Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Katrā sievietē dzīvo Dieviete. Atmodini to šajā pavasarī!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ilze Zvirgzdiņa, Cigun pasniedzēja:

Praktizēju Cigun kopš 2013.gada. Nu jau
divus gadus pati vadu Cigun nodarbības
lielajiem un bērniem kopā ar mammām
pieaugušo izglītības centrā „Harmonija”.

Latvijas Džun Juaņ Cigun Asociācijas Meistara
Sju Mintana skolā esmu ieguvusi Cigun
II pakāpi. Alternatīvās veselības un apmācību
centrā “Esi Vesels” esmu ieguvusi Cigun
skolotāja un Cigun instruktora sertifikātu.
Cigun smu apguvusi arī pie Cigun skolotāja,
miera ārsts un vairāku grāmatu autora
dr. Igora Kudrjavceva. Esmu apguvusi reiki
dziedināšanas terapijas sistēmu,
esmu reiki skolotāja. 

teidzīgais dzīvesveids, pārslodze, vēlas darba stundas, sabiedrība, ģimene, vīrs, bērni un citi faktori izraisa nogurumu un enerģijas zudumu. Sievietes ir aizmirsušas just un būt savienojumā ar sevi, savu ķermeni un garu, un dabu, jo apkārt ir tik daudz uzspiestu stereotipu par to, kādai ir jābūt sievietei. Agrāk sievietes saviem ikdienas darbiem piešķīra īpašu sakrālu nozīmi – grīdas mazgāšana, kreklu gludināšana un ēst gatavošana bija kā maģiski rituāli. Tāpēc ģimenes bija harmoniskākas, cilvēki – veselīgāki un laimīgāki. Taču nekas no tā nav neatgriezeniski zaudēts. Daudz ko no tā mēs varam izmantot arī šodien savas sievišķās radošās enerģijas vairošanai. Un pavasaris manuprāt ir īstais brīdis, lai atmodinātu sevī Dievieti. Protams, ir vajadzīgs apzināts darbs, pacietība, mērķtiecība un prakse. Taču mēs varam to izdarīt!

Sākam ar atmošanos. Ko sajūti sevī un ķermenī, savienojoties ar dabu? Svarīgi ir prast pieslēgties tai enerģijai, kas ir sevī pašā un, apvienojot to ar apkārtējo, nodrošināt nemitīgu enerģijas plūsmu no sevis uz dabu un atpakaļ. Jāmācās koncentrēties uz darāmo un būt šeit un tagad. Ja atpūties, tad arī koncentrējies uz nekā nedarīšanu, ja dari kaut ko, tad koncentrējies uz to, ko dari un neļauj domām sevi novērst no tā.

Vai jūti, kā pavasara vēsmas virmo visapkārt, kā enerģija sāk mosties un arī Tev, sievietei, ir laiks mosties, lai pieliktu savu radošo pieskārienu un enerģiju jebkam, kas ir vīrieša plānos un iecerēs? Sajūti dabu! To, kā tā lēnām mostas, kā dienas kļūst arvien gaišākas. Sajūti to sevī!

Sākam rosīties, kustēties un uzplaukt. Sajūtam savu ķermeni, lai varam atgriezties pie saskaņas ar sevi! Kustoties un elpojot sieviete iepazīst savas sajūtas, ķermeni, emocijas un, ar laiku, sajūt savu enerģiju. Savā praksē izmantoju Cigun vingrojumus apvienojot tos ar elpošanu, jo jau nostājoties Cigun pamatstājā caur pēdu centriem notiek sazemēšanās un uzmanība ar dziļu elpošanu tiek koncentrēta uz nabas centru. Cigun vingrošanā tiek apvienotas kustības, elpošana un domāšana. Kombinējot šīs trīs sastāvdaļas tiek panākta ķermeņa enerģijas plūsmas izlīdzināšanās un harmonizēšanās, tādā veidā uzlabojot pašsajūtu un veselību.  

