Vārda dienu svin: Emīls, Egita, Monvīds

Nāves fenomens

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lauku darbi apdarīti, raža novākta, krājumi sagatavoti …. sākas Veļu laiks (no Miķeļiem līdz Mārtiņiem).
Senlatvieši ticēja, ka šajā laikā pie mums sērst nākot mūsu aizgājēju veļi. Tie noklausoties dzīvo sarunās…
Šodien mēs no tā baidāmies. Mēs lasām par nāves bailēm, zaudējumu sajūtām, izmisumu. Mēs par to izvairāmies domāt. Mēs neviens no tā neesam pasargāti. Katrs no mums ar to ir saskāries….

 

NĀVES FENOMENS

Dāma vai vīrs ar izkapti…
Aina, kas tik ļoti biedē mūsu fantāziju, kopš seniem laikiem ir gan pielūgta, gan nicināta.
Baisā parādība, kas reizē ir gan dabiska, gan tik nežēlīga savās izpausmēs, un tomēr nes sevī atbildes uz cilvēka dziļākajiem jautājumiem par viņa patieso būtību.
Šķiet, ka nāves brīdis ir tas patiesības mirklis, kurā beidzas strīdi par gara vai dvēseles pastāvēšanu. Tāpēc dažādu garīgo tradīciju uzdevums vienmēr ir bijis mūs sagatavot šim mirklim, un, saskaroties ar nāvi, cilvēks vairāk nekā jebkurā citā dzīves posmā meklē atbildes reliģijā un savas kultūras garīgajā mantojumā.
Kādi ir šie jautājumi un iespējamās atbildes uz tiem – lūk, ko aplūkošu šajā rakstā.

Bailes no nāves
Ikvienam ir zināma tā satraucošā sajūta, kas pārņem, padomājot: “Un ja nu es miršu?” Dzīves nogalē, novecojot ķermenim vai saslimstot ar smagu slimību, ja izveseļošanās cerība zūd, šī doma ir ikdienas pastāvīgais pavadonis.
Iespējams, kādam, kurš savas dzīves laikā ir interesējies par dažādām garīgajām skolām vai pauž noteiktu reliģisku pārliecību, tā uztrauc daudz mazāk. Tomēr minētajā jautājumā ietvertās šaubas par to, vai apsolītā paradīze un dvēseles pārdzimšana tiešām pastāv, ne visiem ir zudušas. Gluži otrādi, var gadīties, ka tās kļūst pat stiprākas.
Kur gan gūt pārliecību par to, ka gars turpinās pastāvēt bez miesas? Vai nāve ir transformācija, kuras laikā mēs kā tauriņš izšķiļamies no kūniņas, beidzot izplešot savus spārnus un izbaudot garīgo brīvību? Vai varbūt mēs pazūdam, savienojoties ar matēriju un sniedzot savu ieguldījumu nākamo radību attīstībā? Ielūkosimies… lasīt tālāk šeit =>> http://annaspalidziba.lv/lv/dianetika_mani_raksti_annakrumholce/n%C4%81ves-fenomens

Dalīties.

Atstāt Ziņu