Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Kāju tūska vasarā? Risinājums LABAS kompresijas zeķes!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

asara atnāca arī pie mums, bet līdz ar siltuma iestāšanos gana bieži sastopama parādība ir arī kāju tūska. Tās iemeslus ir vērts noskaidrot pie flebologa. Ļoti iespējams, ka terapijas nolūkos ārsts ieteiks valkāt kompresijas zeķes. „Bieži pacienti domā, ka kompresijas zeķes ir grūti uzvelkamas un neglītas. Bet tad viņi redz, ka zeķes ir izskatīgas, iemācās tās pareizi uzvilkt un pēc laika jau saka: dakter, šīs zeķes man patiešām palīdz!” novērojusi Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas fleboloģe dr. Sandra Prāve.


Dr.Sandra Prāve

– No kurienes tad ceļas nostāsti par spiedošajam un neglītajām kompresijas zeķēm, kuras nevar uzvilkt?
Agrāk medicīniskās zeķes patiešām bija vizuāli nebaudāmas, bet šobrīd tā vairs nav. Profilaktiskās kompresijas zeķes nav pārāk grūti uzvilkt un izskata ziņā tās būtiski neatšķiras no parastām zeķēm, pieejamas ļoti dažādos toņos. Medicīniskās kompresijas zeķēm krāsu gamma nav tik plaša, taču arī tām ir pievilcīgs dizains.

Grūti uzvilkt šīs zeķes ir tikai tad, ja velk nepareizi. Ir speciālas palīgierīces un paņēmieni, kas to atvieglo. Arī manikīrs zeķu dēļ nav jāupurē, jo ir speciāli gumijas cimdi, kurus lietojot, zeķe netiek saplēsta un to ir vieglāk uzvilkt.

Kompresijas zeķu piedāvājumu skaties: http://ameda.lv/lv/produkti/kompresijas-zekes/profilaksei

– Cik liela ir kompresijas zeķu nozīme vēnu problēmu risināšanā? 
Kompresijas terapija, kuras lielu daļu sastāda kompresijas zeķes, ir vēnu ārstēšanas stūrakmens. Tas var būt gan pirmais, gan pēdējais solis, kas tiek sperts, lai palīdzētu pacientam. Kompresijas zeķes izmanto gan tāpēc, lai neļautu vēnu problēmām attīstīties, gan arī pēc skleroterapijas vai pēc operācijas, bet gadījumos, kad radikāla ārstēšana nav iespējama, kompresijas terapija uztur pacienta veselības stāvokli un uzlabo dzīves kvalitāti.

– Cik ilgi kompresijas zeķes kalpo un vai tās ir dārgas?
Zeķes saglabā kompresijas efektu pusgadu. Ja parēķina, izmaksas mēnesī sanāk mazākas nekā par tabletēm vai ziedēm, kuru efekts turklāt ir apšaubāms.

Dr. Mauriņa vēnu klīnikas ārsti iesaka Vācu ražotāja „Ofa Bamberg” kompresijas zeķes!
Pērc kompresijas zeķes internetā – AUGUSTA MĒNESĪ -25% ATLAIDE un bezmaksas piegāde uz mājām: 

 

– Kas jādara, lai atrastu sev piemērotākās kompresijas zeķes?
Pirmkārt, ir jādodas pie flebologa, kurš izvērtē, kāda kompresijas pakāpe ir vajadzīga un kāda zeķe ir piemērota, kā arī nomēra kāju, lai zeķe tai precīzi atbilstu. Pārāk liela zeķe nenodrošina vajadzīgo spiedienu, bet pārāk mazu ir grūti uzvilkt un kompresija par lielu. Reizēm pacienti stāsta, ka mājās viņiem tādas zeķes jau esot – pirktas kādam radiniekam, atsūtītas no ārzemēm vai tikušas valkātas trombu profilaksei, kad ilgāku laiku nācies gulēt slimnīcā pēc traumas vai operācijas. Šīs zeķes neder. Mūsu klīnikā pacientam tiek veikta arī kompresijas zeķu izmēra noņemšana. Jāmēra abas kājas, jo jāizvērtē, vai nepastāv būtiska izmēru atšķirība un vai šī atšķirība nav slimības sekas – tādā gadījumā vispirms vajadzīga kompresijas terapija ar kompresijas pārsējiem, ir jāārstē tūska un tikai tad var mērīt kompresijas zeķes. Ja pacients ir bijis izmeklēts un zina, kādas zeķes vajadzīgas, tad mērījumus var veikt speciāli apmācīts personāls, zeķes var iegādāties turpat uz vietas un tūlīt arī iemācīties tās pareizi uzvilkt. Pirmoreiz iegādājoties kompresijas zeķes, noteikti jāierodas pašam valkātājam, lai to varētu apgūt.

– Ko darīt, ja abas kājas nav vienādas vai arī tās neatbilst standarta izmēriem?
Tad mēs veicam speciālus mērījumus, nosakot vairākus parametrus, tai skaitā pēdas garumu un pēdas pacēlumu, un tiek ražotas zeķes pēc individuāla pasūtījuma.

– Kompresijas zeķes var būt īsākas vai garākas, pastāv dažādi specifiski modeļi, ir arī kompresijas zeķbikses. Kāda būs labākā izvēle dažādiem pacientiem?
Ja runa ir par profilaktiskās kompresijas izstrādājumiem, tad tas ir gaumes un ērtību jautājums, vai izvēlēties pusgarās zeķes, garās zeķes vai zeķbikses. No medicīniskā viedokļa pietiek ar pusgaro zeķi. Sportistu vidū iecienītas ir profilaktiskās sporta zeķes, kas lielākas fiziskas slodzes gadījumā ļauj ātrāk atkopties muskuļiem, palīdz ātrāk aizgādāt projām vielmaiņas galaproduktus, tāpēc ir mazākas muskuļu sāpes un nogurums.

Ārstnieciskās kompresijas zeķes jebkurā gadījumā nozīmē ārsts, izvērtējot vēnu stāvokli, problēmas raksturu, kāju anatomiskās īpatnības, utt. Ir arī speciālas zeķbikses grūtniecēm, kurām tās būt vēlams valkāt visām, jo hormonālās izmaiņas organismā, bērniņu gaidot, var veicināt varikozes attīstību, kā arī ir pastiprināts vēnu trombozes risks. Par to vairāk vari lasīt šajā rakstā.

Pieejamas arī speciālas kompresijas zeķes cilvēkiem ar pēdas deformāciju – greizo īkšķi, ko tautā sauc par „kauliņu”, kā arī diabēta pacientiem domātas kompresijas zeķes ar sudraba šķiedrām, lai mazinātu inficēšanās risku. Rūpējoties par kāju ādas mitrināšanu, var izvēlēties kompresijas zeķes, kuru diegā ar nanotehnoloģijas palīdzību iestrādātas alvejas ekstrakta mikrokapsulas.

Tātad, baudīsim vasaru veselām kājām!

Dalīties.

Atstāt Ziņu