Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Nedomāsim naivi – vēnu varikoze pati no sevis nepāries!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jautājums no pacienta: “Man ir varikozas vēnas. Uz operāciju sadūšoties nevaru, jo, pirmkārt, man vispār ir bail no operācijām, otrkārt, man nav tik daudz naudas, lai par to samaksātu. Nesen lasīju, ka cīņai ar varikozām vēnām var līdzēt kompresijas zeķes. Varbūt tad, ja es iegādāšos kompresijas zeķes un ar tām staigāšu, es varētu iztikt bez operācijas?”

Atbild Dr. Mauriņa vēnu klīnikas ķirurgs Dr. Rets Vīgants:

Protams, tāpēc, ka pacients neies pie ārsta, saslimšana pati no sevis nepāries un neapstāsies, bet gan turpinās progresēt – veidosies nopietnākas, sarežģītākas formas, kurām raksturīgas dažāda veida komplikācijas. Neārstējot varikozi, var parādīties vēnu iekaisumi jeb trombozes gan virspusējās, gan dziļās vēnās un ar laiku attīstīties pat kāju tūska un ādas izmaiņas, un ļoti ielaistās stadijās – trofiskas čūlas. Visbiežāk problēma veidojas tiem, kuriem ir sēdošs, mazkustīgs darbs, piemēram, šoferiem, asinsvadu ķirurgiem.

 

Papildus informāja: http://venucentrs.lv/lv/venu-lazeroperacija

Visam jāsākas ar to, ka cilvēkam jābūt ieinteresētam savā veselībā. Ja viņam veselība nerūp, tad mēs šim pacientam nekādā veidā palīdzēt nevaram. Jo viss jau sākas ar veselīgu dzīvesveidu. Un šeit, ietilpst nesmēķēšana, pareiza ēšana, pietiekama kustību aktivitāte u.c. Un vēnu ārstēšana ir veselīga dzīvesveida un pareizas attieksmes pret savu veselību sastāvdaļa. To var salīdzināt ar iešanu pie zobārsta – daudzi cilvēki neārstē zobus un pie stomatologa dodas vien tad, kad zobs jau sācis sāpēt.

– Daudzi baidās nākt uz vēnu operāciju, jo viņiem šķiet, ka ne tikai tās laikā, bet arī pēc operācijas nāksies izjust sāpes. Vai vēnu operācijas ir nepatīkamas?

Joprojām nav izdomāta neviena tāda ārstēšana, kas būtu patīkama, it īpaši operācija. Arī mūsdienās, protams, ir dakteri, kas veic vēnu operācijas sāpīgi. Bet, faktiski tai nevajadzētu tādai būt – pie pareizas izvēlētas ārstēšanas tehnoloģijas, kvalitatīvas un atsāpināšanas un prasmīga tehniskā izpildījuma pacientam varētu būt tikai neliela diskomforta sajūta operācijas laikā. Vienīgi nepatīkams var izrādīties tas brīdis, kad veic pašu atsāpināšanu pirms operācijas, bet pacienti atzīmē, ka tā parasti vairāk ir tāda kā spīlējoša sajūta, nevis sāpes. Arī, runājot par pēcoperācijas periodu, pie pašreizējām tehnoloģijām pacientiem sāpju praktiski nav un nekāda atsāpinošo zāļu lietošana nav nepieciešama, ja nu vienīgi gadījumos, ja bijusi jau ļoti ielaista saslimšanas forma.

– Ir cilvēki, kas kādu iemeslu dēļ nevar sadūšoties nākt uz operāciju un mēģina problēmu atrisināt ar kompresijas zeķu palīdzību. Vai tas tā ir?
Kompresijas zeķes samazina kāju tūsku, uzlabo dzīves kvalitāti, un ar to valkāšanu sūdzības nebūs tik izteiktas, bet saslimšana tik un tā progresēs, un šajā ziņā zeķes nelīdzēs, tāpēc vēnu problēmas ir atbilstoši jārisina. Un, jo ātrāk to izdarīs, jo labāks rezultāts sagaidāms.

Protams, ja pacientam ir varikoze vai citas ar vēnām saistītas problēmas, to risināšanai jāizvēlas medicīnas iestādes, kurām ir pieredze, atbilstošas tehnoloģijas un zināšanas. It sevišķi, ja tiek lietotas vecākās paaudzes tehnoloģijas, teiksim, ķirurģiska ārstēšana bez sonogrāfa pielietošanas – tas var dot vairāk problēmu nekā tad, ja vispār nekas ar vēnām netiktu darīts.

Decembra mēnesī atlaide klīnikas Privilēģiju Kartes īpašniekiem flebologa konsultācijai un duplekssonogrāfijas izmeklējumam ar -20% atlaidi. Un, lai nākamajā gadā ar skaistām un veselām kājām – janvārī visa veida kāju vēnu lāzeroperācijām -20% atlaide klīnikas Privilēģiju kartes īpašniekiem. Pasūtiet savu Privilēģiju karti, reģistrējieties klīnikas mājas lapā un saņemiet to savā pastkastītē kā dāvanu, pašam dārgākajam – VESELĪBAI.

Dalīties.

Atstāt Ziņu