darba tirgū. Turklāt kā praktikanti, mēs šos darba pienākumus varam ērti apvienot ar bērna audzināšanu, jo prakse parasti tiek piedāvāta uz nepilnu darba laiku un pieļauj ērti pielāgojamu darba grafiku. Daudzi uzņēmumi piedāvā pusslodzes praksi, kas ļauj apvienot darbu ar ģimenes dzīvi. Izmantojiet prakses iespējas arī kā izdevību parādīt savu radošo potenciālu un prasmes – izrādiet iniciatīvu, pierādiet sevi un nebaidieties apgūt ko jaunu! Jebkura prakses vieta var būt jūsu potenciālā darba vieta, tādēļ centies parādīt sevi no labākās puses.

2. Sāc meklēt jaunu darbu savlaicīgi

Jauna darba meklēšana prasa laiku, tādēļ uzsāciet meklējumus pēc iespējas savlaicīgāk. Personālatlase dažos uzņēmumos ilgst pat mēnešiem ilgi, tādēļ dažkārt no darba intervijas līdz nākamajām pārrunām var ilgt pat nedēļa, kas dažkārt var radīt bezcerības sajūtu, bet beigās nest vēlamo rezultātu. Izmanto savu brīvo laiku arī jaunu kontaktu veidošanai, pārrunājot savus darba meklējumus ar paziņām, draugiem un pat radiem, jo kāds no viņiem iespējams zina labu uzņēmumu vai darba vietu, kas jums būtu piemērota. Pieņemiet jebkura drauga palīdzību, jo tā var lieti noderēt! Papildus izpētiet arī iespējas un pieejamo informāciju internetā, izskatot dažādus sludinājumu servisus un karjeras izaugsmes padomus, kur varat smelties vērtīgas idejas savas personīgās karjeras izaugsmei.

3. Apsveriet arī darba iespējas valsts sektorā.

Dažkārt mēs pārāk pievēršamies darba iespējām privātajā sektorā un uzņēmumos, aizmirstot, ka daudzsološas, labi apmaksātas un piemērotas vakances varam atrast arī valsts pārvaldē. Apsveriet šīs iespējas pavisam nopietni, jo dažreiz patiešām labi amati ir brīvi arī valsts sektorā.

4. Apsveriet karjeras iespējas nepopulārās nozarēs

Populārās profesijās ir liela konkurence, tādēļ dažkārt ir vērts paskatīties arī uz mazāk populārām nozarēm, kā piemēram, izglītības un medicīnas nozare, kur vienmēr ir brīvas vakances, jo daudzi cilvēki nevēlas strādāt šajās jomās dēļ grūtajiem pienākumiem un salīdzinoši zemo atalgojumu, tomēr dažkārt labas iespējas iespējams atrast arī šajās jomās.

Dalīties.

Atstāt Ziņu