Sievietēm ir ļoti svarīgi sazemēties, tas ir, savienoties ar zemes enerģiju. Zemes enerģija ir nepieciešama, lai būtu šeit un tagad, tā dod spēku un viedumu. Kad sievietei trūkst šis sazemējums, viņa dzīvo citā realitātē, fantāziju un ilūziju pasaulē, nespēj koncentrēties uz galveno. Kā es saku, lidinās kaut kur un līdz ar to ir viegli iespaidojama un manipulējama.

Tāpat bieži ir dzirdēta frāze: ja vēlies atgūt sievišķību, sāc valkāt svārkus! Tā nu tas ir. Senatnē uzskatīja, ka kupli brunči ir bagātības zīme. Kuplums ir saistīts ar sievišķīgo auglības enerģiju. Gari svārki palīdz smelties sievišķo enerģiju no zemes un dod mums sazemējumu, un sazemējums ir tas, kas palīdz mums būt sievišķīgām. Un ja mēs vēl dejojam, griežamies un dziedam darbus darot, tas tikai aktivizē šo sievišķo enerģiju. Staigājam ar basām pēdām pa zemi. Stādām puķes. Ieelpojam prieku un caur sirds centru izelpojam mīlestību. Sievietei ir tik daudz spēju, un, sadarbojoties ar dabu un Visumu, tā kļūst vēl maģiskāka.

Šeit 4 vienkāršas prakses, ko vari veikt ik dienas:

Dziļā elpošana prāta nomierināšanai
Apsēdies ērti (uz grīdas, zemes, krēslā) un elpo tā, lai ieelpas laikā krūškurvis izplešas, bet izelpojot – atgriežas sākumstāvoklī. Var uzlikt katru plaukstu savā pusē uz ribām, lai sajustu, vai tas izdodas. Seko, lai elpojot pleci nekustas uz augšu un uz leju. Elpošanas vingrinājums mazina stresu, atbrīvo muskuļus un nomierina prātu. Stresa situācijā tas palīdz samazināt asinsspiedienu un nomierināt sirdsdarbību.

Elpošana enerģijas vairošanai
Apsēdies ērti uz grīdas (zemes), kājas sakrusto pie potītēm vai novieto viena pāri otrai. Sēdi taisnu muguru, rokas novieto uz ceļiem, aizver acis. Dažas reizes dziļi ieelpo un izelpo. Nākamajā izelpā ļaujot gaisam plūst caur nāsīm un ar aizvērtu muti izdod dūcošu skaņu „hmmmmmmm”. Ieelpo caur degunu, izelpojot dūcot, izjūti skaņas vibrāciju ķermenī. 

Vienkārša meditācija 4 dabas stihiju pamodināšanai sevī
Aizver acis un iedomājies, ka esi zeme, smaržīga un auglīga zeme. Sajūti, ka esi vējš – spēcīgs un ātrs, kas kustina visus dabas procesus. Iedomājies, ka plūsti kā ūdens un dzirdi auglīgo zemi. Un tad esi uguns, kas silda un ir gaisma, kas tevī rada enerģijas pieplūdumu. Ko dod sievietei savienošanās ar visām dabas stihijām?  Zeme – gudrību, uguns – kaisli un seksualitāti, ūdens – sievišķīgo intuīciju un maigumu, gaiss – prāta elastību un atjautību.

Sāc un beidz dienu ar pateicību!
Sāc dienu ar pateicību un beidz dienu ar pateicību. Piedod saviem pāri darītājiem un atlaid tos.

 

Ir laiks ticēt sev un savām spējām, spēkam un sajūtām. Beidz baidīties un sāc! Esi laimīga, radoša, maģiska, skaista!

Esi Sieviete – Dieviete!

 

***

Ja esi Liepājā, pievienojies Cigun vingrošanai sievietes harmonijai un veselībai un gonga relaksācijai!

Nodarbības notiks otrdienās – 11.aprīlī un 25.aprīlī, plkst. 19:00 Liepājā, Bāriņu ielā 15, veselības telpā “Esi vesels“.

Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 20221003.

Maksa – EUR 10,-.

Cigun vingrošanu vada Ilze Zvirgzdiņa, gonga relaksāciju – Evija Branta.

Dalīties.

Atstāt Ziņu