Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Ko tavs rokraksts stāsta par tevi?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kas tad vispār ir grafoloģija?
Izsakoties, īsi un vienkārši, grafoloģija ir rokraksta analīze, pēc kuras nosaka rakstītāja psiholoģisko stāvokli un raksturu. Izklausās neticami, varbūt pat mazliet mistiski, jo kā nu tā var būt, ka pēc rokraksta, var pateikt tik daudz personiska par pašu rakstītāju, tomēr nekā neparasta te nav, jo mūsu roku rakstot kādu tekstu vada prāts un zemapziņa vienlaicīgi, līdz ar to teksta slīpums, burtu lielums, loki, atstarpes utt., atkarīgs tieši no tā kā jūtamies. Droši vien, ka būsiet ievērojuši, ka rokraksts mēdz mainīties, tas tādēļ, ka arī mūsu garastāvoklis mainās, bieži no rīta burti ir lielāki, raksts iet uz augšu, bet darba dienas beigas, burti ir sīkāki un raksts nosliecas uz leju, tas liecina par nogurumu. Tomēr, lai cik mainīgs būtu rokraksts, daudzas raksta īpatnības paliek nemainīgas, tieši tāpat kā daudzas rakstura īpašības, lai kā mēs tēs censtos maskēt, ir nemainīgas.

Kā grafoloģija var palīdzēt mūsu dzīvē?
Pirmkārt, ko es parasti iesaku cilvēkiem, ir trenēties rakstīt savādāk, ja, piemēram, pamanu, ka cilvēks rakstot „t” burtam ļoti zemu liek svītru pāri (tas liecina par zemu pašvērtējumu). Iesaku svītru likt augstāk, iesākumā tas nudien ir grūti, bet laika gaitā, ja pie tā piedomā, izdodas un izveidojas kā ieradums. Taču no tā mainās ne tikai burta rakstība, arī rakstītājs sāk sevi vērtēt augstāk. Tādā veidā, mainot kāda burta rakstību, var tikt vaļā no pārlieku lielas pļāpāšanas, vieglprātības, nopietnības, grūtsirdības, depresijas (te piebildīšu, ka tā būtu ieteicama kā papildus metode psihoterapijai, lai ātrāk sasniegtu rezultātus). Kā noprotat, grafoloģija ir lielisks veids kā mainīt rakstura īpašības, kas traucē.

Paraugoties uz tikko iepazīta cilvēka rokrakstu, var novērtēt to, kāds viņš ir un kā vajadzētu izturēties, lai gūtu vēlamo sarunas rezultātu. Viena mana paziņa, kad iepazinās ar kārtējo pielūdzēju, lūdza viņam uz lapiņas kaut ko uzrakstīt (sarunas gaitā parasti kaut ko izdomāja, lai tas nebūtu pārlieku aizdomīgi ), pēc tam atnesa man novērtēt rakstītāju. Tiesa pēc diviem, trīs vārdiem neko daudz nepateiksi par cilvēku, bet galvenās[ rakstura iezīmes var pamanīt, līdz ar to zini kā nākamajā tikšanās reizē izturēties, ko runāt un ko gaidīt no otra cilvēka.

Arī e-pastā ir savs rokraksts
Mūsdienās reti kurš vairs raksta ar roku, pārsvarā sazināmies ar e-pasta starpniecību, tad lielu uzmanību iesaku pievērst tam kā tiek lietotas dažādas zīmes (interpunkcija, pareizrakstība, smaidiņi, pasvītrojumi, burtu rakstības stils utt.). Lasot sev atsūtītu vēstuli, vienmēr pievēršu uzmanību tam kā vēstule noformēta, kā es tieku uzrunāta, kādas pieturzīmes seko aiz mana vārda un kā rakstītājs ir parakstījies. Piemēram, ja saņemu vēstuli „Labdien, Anita.”, tad zinu, ka mani ciena, bet neuzticas, tiek ieturēts diplomātisks vēsums (punkts, aiz mana vārda), turklāt, ja rakstītājs arī parakstoties aiz sava vārda pielicis punktu, tad viss ir skaidrs – man neuzticas un viss, ko no manis vēlas, ir attiecīgā darījuma veikšana. Ir gadījies saņemt vēstules no svešiem cilvēkiem ar uzrunu „Sveika, Anit!” un beigas ir „Ata” (vai vienkārši vārds, bez punkta), lai ari vēstule kopuma bija pieklājīga un oficiāla, tomēr uzruna norada uz velmi nebūt tik diplomātiskiem. Smaidiņu lietošana ir rotaļīguma un bērnišķības pazīme, to izmanto pārsvarā čatos, bet visai bieži nākas manīt arī rakstītos tekstos.

Vispārīgs skaidrojums, kam galvenokārt tiek pievērsta uzmanība analizējot rokrakstu

1. Raksta slīpums

a) Pa labi – neliels slīpums pa labi nozīmē, ka cilvēks labprāt sadarbojas ar citiem, ir atsaucīgs.

b) Taisns – stingri stāv uz zemes, parasti neskrien līdzi modes tendencēm, ir savs viedoklis, kuru prot aizstāvēt, uz šādiem cilvēkiem var paļauties

c) Pa kreisi – atturīgs, notiek iekšēja cīņa pret kādiem notikumiem, bailes no gaidāmā

2. Raksta lielums

a) Liels – pārliecība par sevi, spēcīga personība, piemīt egoisms, nelabprāt atzīst savas kļūdas

b) Mazs – kluss malā vērotājs, kautrīgs, nelabprāt uzstājas publikas priekšā

3. Trīs zonas un to lielumi

Raksts tiek iedalīts 3 zonās – augšējā, vidējā un apakšējā (visvieglāk to mērīšana notiek pēc burta „f” vai burtu salikuma „dj”, „dg” utml.). Normāli šo lielumu proporcijas būtu 3:3:3, bet parasti, kādā no zonām ir novirze, vai nu tā ir lielāka vai mazāka, svarīgas ir šo zonu lielumu attiecības, bet vispārīgi to raksturojums būtu šāds

1) Augšējā zona (garīgums, idejas, fantāzijas)

a) Liela – tieksme uz garīgumu, materiālas vērtības nevērtē augstu, netīk ieslīgt rutīnā

b) Maza – praktiķis

 

2) Vidējā zona (tagadne, reālais laiks)

a) Liela – drosme, ideju pārpilns, vienmēr iestāsies par savējiem, aktīvs, neapdomība

b) Maza – savaldīgs, iecietīgs, spēj iedziļināties notikumos, pieticīgs, pasīvs

 

3) Apakšējā zona (materiālais un fiziskais)

a) Liela – tieksme uz materiālismu

Šeit jāpiemin, ka cilvēka seksuālās fantāzijas, tieksmes, spējas, trūkumus (ja tā var izteikties) dzīvē parāda tieši apakšējās zonas burtu „g” un” j” kājiņu rakstība.

 

Uzsvēršu vēlreiz, ka šeit minētais raksturojums ir vispārīgs un kad tiek veikta rokraksta analīze tiek rūpīgi vienmēr izskatīta arī atsevišķu burtu rakstība, izmērīts precīzi burtu slīpums, platums, atstarpes starp vārdiem, burtiem, ņemts vērā gan uzspiedums, gan to vai burti ir rakstīti kopā vai atsevišķi.

 

Gribi uzzināt par grafoloģiju ko vairāk? Vēlies, lai izanalizē Tavu rokrakstu un lai Tu pati būtu spējīga pēc rokraksta atklāt cilvēka raksturu? Nāc uz grafoloģijas nodarbību!


23.oktobris 11:00- 14:00 Grafoloģijas izmantošana ikdienā

Nodarbību vada: grafoloģe Anita Špoģe

Mācīsimies praktiski veikt rokraksta analīzi! Ņemot vērā, ka rokraksts atklāj cilvēka raksturu un psiholoģiskās īpatnības, jau laikus varam izvērtēt sarunbiedru un atrast pareizo pieeju, lai gūtu no sarunas vislielāko efektu.

Maksa: Ar priekšapmaksu – 4Ls
Nodarbības dienā – 6 Ls

Pieteikšanās: rakstiski pa e-pastu sp@sievietespasaule.lv vai zvanot 25990679

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu