Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Mīti un parunas par spoguļiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kate vērsusies pēc padoma saistībā ar saplīsušu spoguli. Ticēt vai neticēt dažādām parunām? Un ko tās vēsta? Kas ar saplīsušu spoguli jādara? Apkopojam parunas un mītus par spoguļiem.

Jau gadsimtiem ilgi cilvēce pazīst spoguli un jau tik pat sen tas ir kļuvis par neatņemamu mitoloģijas sastāvdaļu. Tomēr kopumā pastāv uzskats, ka katram cilvēkam spoguļa otrā pusē – paralēlajā pasaulē – mīt dubultnieks un jo biežāk cilvēks skatās vienā un tajā pašā spogulī jo ciešāka saikne ar šo dubultnieku izveidojas. Tieši šīs īpašās enerģijas dēļ arī radušies mīti un parunas.

  • Viena no tām tad arī ir paruna par to, ka spogulis plīst uz nelaimi. Tomēr nelaimi iespējas arī novērst, ja saplīsušā spoguļa lauskas tiek savāktas un noraktas zemē vai arī noslīcinātas. Tas tāpēc, ka zeme un ūdens spēj uzņemt un pārstrādāt visas negatīvās enerģijas. Paši spoguļu ražotāji gan to, ka spogulis saplīst skaidro kā labu zīmi. Tas tāpēc, ka spogulim piemīt spēja uzkrāt negatīvo enerģiju un, kad tās ir kļuvis par daudz, tas izvēlas vienkāršāko veidu, kā atbrīvoties no nevēlamajiem krājumiem – tas saplīst.
  • Tomēr par spoguli der atcerēties arī citās dzīves situācijās. Vispār starp spoguli un cilvēku pastāv regulāra mijiedarbība. Proti, ja, skatoties spogulī, cilvēks izjūt patīkamas emocijas, spogulis uzņem pozitīvo enerģiju un sūta to atpakaļ ar divkāršu spēku. Ja spogulī cilvēks veras drūms un saīdzis, tādu pašu enerģiju viņš saņem atpakaļ. Tāpēc arī radusies paruna, ka slimības laikā nevajag skatīties spogulī, jo enerģija, kas paliks spogulī slimības laikā, vēl ilgi var negatīvi ietekmēt arī pēc atveseļošanās. Ja spogulis tomēr stāvējis telpā, kur notikušas nelaimes, kur spoguļojies kāds smagi slimais, to ieteicams noskalot ar tekošu ūdeni, lai to enerģētiski attīrītu.
  • Lai gan mūsdienās spoguļi tiek plaši izmantoti telpu interjerā, „apkrauties” ar spoguļiem nemaz nav ieteicams. Piemēram, senajiem ķīniešiem nebija vēlams turēt spoguli guļamistabā, jo tas tradicionāli guļamistabā valdošo Iņ enerģiju pārvērš par Jaņ enerģiju, kā rezultātā cilvēks vairs nespēj pilnvērtīgi atpūsties. Virtuvē gan ķīnieši spoguli turēja un tas bija pat vēlams divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, spogulim vajadzētu būt pie ķīniešu materiālās labklājības un veselības simbola plīts, lai to vairotu. Otrkārt, spogulis jānovieto tā, lai saimniece redzētu, kas notiek viņai aiz muguras. Ja cilvēks, gatavojot maltīti, neredz, kas notiek aiz muguras, viņš zemapziņā izjūt bailes, kas rada negatīvu enerģiju, kas savukārt paliek gatavotajā ēdienā.
  • Arī sapņu tulkošanas grāmatās atrodami skaidrojumi par to, ko nozīmē redzēt spoguli sapnī. Sapnī spogulis lielākoties simbolizē prieku, veselību, kāzas, tomēr var liecināt arī par viltīgiem draugiem vai to, ka kāds saslims. Ja spogulis sapnī ir sasists, tad gan gaidāmas lielas nepatikšanas. Ja cilvēks sapnī sasit spoguli, tas var simbolizēt šķiršanos, cerību izzušanu. Ja spogulī redz pats sevi tomēr tādu svešu, gaidāmas lielas pārmaiņas. Ja sapņotājs pats tajā skatās, tā var būt zīme par gaidāmu dzīvesvietas maiņu, slimību, arī tikšanu skaidrībā par savām jūtām. Ja sapnī spogulī redzams viss augums, tas simbolizē slimību, turpretim, ja redzama tikai sava seja, varētu pienākt ziņas no tālienes, var piemeklēt slimība, arī nelabvēlīgi apstākļi. Tai pat laikā tā var būt laba zīme tiem, kas domā precēties.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu