Vārda dienu svin: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Krāsu iedarbības spēks uz cilvēka veselību

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šodien, iepērkoties veikalos vai tirgū, mēs jau esam pieraduši pie daudzveidīgā dārzeņu un augļu klāsta. Mūsu acis priecājas par to daudzpusīgām krāsām. Līdz ar to mēs savā pārtikas grozā ietveram dažādu krāsu spektra produktus – salātus, selerijas, dilles, burkānus, kāļus, dažādas šķirnes kāpostus, sarkanās bietes, daudz dažādus citus dārzeņus un augļus. To krāsas pārstāv daudzpusīgu varavīksnes krāsu spektru – zils, zaļš, dzeltens, sarkans, oranžs, violets. Arī apģērbu mēs izvēlamies un nēsājam atbilstoši savām organisma īpatnībām, neiedomājoties, ka uz mūsu veselības stāvokli krāsas atstāj zināmas iedarbības pēdas.

Ja jūs vēlaties izmantot krāsas iedarbību kā papildus zāles pie dažādiem organisma traucējumiem un saslimšanām, tad izvēlieties piemēroto vai kontrasta krāsu apģērbam, kurš atrodas ķermeņa slimības skartajā daļā. Un nav svarīgi vai apģērbs ir uzvilkts uz kailas miesas, piemēram, krekliņš, vai tas ir virsū citam apģērbam. Tiešā iedarbība ir nedaudz spēcīgāka. Katras krāsas izstarojums, ko uztver cilvēka redze caur patīkamām sajūtam, labvēlīgi iedarbosies ikvienā gadījumā. Piemēram, Ziemeļamerikas indiāņi traukā ar ūdeni, navaho saules gaismā noliec ziedu galviņas, nenoraujot tās, bet pēc tam dzer to profilaksei pret tām vai citām slimībām. Protams, viņi zina, kā pareizi priekš tā izvēlēties arī atbilstošāko laiku. Mēs to apskatīsim no astroloģiskās prizmas skatījuma par krāsu iedarbību uz cilvēka veselību, vadoties no Mēness atrašanās Zodiaka zīmēs.

AUNS

Atbilstošā pamata krāsa – sarkana. Sarkanā krāsa stimulē radošās, vitālās un zemes enerģijas, attīsta kaisli un spontānas drosmīgas darbības. Šī krāsa arī uzmundrina un piedod vīrišķību, lai īstenotu dzīvē jaunas idejas. Pārtikas produktu un apģērba sarkanā krāsa aktivizē aknu darbību, atbalsta sarkano asins ķermenīšu rašanos un izvada no organisma arī kaitīgās vielas, palīdz atbrīvoties no aizcietējumiem un ir ļoti noderīga pie dzelzs nepietiekamības. Sarkanās krāsas pārpilnība noved pie neirozēm, nemiera un uzbudinājuma. Kad Mēness atrodas Auna Zodiaka zīmē daudziem cilvēkiem mēdz būt migrēnas un galvas sāpes, jo šajās dienās asins rite un tās piegāde galvai to īpaši iespaido. Tāpēc sarkanas krasas apģērbam un pārtikas produktiem piemīt īpaši spēcīga iedarbība uz cilvēka organismu. Kad asins spiediens un asinsrite ir pārlieku aktīvi, “pretindes” vietā jūs variet izmantot kontrasta krāsu – zilo un dzelteno, jo visi dzeltenās un zilās krāsas produkti vai apģērbs uz cilvēka organismu iedarbosies nomierinoši. Un tā, esot spēcīgam asins pieplūdumam galvā, vajag izmantot dzelteno vai zilo krāsu, kas sašaurinās asinsvadus, bet ja jūsu galvai nepieplūst pietiekams asins daudzums, būs nepieciešama sarkanas krāsas palīdzība, kas paplašina asinsvadus. Bet, zinot ziedu derīgās īpašības un dažādu krāsu produktus, jūs varēsiet pozitīvi ietekmēt asins apgādi. Tādā veidā, saprātīgi lietojot pārtiku un apģērbu sarkanā krāsā, kad Mēness atradīsies Auna zīmē, jūs varēsiet atbrīvoties no nepatīkamajām galvas sāpēm. Neliels padoms, ja jums ir augsta ķermeņa temperatūra, tad uzlieciet uz galvas zaļas krāsas dvieli, tāpēc, ka zaļā krāsa līdzsvaro.

VĒRSIS

Atbilstošā pamata krāsa – zila. Zilā krāsa nomierina, līdzsvaro, samazina sāpes, noņem iekaisumu. Tiem, kas daudz kontaktējas ar cilvēkiem, zilā krāsa var būt par lielisku aizsegu. Zilā krāsa atslābina un paver ceļu radošām domām, brīvām no ārpasaules iedarbības. Šī krāsa arī atdzesē, tāpēc to iesaka pie apdegumiem. Kad Mēness atradīsies Zodiaka zīmē Vērsis, visiem zilās krāsas produktiem un apģērbam būs īpaša iedarbība uz cilvēka organismu. Kakla rajonam, kuru pārvalda Vērsis, vienmēr ir noderīga arī zaļā krāsa, bet zilā krāsa noderīga iekaisušu mandeļu ārstēšanai vai mutes dobuma, vairogdziedzera un mēles problēmām. Zilās krāsas pārpilnība, tāpat kā zaļās, nerada negatīvu iedarbību. Izņēmuma gadījumos parādās nogurums, garlaicība, ilgas un pazemināts asinsspiediens. Bet Zilās krāsas pārpilnība pārtikas produktos nav visai ieteicama, tāpēc, ka tai ir tieksme uz to, lai radītu bremzējošu darbību. Pie nepietiekami aktīvas aizkuņģa un vairogdziedzera funkciju darbības, Vērša dienās īpaši noderīgi ir ēst sarkanus produktus, bet pie pārmērīgas darbības – zilus vai zaļus. Sarkans vīns dod noguruma sajūtu, tajā pašā laikā baltais uzmundrina. Vērša dienas – ideāls laiks visiem tiem, kam vajag ēst mazāk sarkanos produktus. Ja sarkanie produkti jums ir kaitīgi, bet jūs nevarat no viņiem atteikties, tad izmantojiet Vērša dienas: šajās dienās sarkanās krāsas iedarbība ir pavājināta, piemēram, cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu. Vērša dienās sarkanās krāsas iedarbība ir pavājināta, tāpēc sarkanie produkti ir mazāk kaitīgi. Cilvēkam ir ļoti svarīgi ēst dažādas krāsas produktus, bet ne katru dienu vienādos daudzumos.

DVĪŅI

Atbilstošā pamata krāsa – dzeltena. Dzeltenā krāsa – tā ir garīgās attīstības krāsa, tā piedod mundrumu, uztur dziedzeru darbību, nomierina liesu, aktivizē limfātisko sistēmu, veicina kuņģa sulas veidošanos, palīdz pie problēmām ar aknām, gremošanas traucējumiem un zarnu necaurlaidības, nomierina nervus, noņem garīgo nogurumu, aktivizē gļotu darbību un stimulē domāšanas procesus. Šī krāsa ir laba skolu un universitāšu telpām. Kad Mēness atradīsies Zodiaka zīmē Dvīņi, tad šajās dienās vajag stimulēt savu plecu joslu, bet par cik sarkanā krāsa veicina asinsriti, tad sarkans apģērbs arī ir veselīgs šajās dienās plecu joslai. Kontrasta krāsa sarkanā un zilā savu iedarbību Dvīņu zīmē pavājina un ir vismazāk aktīva. Kā redzat, pat ļoti nervozi un rosīgi cilvēki var izmantot sarkanos produktus un nēsāt sarkanu apģērbu, ja, protams, ņems vērā šīs dienas īpatnības. Dvīņu dienās dzeltenā krāsa nostiprina nervu sistēmu un atbalsta dziedzeru darbību, ko arī var izmantot saviem mērķiem.

VĒZIS

Atbilstošā pamata krāsa – zaļa. Zaļā krāsa līdzsvaro un neitralizē, šī ir cerību, harmonijas, atveseļošanās un dabīgās nobriešanas krāsa. Zaļā krāsa iedarbojas uz hipofīzi un, tādā veidā arī uz vielmaiņu. Viņa atjauno līdzsvaru starp aknām un liesu, izrāda reģenerējošu iedarbību uz muskuļiem un savienojošiem audiem. Tā ir patīkama un nomierinoša acīm. Zaļā krāsa stimulē veģetatīvo nervu sistēmu un paātrina augšanas procesus. Zaļās krāsas pārpilnība nerada negatīvu iedarbību. Tikai ļoti retos gadījumos tā rada neizlēmību. Dažreiz reakcija kļūst pārāk lēna un apātiska. Laiku, kad Mēness atrodas Vēža zīmē, vajag izmantot, lai ar zaļo krāsu nostiprinātu veģetatīvo nervu sistēmu. Īpaši veselīga zaļā krāsa ir krūšu rajonam un elpošanas sistēmai. Zaļas krāsas produktu ir ļoti daudz, bet nevajag aizmirst arī par zaļo apģērbu, kuram piemīt īpaša ietekme, nevajadzētu aizmirst arī par pastaigām zaļajā zonā. Ļoti veselīgi Vēža dienās ir elpošanas vingrinājumi svaigā gaisā. Pacentieties priekš tā atrast laiku. Veselam organismam nepieciešamas dziļas ieelpas un intensīvas izelpas, īpaši veselīgs šis vingrinājums ir noguruma noņemšanai. Jūs savam organismam sniegsiet labu pakalpojumu, ja šais dienās noēdīsiet pēc iespējas vairāk B grupas vitamīnu. Viņi šķīst ūdenī un atrodas, piemēram, graudu apvalkos, rīsos, raugā un kartupeļos.

LAUVA

Atbilstošā pamata krāsa – sarkana. Pie sirds problēmām un paaugstināta asins spiediena vajag izvairīties no sarkanās krāsas (kā apģērbā, tā arī ēdienos), īpaši, kad Mēness atrodas Lauvas Zodiaka zīmē. Pie kam šeit veselīgas ir kontrasta krāsas – dzeltena un zila, kas atjauno līdzsvaru; īpaši tām ir jāpiedod tonis pie pusdienu galda. Zaļā krāsa arī ir veselīga, jo uztur un atjauno harmoniju. Ja jums pastāvīgi ir pazemināts asinsspiediens vai jūs bieži nogurstat, reti priecājieties, jums ir slinkums kaut ko darīt, tad ir svarīgi nēsāt ne tikai sarkanu apģērbu un ēst sarkanus produktus, bet arī piepildīt savu dzīvokli ar sarkano krāsu. Īpaši labi tas iedarbosies Lauvas dienās.

JAUNAVA

Atbilstošā pamata krāsa – zila. Laiku, kad Mēness atradīsies Jaunavas Zodiaka zīmē, var izmantot, lai iedarbotos uz gremošanas orgāniem. Ja kuņģis, zarnas un citi orgāni nestrādās pietiekami aktīvi, tad tos var stimulēt ar kontrasta krāsām – sarkanas krāsas apģērbu un produktiem. Pie aknu un žultspūšļa, kuņģa un liesas problēmām vēlams izmantot dzeltenās krāsas iedarbību – uzturā lietojamajai pārtikai, apģērbam un visam pārējam. Profilaktiski produkti ar augstu skābes saturu līdzsvaro aknas un liesu, atsvaidzina, noņem karstumu, mazina slāpes un stimulē miegu. Mēnesim atrodoties Zodiaka zīmē Jaunava ir ieteicams uzņemt K vitamīnu, lai attīrītu asinsrites sistēmu. Tas atrodas augu zaļajās daļās, aknās un olas dzeltenumā. Ja jums ir problēmas ar gremošanu un sliktu vēdera izeju, tad Jaunavas dienās lietderīgi būtu uzvilkt mugurā kaut ko oranžu, bet violetā krāsa stimulēs liesas darbību un, līdz ar to, arī imūno sistēmu. Caurejas gadījumā no dzeltenās krāsas ieteicams izvairīties.

SVARI

Atbilstošā pamata krāsa – dzeltena. Dienās, kad Mēness atradīsies Zodiaka zīmē Svari, var iedarboties uz cilvēka organisma dziedzeriem, kas šais dienās ir īpaši jūtīgi, tāpēc viss, ko jūs darīsiet to atveseļošanai, izrādīsies vairāk veselīgs, nekā jebkurā citā laikā. Mēnesim atrodoties šai zodiaka zīmē Jauna mēness laikā, cilvēka organisms īpaši labi uzsūc vitamīnus un barības vielas, bet pie dilstoša Mēness – kaitīgo vielu izvadīšana no organisma. Dziedzeri un gļotāda parasti darbojas ciešā mijiedarbībā, tās var atbalstīt ar dzelteno krāsu. Vairogdziedzera slimības parasti pavada matu izkrišana.Tāpat šis laiks ir labvēlīgs organisma profilaksei, ja ir parādījušās infekcijas slimības. Dzeltenie produkti un apģērbs ne tikai pastiprina inspirāciju, bet arī uztur žultspūšļa un aknu darbību. Ārstēšanos uzsākt jūs variet jau laikā, kad Mēness atradās Jaunavas zīmē. Šajā laikā ir vislabāk papildināt C vitamīna krājumus. Tam ļoti noderīgas ir dabas zālītes, kurās ir desmit reizes vairāk C vitamīna, nekā zaļos dārzeņos. Daudz C vitamīna ir citronos un mūsu cidonijās.

SKORPIONS

Atbilstošā pamata krāsa – zaļa. Laiku, kad Mēness atradīsies Skorpiona Zodiaka zīmē var izmantot, lai stiprinātu dzimumorgānus un izvadošās sistēmas. Īpaši veselīgs šajā jomā ir E vitamīns (tas šķīst taukos), kurš atrodas visos zaļajos dārzeņos, diedzētos kviešu graudos, pienā, dzīvnieku taukos un salātos. Zaļā krāsa stimulē augšanu, tāpēc E vitamīna nepietiekamība vai iztrūkums var novest pie priekšlaicīgām dzemdībām vai aborta. E vitamīns iespaido dzemdēšanas spējas. Neliels padoms: sievietēm, kurām ir nosliece uz abortiem, labāk nelietot uzturā lupstāju un timiānu, kaut arī tie ir zaļi. Lupstājam un timiānam ir nelabvēlīga iedarbība uz augli, īpaši Skorpiona dienās. Agrāk šīs zālītes izmantoja, lai izvairītos no nevēlamas grūtniecības! Nieru rajons biežāk mēdz būt atslābināts sievietēm, nekā vīriešiem. Lai nostiprinātu šo rajonu ir nepieciešams ēst pēc iespējas vairāk nesagatavotus produktus. Bet, ja jums ir veselas nieres, bet slima vai novājināta liesa, jums būtu ieteicams vārīts ēdiens. Sālim šajā laikā ir vairāk negatīva ietekme, bet pilnībā no tās atteikties nevajag. Meditācijā ieteicams izvēlieties zaļo krāsu. Ja jūs liekat kompreses, tad, izvēloties dvieli, orientējieties uz slimo orgānu. Pie vājām nierēm un urīnpūšļa izmantojiet oranžo krāsu, pie aknu un žultspūšļa slimībām – dzelteno.

