Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Metodes, kā izvairīties no saslimšanas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

aikā, kad apkārt klejo elpceļu vīrusi un sākusies arī gripas sezona, nolēmām apkopot metodes un receptes, kā apturēt saslimšanu jau pašā sākumā un ātri tik “uz kājām”. Veicām nelielu aptauju un, lūk, te ir efektīvākie “ieroči” cīņā pret saslimšanu.

Karsts ūdens ar citronu un ingveru
Ja būtu jāveido pretsaaukstēšanās līdzekļu tops, tad karsta ingvera un citronu tēja, noteikti ierindotos pirmajā vietā. Tā ir viesbiežākā recepte, kuru aptaujātie cilvēki izmanto – gan profilaksei, gan līdzko parādījušies pirmie simptomi.

 

 

 

Ķiploki
Tikpat populārs kā karsts citronūdens, ir arī ķiploks. Protams, lielākoties tas tiek lietots iekšķīgi – uz sviestmaizēm vai tāpat svaigā veidā. Bet ir arī citas metodes: iesnu gadījumā pie deguna esot jāpatur ķiploka daiviņa, tāpat gripas sezonas laikā vērtīgi esot guļamistabā piekārt ķiploku krelles.

 

 

 

 

Kāju mērcēšana karstā sinepju ūdenī
Ja gadījies nosalt, apaukstēties vai jūtamas pirmās pazīmes,ka organisms sāk vārguļot – šķavas, sagurums utt., jāpagatavo sev kāju vannīte. Karstā ūdenī izšķīdina pāris tējkarotes sinepju un 10 -15 minūtes patur tajā kājas. Pēc tam uzreiz kājās velk siltas vilnas zeķes un lien zem segas. Ar šādu metodi izdodoties apturēt saslimšanu jau pašā sākumā.

 

 

Melnais rutks ar medu
Rutkam nogriež „vāciņu”, izgrebj viducīti un viduci pilda ar medu. Uzliek „vāciņu” atpakaļ un atstāj uzvienu dienu. Izgrebtajā viducīti no medus izveidojas sula. Pēc dienas radušos sulu lieto profilaktiski pa vienai tējkarotei trīs reizes dienā.

 

 

 

Aromātiskie kuloniņi
Vīrusu sezonas laikā ap kaklu var nēsāt nelielu dekoratīvu kuloniņu, kurā iepilināti pāris pilieni ētēriskās eļļas. Tā uzmundrinās un atvairīs vīrusus.  Ja nav šāda kuloniņa, tad dabīgo ēterisko eļļo var uzpilināt arī uz drēbēm,jo pēc nožūšanas tā neatstāj traipus. Var izmantot eikalipta, lavandas, krustnagliņu piparmētru u.c. ēteriskās eļļiņas.

 
 
 
 
 
Upeņu ievārījums
Upenēs ir daudz C vitamīna, tādēļ no upeņu ievārījuma izdodas pagatavot lielisku spēcinošu karsto dzērienu. Daži upeņu ievārījumu vēl papildina ar kādu tējkaroti melnā balzama.

 

 

 

 

Kumelīšu tējas inhalācijas
Efektīgs līdzeklis cīņā ar iesnām un kakla sāpēm ir kumelīšu tējas tvaiku elpošana. Vispirms jāuzvāra katliņā ūdens, ieber kumelītes un ļauj lai ievelkas. Tad, turot dvieli virs galvas, noliecas pār katlu un dziļi ieelpo tvaikus. Elpošanu turpina kādas 5-10 minūtes.

 

 

 

 

Groks
Katram ir sava groka recepte, kas iedarbojas un arī garšo vislabāk. Viens variants ir iejaukt melnajā tējā rumu (attiecības aptuveni 50:50). Bet tāpat var izmantot šnabi, melno balzāmu u.c. alkoholiskos dzērienus. Groka pamatdoma ir -lai dzēriens ir karsts un spēcīgs, tā lai “izkož” visus vīrusus!

 

 

 

 

Sīpolu griešana
“Varbūt izklausās smieklīgi, bet man palīdz,” -secinājusi Aina. Viņa dienās,kad tikusies ar kādu,kas puņķojies un klepojis, vai arī vienkārši,kad jūt, ka vajadzīga profilakse, cītīgi griež sīpolus. “Atnāku mājās un smalcinu sīpolus, kādus 3-4 noteikti. Tā,lai asaras spiežas.”

 

 

 

 

Silta dzērveņu sula ar medu
Viens no pamatlikumiem, kas jāievēro, kad organisms ir savārdzis – pastiprināti jālieto šķidrums! Un to arī pēc aptaujāto cilvēku atbildēm redzam- citronūdens, kumelīšu tēja, liepziedu tēja, upeņu tēja, kliņģerīšu tēja, sulas u.c. Viena no interesantākajām receptēm,ko dzirdējām, bija silta dzērveņu sula ar medu. Jāpamēģina!

 

 

 

Svaigs gaiss
“Kad jūtu, ka slimība klāt, tomēr vēl izeju ārā, izmetu nelielu loku, pa to laiku izvēdinu māju. Tad nāku un lienu zem segas,” par savu metodi stāsta Zane. Svaigs gais un vēdinātas telpas tiešām ir priekšnosacījums,lai ātrāk izveseļotos un lai nesaslimtu arī pārējie ģimenes locekļi. Tādēļ par spīti aukstumam, jāorganizē kārtīga mājas vēdināšana.

 

 

 


Un kāda ir Tava īpašā metode, kā izvairīties no saslimšanas?

Dalīties.

3 komentāru

  1. Kad ir iesnas, es uz gultas galvgalvja uzsmērēju Zvaigznīti vai līdzīgu smēru ar spēcīgu aromātu. Vieglāk elpot.

  2. Mūsu ģimenē jau vairākus gadus palīdz "citrosept" vai "citronex" <br>(greiptfrūtu kauliņu ekstrakts) 20pilieni uz glāzi ūdens vai tējas – viss sagurums tiek noņemts un jau pēc stundas jūties vesels. Un gripa un citas saaukstēšanās tiek šādi atvairītas un saslimšana nenotiek.Pamēģiniet!!!

  3. Sinepju ūdens peldes kājām ir arī mana ātrā palīdzība. Tāpat arī šķīstošais C vitamīns- iedzeru un uzreiz tāda enerģijas deva, uzlabo pašsajūtu un neļauj tuvoties baciļiem!

Atstāt Ziņu