STRĒLNIEKS

Atbilstošā pamata krāsa – sarkana. Laiku, kad Mēness atradīsies Strēlnieka Zodiaka zīmē cilvēka organismā ir saasināti sajūtu orgāni un nedaudz palēninās asins apgāde visam organismam, kuru var stimulēt ar sarkano krāsu. Šis laiks jāizmanto īpaši priekš vēnām, tāpēc, ka Strēlnieka dienās rodas nepatīkamas sajūtas un ir ļoti svarīgi novērst asins sastingumu. Brīnumus dara masāža, pie kam, ne tikai Strēlnieka dienās. Sarkaniem augļiem un dārzeņiem Strēlnieka dienās piemīt īpaši spēcīga iedarbība, tikai rosīgiem un ļoti aktīviem cilvēkiem sarkanās krāsas pārpilnība nav vēlama. Viņiem labāk izvēlēties kontrasta nomierinošās krāsas – zilu vai dzeltenu, īpaši tajās dienā, kad tā gribas “visu mest pie malas”.

MEŽĀZIS

Atbilstošā pamata krāsa – zila. Periodā, kad Mēness atradīsies Mežāža Zodiaka zīmē – cilvēkam vislabvēlīgāk izmantot, lai parūpētos par savu ādu, jo tīra un vesela āda ir katra cilvēka organisma kopējā stāvokļa atspoguļojums un zilas krāsas enerģijas izmantošana šai periodā ir visieteicamākā. Tikai jebkuri centieni, kas vērsti ādas ārstēšanai, izrādīsies neauglīgi, ja jūs uzturēsiet nelīdzsvarotu dzīves veidu un neievērosiet pareizu ēšanas režīmu. Ādas veselībai ļoti svarīgi ir H(N) vitamīni, kuri atrodas raugā, banānos, kartupeļos, subproduktos (aknās, nierēs, smadzenēs). Jaunā Mēnesī, kad Mēness atradīsies Mežāža zīmē, organisms aktīvi uzsūks šos vitamīnus, tāpat kā visas barības vielas no zilas krāsas produktiem.

ŪDENSVĪRS

Atbilstošā pamata krāsa – dzeltena. Laiku, kad Mēness atradīsies Ūdensvīra zodiaka zīmē, iesaka valkāt dzeltenu apģērbu un lietot dzeltenas krāsas partikas produktus, jo dzeltenā krāsa līdzsvaros visu, kas saistītas ar paātrinātākām, aktīvākākām un vieglākām formām. Tomēr dažreiz šī krāsa palēnina asinsriti, kas var izveidoties sakarā ar gūžas lejas daļas pārslodzi un varikozo vēnu paplašināšanos, tāpēc kontrastā krāsa sarkanā šajā gadījumā var būt labs profilakses līdzeklis, tāpēc, ka paplašina asinsvadus. Ja jums ir varikozo vēnu paplašināšanās un jūs esat nolēmuši veikt operāciju, tad ieteicams labāk izvēlēties priekš sevis kādu citu dienu, bet noteikti dilstoša Mēness laiku. Patiesais iemesls varikozo un citu vēnu saslimšanām ir “sliktas” asinis, no kurām nepieciešams izvadīt kaitīgās vielas. Tāpēc šajās Ūdensvīra dienās jebkuri dzeltenas krāsas produkti ir ļoti veselīgi jūsu organismam, tāpat arī dzeltenais apģērbs vai dzeltenas kompreses.

ZIVIS

Atbilstošā pamata krāsa – zaļa. Laikā, kad Mēness atradīsies Zivju Zodiaka zīmē, nepieciešams izdarīt masāžu cilvēka kāju pedu reflektorajām zonām, jo jebkurš orgāns pie atbilstošās zonas kairinājuma izjūtīs profilaktisku vai ārstniecisku iedarbību. Tāpēc, lai izvadītu no organisma kaitīgās vielas, pēdas reflektoro zonu masāža ir neaizvietojams līdzeklis. Zivju dienu spēks pastiprina labvēlīgo efektu šīm masāžām. Bet masēt šīs zonas šajā laikā nepieciešams īpaši uzmanīgi, jo tām ir paaugstināts īpašs jūtīgums.

 

Ja tevi interesē astroloģija, astropsiholoģija un netradicionālā medicīna, ieskaties šeit – http://www.kosmopulss.lv/lv/raksti-5747

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu